Yardım Motor Bölgesinden 12V Çıkışı Alma

2017 Doblo Trekking

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
0 +
Meslek
Otomotiv Mühendisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
Selamlar arkadaşlar, 2017 Trekking doblom var. Aracıma far üstü kayar sinyal aldım. Bu ledin üç kablosu var; biri sinyal için biri şase için diğeri ise beyaz led kısmı için. Sinyal kısmında hiçbir sorun yok ancak beyaz LED için elektriği gündüz park lambalarından alabileceğimi düşünürken alamadım. Gündüz farları açık iken devreyi tamamlıyorum ama yanmıyor beyaz ledler. Kontak açıkken denedim yandı ancak motoru çalıştırdığımda yeniden söndü, bu arada gündüz farları sürekli açıktı. Bende kontak ile beraber yanması için aracın hava kütle ölçer (MAF SENSÖRÜ) kablosundan elektrik aldım ve şuan kontak ile beraber sorunsuz bir şekilde beyaz ledler de yanıyor. Sorum şu; bunun MAF sensörüne bir zararı olur mu? Birde motor bölgesinden başka nereden kontak elektriği alabilirim ?teşekkürler :)

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi yanlış sulardasın maf map aman aman tehlikeli yerker masraf açısından şakaya gelmez led su alır şase yapar mapler iptal olur en kötüsü 500 tl. Bak ben yaptım özeldende yazdım numaramı görüntülü arayarak beraber yaparız abi kurban olim maplere bulaşma 😂 saygılar
C72CEDD6-4C21-4E8C-8E9F-BC259D9D238D.jpeg

Beşir yılmaz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Beşir yılmaz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Selamlar arkadaşlar, 2017 Trekking doblom var. Aracıma far üstü kayar sinyal aldım. Bu ledin üç kablosu var; biri sinyal için biri şase için diğeri ise beyaz led kısmı için. Sinyal kısmında hiçbir sorun yok ancak beyaz LED için elektriği gündüz park lambalarından alabileceğimi düşünürken alamadım. Gündüz farları açık iken devreyi tamamlıyorum ama yanmıyor beyaz ledler. Kontak açıkken denedim yandı ancak motoru çalıştırdığımda yeniden söndü, bu arada gündüz farları sürekli açıktı. Bende kontak ile beraber yanması için aracın hava kütle ölçer (MAF SENSÖRÜ) kablosundan elektrik aldım ve şuan kontak ile beraber sorunsuz bir şekilde beyaz ledler de yanıyor. Sorum şu; bunun MAF sensörüne bir zararı olur mu? Birde motor bölgesinden başka nereden kontak elektriği alabilirim ?teşekkürler :)
Iyi aksamlar aynı sorun bendede var araba çalışınca park ledler sönüyor siz nasıl hallettiniz