motor arıza lambası.

ylmaz dbl

Yeni Üye
2007 1.3 mjt active kullanıcısıyım.motor turbo acıyor devir tam yükselmeye baslıyor(3000-4000) birden göstergede motor lambası anında yanıp sönüyor küttt araba çekişten düşüyor devirde yükselmiyor.bu arıza nedir araba bagırıyor gitmiyor??

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
sormamın sebebi aynısını bi aralar benim araçta yapıyordu baskı balatadan kaynaklandığı ortaya çıktı...

ylmaz dbl

Yeni Üye
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
sormamın sebebi aynısını bi aralar benim araçta yapıyordu baskı balatadan kaynaklandığı ortaya çıktı...
araç 88000 'de.debriyajda yukarda kavrıyor.hiç aklıma gelmemişti.evet baskı balatada olabilir.ama 3000 devire falan gelince yapıyor bunu.birden motor lambası yanıp sönüyor.araba direk çekişten düşüp birazda bagırıyor.bide işin enteresan tarafı her zaman yapmıyor.sizinki nasıl yapıyodu?aynı anlattığım gibimi?

ylmaz dbl

Yeni Üye
bide şeyi söylemeyi unuttum.mesela araba motor lambası yanıp çekişten düşünce yani o arıza olunca araba giderken stop edip tekrarr calıstırıyorum normale dönüyor.sizinkide böylemiydi?

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
benim araç böle kalkışlarda falan titreme yapıyordu sanki zıplıyor gibi yada hani kalkışlarda debriyajdan ayağı erken çekince titrer ya aynen öyle titriyordu az bi rampa olsa önceden vites atarak çıktığım yerlerde 2yle çekmiyrdu... ha baskı balatayıda değişmedim şimdilik bi sorun yok çok şükür seninki gene 88000deymiş benimkisi 35000de...

izmirlidoblo

Daimi Üye
turbo borusu yerinde çıkmış olabilir intercooler ile ara duman atıyosa muhtemel cihaza baglayıp arıza kodlarını görmek lazım

ylmaz dbl

Yeni Üye
izmirlidoblo tarafından yazılan metin:
turbo borusu yerinde çıkmış olabilir intercooler ile ara duman atıyosa muhtemel cihaza baglayıp arıza kodlarını görmek lazım
duman yapıyomu ona bakmadım ama motor lambası yanıp anında sönüyor o anda çekişten düşüyor stop ediyorum tekrar marşlıyorum hiç bişey yokmus gibi düzeliyor.bazı gün hiç yapmıyor bazı gün çok yapıyor.ağır bir masraf cıkcak diye çekiniyorum.servise gitcem ama önce forumda belki beni rahatlatacak bişeyler diyenler veya aynı sorunu yaşayıp arızası şudur diyenler olabilir diye düşündüm.

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
abi walla bende servise götüreceğim ama eriniyorum desem yeri şükür şimdilerde sıkıntısıda yok tıkır tıkır çalışıyor...

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
abi walla bende servise götüreceğim ama eriniyorum desem yeri şükür şimdilerde sıkıntısıda yok tıkır tıkır çalışıyor...

motor lambası değil de 3000 devirde araç sonradan kavrıyor bazen de 3000 deviri de filan bastığımda araç gitmiyor çekiçten düşüyordu

sonuç baskı balata değişti şimdi çok memnunum.ç

ayrıca mazotu nerden alıyorsunuz ki?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
baskı balata niye böyle bi sorun çıkartsın ki anlamadım?rulmanlarımı bozuk?

ylmaz dbl

Yeni Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:

motor lambası değil de 3000 devirde araç sonradan kavrıyor bazen de 3000 deviri de filan bastığımda araç gitmiyor çekiçten düşüyordu

sonuç baskı balata değişti şimdi çok memnunum.ç

ayrıca mazotu nerden alıyorsunuz ki?
yorumlarınız için çok teşkr ederim.mazot p.ofisi euro dizel kullanıyorum.yarın bilgisayara sokcam bakalım ne cıkacak.