Yardım Motor arıza lambası ve gaz yememe

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
İyi akşamlar herkese. Aranıza yeni aldığım 2007 1,3mjet Doblo ile katıldım. Bugün yağmur suyuna hızlı girdim ve aniden gaz yememeye başladı ve motor arıza ışığı yandı. Çekici ile sanayiye götürdüm bilgisayara bağlandı ve gaz pedal potansiyemetre arızası hatası verdi. Gittim gaz sensörü aldık taktık ama duzelmedi. Başka nerelerde arıza olabilir acaba.
adam olsa dayanamaz yağmur suyuna. geçmiş olsun inşallah bir daha olmaz. Hoşgeldiniz

huseyin42

Yeni Üye
Doblo
Adı
hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Selamun Aleyküm Yeni Katıldım gruba
İsmim Hüseyin
2012 model 1.3 safline Aracım var 2 gün önce araç motor arızası verdi istop etti araç tekrar kontagı actım acar açmaz zzz diye bi ses geliyordu bu ama gelmedi sanırım immobilizer sesi vel hasıl aracı eve kadar kakaladım sorun nedir sizce
(tamirciye götürdüm hiç bir şey bulamadı ve elektirikci de baktı sadece akü degişecek denildi oda 14 falan geliyor)

Alperen35

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Alperen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
İyi akşamlar herkese. Aranıza yeni aldığım 2007 1,3mjet Doblo ile katıldım. Bugün yağmur suyuna hızlı girdim ve aniden gaz yememeye başladı ve motor arıza ışığı yandı. Çekici ile sanayiye götürdüm bilgisayara bağlandı ve gaz pedal potansiyemetre arızası hatası verdi. Gittim gaz sensörü aldık taktık ama duzelmedi. Başka nerelerde arıza olabilir acaba.
Aynı sorun bende oldu suya hızlı girdim çıktım devir 3 bini geçmiyor araç 1.3 fiat ablea 2007 model çözüm bulan olursa yardımcı olursa sevinirim

Son düzenleme:

Alperen35

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Alperen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet

Sonera

Yeni Üye
Doblo
Adı
Soner arslan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Merhaba 2006 1.4 benzin lpg aracımda arıza lambası yanıyor ve gaz yemiyor hareket halinde 2500 devir ancak
Ariza kodu p0011 ama onunla alakalı çıkan çoğu parça değişti yine aynı buradaki anlatılan belirtiler de aynı oldu için sorma ihtiyacı duydum gaz kelebeginde sorun olup çalışma dengesini bozup farkli yerden ariza kodu vermiş olabilirmi

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Sensörler egr debi metre manifolt dahil söktüm temizledim bugüm içi komple kurum bağlamıştı çok kötü durumda idi arabanın çekişi çok değişti ama zamanla görecegiz arıza lambası yakarsa tekrar yazarım teşekkürler
Merhaba bende maniffold temizlik yaptiracam nerede yaptiniz acsba

Mehmetm61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Arkadaşlar merhaba bendede 2015 1.3 doblo var dün akşam yolda giderken arıza ışığı yaktı araç 50 km hızı geçmedi devirde sabit kaldı kenara çektim ustamı aradım turbodan olabilir dedi biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdım arabayı ışık yanmaya devam ediyordu fakat hiç bişey yokmuş gibi normal şekilde gitmeye devam etti araç 50 km hızıda geçti. Böyle birşey yaşayan var mı daha önce ?