Mikrofiber Nedir?

geremy

Onursal Kurucu
Denye, 9000 metre uzunluğundaki iplik veya lifin gram olarak ağırlığını ifade eder. Denye ne kadar yüksek ise lif o kadar kalındır. Bir lifin “mikrofiber” olarak adlandırılabilmesi için 1 denyeden küçük olması gerekir.
Mikrofiber sentetik bir malzemedir ve polyester ve poliamid liflerinin birleşiminden oluşur. Polyester, malzemeye güç ve dayanıklılık verirken; poliamid, bezin emici olmasını ve kolay kurumasını sağlar.

Mikrofiber bezlerin temizlik sırrı bir cm2ye düşen lif miktarının fazlalığıdır.Bu çok fazla sayıdaki lifler binlerce kancalar oluşturarak kir,toz mikrop,bakteri gibi çeşitli maddeleri yakalayıp absorbe eder.

Dairesel hareketli etkili temizlik sağlar.İnce iplik dokusu sayesinde en küçük çatlak ve boşluklara kadar girer.Normal bezlerin ulaşamadığı yerlere ulaşır.

Microfiber bezler kuru olarak kullanıldığında statik enerji prensibine göre, nemli olarak kullanıldığında ise emici kılcal damar prensibine göre çalışmaktadır. Microfiber temizlik bezlerinin astımlı ve alerjili kişiler için uygunluğu da testlerle kanıtlanmıştır.

Temizlik bezi, statik elektrik yüklü bir dokuma tekniğine sahip olduğundan, tozları yere ve havaya karışmadan bünyesinde toplar ve akan suyun altında da hemen bırakır.

Microfiber bezlerle yapılan temizlikte deterjana kesinlikle ihtiyaç yoktur.Tüm ihtiyacınız olan şey bir miktar sudur.Microfiber temizlik bezi normal temizlik bezlerine göre 10 kat daha fazla emiş gücüne sahiptir.

Önce granül haldeki PES(polyester) ve PA(poliamid) polimerler eritilerek sonsuz mikro iplikler elde edilir.

Mikro ipliklerin birbirleri ile bağlanmasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Bu nedenle insan sağlığına zarar verecek hiçbir madde içermez.Geliştirilmiş özel teknolojisi sayesinde her yönde kopma ve uzamaya karşı yüksek dirençli bir kumaştır.Bu özelliği sayesinde zor uygulamalarda başarı ile kullanılmaktadır.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
bilgi için teşekkürler.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
onlar bildiğim kadarı ile mercedes ürünü yanılıyormuyum.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
yorgunluktan mevzuyu cacık yaptım kardeşim.....Bugun çok yoğun bir gündü smart araba yani uyandın .....idare et....*helpless*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bilgi için teşekkürler :)

Dark Knight

Fenomen Üye
Kullanmayanlara şiddetle tavsiye ederim. Ben senelerdir kullanırım fiber bezi. Hem işim gereği hem de aradaki farkı gördükten sonra çok sık kullanırım. Güvendiğiniz bez ile silin bir de mikrofiber bez ile silin aradaki farkı göreceksiniz.

+1 bilgi de benden;

Mikrofiber bezleri deterjan ve türevi maddeler ile temizlemeyin. Önce suda iyice bir yıkayın. Kiri hala gitmezse sabunlu su ile ovalayarak yıkayıp durulayın. Mikrofiber beziniz daha uzun ömürlü olacaktır.

geremy

Onursal Kurucu
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
Kullanmayanlara şiddetle tavsiye ederim. Ben senelerdir kullanırım fiber bezi. Hem işim gereği hem de aradaki farkı gördükten sonra çok sık kullanırım. Güvendiğiniz bez ile silin bir de mikrofiber bez ile silin aradaki farkı göreceksiniz.

+1 bilgi de benden;

Mikrofiber bezleri deterjan ve türevi maddeler ile temizlemeyin. Önce suda iyice bir yıkayın. Kiri hala gitmezse sabunlu su ile ovalayarak yıkayıp durulayın. Mikrofiber beziniz daha uzun ömürlü olacaktır.

beyaz sabunla yıkayıp sıkmadan güneşsiz yerde kurutulmalı.

ABSOLUT

Daimi Üye
bende kullanıyorum çok güzel sonuç veriyor. Askerde arabayı camsil ve gazete ile silerdim. oda güzel parlatırdı ama sonra boyayı mahvetmiş torunlar söylemişti. *rolleyes*

Dark Knight

Fenomen Üye
ABSOLUT tarafından yazılan metin:
bende kullanıyorum çok güzel sonuç veriyor. Askerde arabayı camsil ve gazete ile silerdim. oda güzel parlatırdı ama sonra boyayı mahvetmiş torunlar söylemişti. *rolleyes*

:D

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
arkadaşlar bilginize bugün bim`den microfiber set aldım 9.90tl gayet başarılı resimleri attım almak isteyen arkadaşlar acele etsinler
imag0018zf.jpg

imag0017nvx.jpg

imag0019cn.jpg

imag0020ih.jpg

geremy

Onursal Kurucu
iyi olmuş bende almıştım cuma günü gri renkde olandan.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende aldım çok memnun kaldım tavsiye ederim

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Valla bizim bim e 2 renk gelmiş biri bu renk diğeri acaip bir yeşil yeşil çok kirli durur diye bu rengi aldım.....

geremy

Onursal Kurucu
bakiergul tarafından yazılan metin:
Valla bizim bim e 2 renk gelmiş biri bu renk diğeri acaip bir yeşil yeşil çok kirli durur diye bu rengi aldım.....

en az 4-5 renk vardı.

geremy

Onursal Kurucu
bugün 1 tl ye sadece tazikli su tutturdum dobloma.kışın genelde böyle yapıyorum.baca kurumlarında araçlar simsiyah oluyorlar.1 tl daha versem köpükle yıkama yapacaklardı.ama ben köpükdeki kimyasallara pek güvenmiyorum.üstelik bayramdan kalan cila var dobloda akıp gitmesin.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
geremy tarafından yazılan metin:
bugün 1 tl ye sadece tazikli su tutturdum dobloma.kışın genelde böyle yapıyorum.baca kurumlarında araçlar simsiyah oluyorlar.1 tl daha versem köpükle yıkama yapacaklardı.ama ben köpükdeki kimyasallara pek güvenmiyorum.üstelik bayramdan kalan cila var dobloda akıp gitmesin.
İstanbulda 1 tl verip su tut desen adam sana hıyar gibi bakar .....İşte istanbulun bu yönünü sevmiyorum....