Merkezi kilit sorunu

gkhng46

Aktif Üye
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Merhaba. Bende 2004 1.9 jtd doblo var. 3 4 aydır kilitle alakalı bir sıkıntım var. Araçı kilitliyorum kendiliğinden belli süre sonra açıyor. Sağ kapı kilit mekanizması arızalıydı usta buradan olabilir dedi. değiştirdim ama yine aynı sorun devam ediyor. Ve dikkatimi çeken bu problemi genelde yağmurlu havalarda yapıyor. Geçen özel servise bıraktım usta sigorta kutusunu ve etrafındaki kablolara baktım dedi. Ama yinede bulamadı. Bu konuda fikri olan var mı?

Veli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Araç Yılı
2004
Arkadaş kapıların hepsimi açılıyor? ..yoksa ......tanesimi? Ve biraz elektrik bilgin varsa yardımcı olurum. Sorun büyük bir şey degil.

gkhng46

Aktif Üye
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Evet hepsi açılıyor.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Evet hepsi açılıyor.

Bazen bende de oluyor. Kitliyorum. Bazen bakiyorum acik kalmis... kendimle celisiyorum ama hep kontrol ederim kitlendi mi diye..birde sag kapiyi sert kapatınca bazen merkezi tüm kapılari kitliyor...

ARACLAR Eskidikçe oluyor böyle seyler

gkhng46

Aktif Üye
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Bazen bende de oluyor. Kitliyorum. Bazen bakiyorum acik kalmis... kendimle celisiyorum ama hep kontrol ederim kitlendi mi diye..birde sag kapiyi sert kapatınca bazen merkezi tüm kapılari kitliyor...

ARACLAR Eskidikçe oluyor böyle seyler
Aynen. Ama sıkıntının bulunamaması tuhaf. Arada hareket halinde kafasına göre kilitleyip açıyor. Şimdi sigortayı çıkarttım Manuel kullanıyorum.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aynen. Ama sıkıntının bulunamaması tuhaf. Arada hareket halinde kafasına göre kilitleyip açıyor. Şimdi sigortayı çıkarttım Manuel kullanıyorum.

Çok nadir bende de oluyor . Senede 1 defa belki. Bence bir yer şase alıyor. Kapimin işçilerinde yada kapı ya giren kablo demeti..

Bulunur illa ki arastiralim

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Aynı problem bendede var elektrikciye gittim sag kapı kilidinden dedi sağlam kilidimi degistirdi 400 tl verdim bide eski saglam orjinal kilidimi koymamıs arabaya. Hem param gitti hem kilidim problem devam ediyor her aklıma geldikçe lanet okuyorum ustaya. Bu kapıların merkezi kilit sigortası nerede bende çıkarayımda bari anahtarla kapatayım.
Merkezi kilit beyni diye bir parça var mı ondan yapabilir mi?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aynı problem bendede var elektrikciye gittim sag kapı kilidinden dedi sağlam kilidimi degistirdi 400 tl verdim bide eski saglam orjinal kilidimi koymamıs arabaya. Hem param gitti hem kilidim problem devam ediyor her aklıma geldikçe lanet okuyorum ustaya. Bu kapıların merkezi kilit sigortası nerede bende çıkarayımda bari anahtarla kapatayım.
Merkezi kilit beyni diye bir parça var mı ondan yapabilir mi?

Tamirci müsveddeleri var öyle. Dolu.. Bende kaç kere sağlam parçamı bıraktım.. ya koymazlar ya artık derler,ya parca aldirip aldirip maddi kulfete sokarlar.. somuc hüsran. Geçmiş olsun.

Yapabilir zamanla bozuluyor nette uygun komple merkezi kilit alarm setleri var..

Ayrıca bana alarm takmışlar ama iptal edilmiş. Sigorta si çıkık. Bende ellemedim. Sigorta kutusunun oraya monte etmişler.

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Tamirci müsveddeleri var öyle. Dolu.. Bende kaç kere sağlam parçamı bıraktım.. ya koymazlar ya artık derler,ya parca aldirip aldirip maddi kulfete sokarlar.. somuc hüsran. Geçmiş olsun.

Yapabilir zamanla bozuluyor nette uygun komple merkezi kilit alarm setleri var..

Ayrıca bana alarm takmışlar ama iptal edilmiş. Sigorta si çıkık. Bende ellemedim. Sigorta kutusunun oraya monte etmişler.
Aracin kendi sistemini devre dışı bırakıp dısardan bir sistem alıp taksak çalıştırır mı?

Veli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Araç Yılı
2004
Arkadaşlar bende 2004 1.9 jtd.var.aracın orjinal inde kumandalı alarm yoktu ben kendim taktım ve sol on kapı eşiğinde bağlantıları yaptım. Güzel çalışıyor. Sizin soruna gelince ya chaz bozuk yada eksi tetikleyen ile bağlantı yapıldıysa kaçak var .sizden benim istiyecegim cihazın markası oda sigorta kutusunun oralarda bir yerdedir.elektrik bilginiz yoksa kurcalamayin başınıza iş açarsınız. Tekrar diyorum elektrik bilgisi olan varsa nasıl bağladığım anlatırım.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aracin kendi sistemini devre dışı bırakıp dısardan bir sistem alıp taksak çalıştırır mı?

Tabiki zaten zamanla bozuluyor merkezi kilit beyni yada pompalar, değişim oluyor. Set halinde. Yada parca parca.. hepsi kısmen aynı işi görüyor aynı frekans devreleri. Sadece montaj + kodlama yapılıyor.

Son düzenleme:

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Ortanın üstünde elektrikten anlıyorum. Bir alarm seti alsam kendim bağlayabilir miyim.
Araçta olan sorun şu kilitliyorum bir saniye sonra tak diye geri atıyor. Sanki kapılardan biri açık kalır kilitlersin kilitlemezya aynı onun gibi.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ortanın üstünde elektrikten anlıyorum. Bir alarm seti alsam kendim bağlayabilir miyim.
Araçta olan sorun şu kilitliyorum bir saniye sonra tak diye geri atıyor. Sanki kapılardan biri açık kalır kilitlersin kilitlemezya aynı onun gibi.

Bence takarsın,çok zor degildir. Devreler mevcut nette herryerde
Ama açma kapama anahtarı kodlama nasıl oluyor onu bilmiyorum. Kendi anahtarın değilde kutudan çıkan açma kapama li anahtar ile açma kapama yaparsin herhalde..

O//

Ayrıca bazen benimde ilkinde kitlenmiyor tak atıyor ,bi daha basınca sık kitliyor. Yalniz bagaj kitlemiyor tam olarak. Elimle kitliyorum. Açarken kumandadan açılıyor çok ilginç...

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Bence takarsın,çok zor degildir. Devreler mevcut nette herryerde
Ama açma kapama anahtarı kodlama nasıl oluyor onu bilmiyorum. Kendi anahtarın değilde kutudan çıkan açma kapama li anahtar ile açma kapama yaparsin herhalde..

O//

Ayrıca bazen benimde ilkinde kitlenmiyor tak atıyor ,bi daha basınca sık kitliyor. Yalniz bagaj kitlemiyor tam olarak. Elimle kitliyorum. Açarken kumandadan açılıyor çok ilginç...
Bunu öğrendiğim iyi oldu sağolun. Keşke daha önce foruma danışsaydım. Kilitte boşa değişmezdi paramda gitmezdi. Üstüne birde sağ kapı kilit değişince dışarıdan zor açılmaya başladı. Ustaya gideyimde birşeyi bozmasın görmedim şimdiye kadar.

gkhng46

Aktif Üye
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Yani yeni merkezi kilit (alarm seti) alınca bu iş düzelecek diye düşünüyorum. Bu kodlama işi nasıl olacak peki? Sadece ona 150lira istiyorlar bildiğim kadarıyla.

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Yani yeni merkezi kilit (alarm seti) alınca bu iş düzelecek diye düşünüyorum. Bu kodlama işi nasıl olacak peki? Sadece ona 150lira istiyorlar bildiğim kadarıyla.
Aldığım setin kumandasını kullansamda olur kodlamaya gerek var mı?

Veli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Araç Yılı
2004
Gerek yok.

gkhng46

Aktif Üye
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Arkadaşlar. Merhaba. Kilitle alakalı sorunu çözemedim bir türlü. Kısaca tekrar edeceğim. Kumanda ile kapıları kilitliyorum bir süre sonra tekrar açıyor. Hareket halinde içeriden kilitledim zamanda bir süre sonra tekrar açıyor. Bunu kafasına göre yapıyor. Bazen yapmıyor. Osmaniyede çözüm bulamadım. Burada sol kapı kilidi arızalı dediler boşuna değiştirdim. Bagaj problemli dediler olmadı. Sigorta merkezi kontrol edildi bulamadılar. Adana'ya götürmeyi düşünüyorum. Bu işi çözebilecek bildiğiniz usta var mı? Yada Daha önce böyle bir problemle karşılaşan?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Arkadaşlar. Merhaba. Kilitle alakalı sorunu çözemedim bir türlü. Kısaca tekrar edeceğim. Kumanda ile kapıları kilitliyorum bir süre sonra tekrar açıyor. Hareket halinde içeriden kilitledim zamanda bir süre sonra tekrar açıyor. Bunu kafasına göre yapıyor. Bazen yapmıyor. Osmaniyede çözüm bulamadım. Burada sol kapı kilidi arızalı dediler boşuna değiştirdim. Bagaj problemli dediler olmadı. Sigorta merkezi kontrol edildi bulamadılar. Adana'ya götürmeyi düşünüyorum. Bu işi çözebilecek bildiğiniz usta var mı? Yada Daha önce böyle bir problemle karşılaşan?

Genelde var olan bir sorun. Benim sağ ön kapıdan ötürü oluyor. Iyi bir tamirci bakmalı.

gkhng46

Aktif Üye
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Genelde var olan bir sorun. Benim sağ ön kapıdan ötürü oluyor. Iyi bir tamirci bakmalı.
Sorun kilit mi elektrik mi peki? Cünkü sağ kapı kilidini değiştirdim olmadı. Arka kapılar bagaj kontrol edildi olmadı.