Mekanikçi

burak77

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhabalar, 2011 Doblo aracım var. Seyir halindeyken rahatsız edici şekilde sol arkadan tıkır tıkır sesler geliyor. Bunu Ankara'da gösterebileceğim tavsiye edebileceğiniz iyi bir mekanikçi var mıdır? Var ise iletişim bilgisini paylaşır mısınız?

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yaşa bağlı olarak taşıyıcı aksamda sorunlar oluşuyor özellikle lastik burçlarda mümkünse ön taraflarıda kontrol ettirin.Usta konusunda bilgim yok ama özel servislere yaptırabilirsiniz.Ben mesela bosch servisine yaptırmıştım usta her tarafı gözden geçirdi eksik gördüğü yerleri söyleri değişmesini söyledim sıradan bir yere giderseniz hedef odaklı çalışır.Ustayı yönlendirirseniz arkalardan ses geliyor ön ve arka alt aksam sağlığına bakmasını söyleyin hepsi bakılır söylenir size ,bütçenize göre yaptırırsınız.

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Benim de sağ arkadan geliyor. Bir türlü bulamadım nerden geliyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bağımsız süspansiyonsa amortisörlerin oturduğu yerlerde lastik takozlar vardır aşınabilir.Bu amortisörlerin oturduğu salıncaklarda lastik burçlar var aşınıp çatlama yapar boşluk oluşur o aksamları araştırın

burak77

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Evet aracım D2 ve bağımsız süspansiyon var. Daha önce bir yere götürdüm ve torsiyon dingilinden dedi. Oradaki burcu tornalattım ama ses kesilmedi. Söylediğiniz lastik takozlar buradakiler mi? Onlar değişmemiş olabilir...

burak77

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Yaşa bağlı olarak taşıyıcı aksamda sorunlar oluşuyor özellikle lastik burçlarda mümkünse ön taraflarıda kontrol ettirin.Usta konusunda bilgim yok ama özel servislere yaptırabilirsiniz.Ben mesela bosch servisine yaptırmıştım usta her tarafı gözden geçirdi eksik gördüğü yerleri söyleri değişmesini söyledim sıradan bir yere giderseniz hedef odaklı çalışır.Ustayı yönlendirirseniz arkalardan ses geliyor ön ve arka alt aksam sağlığına bakmasını söyleyin hepsi bakılır söylenir size ,bütçenize göre yaptırırsınız.
Siz hangi Bosch servise götürmüştünüz? bana da tavsiye eder misiniz? İletişim bilgisi, usta ismi yada yok tarifi filan...

burak77

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Bağımsız süspansiyonsa amortisörlerin oturduğu yerlerde lastik takozlar vardır aşınabilir.Bu amortisörlerin oturduğu salıncaklarda lastik burçlar var aşınıp çatlama yapar boşluk oluşur o aksamları araştırın
Evet aracım D2 ve bağımsız süspansiyon var. Daha önce bir yere götürdüm ve torsiyon dingilinden dedi. Oradaki burcu tornalattım ama ses kesilmedi. Söylediğiniz lastik takozlar buradakiler mi? Onlar değişmemiş olabilir...

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
D2 de arka bağımsız süspansiyon değildir d3 ve sonrası bağımsızdır d2 ler tekyaprak makas vardır.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Siz hangi Bosch servise götürmüştünüz? bana da tavsiye eder misiniz? İletişim bilgisi, usta ismi yada yok tarifi filan...
Rize'de Ankara'dasınız galiba orada tanıdığım yok

burak77

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba, ben sonunda arkadan gelen takırtı sesin nereden geldiğini buldum. Arka amortisörlerden geldiği tespit edildi. Her ikisini de değiştirdim. Artık tık ses yok. Siz de bir baktırın isterseniz...

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo