MAZOT DEPOSUNDA AŞIRI BASINÇ HK;

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR, BU SORUNU DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM. BENİM DÜLDÜL YAZ GÜNÜ ZOR ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞTI,ÜÇ DÖRT MARŞ DA ÇALIŞIYORDU. AKÜ DEN DİYE DÜŞÜNÜRKEN, PARK ETTİĞİMDE MAZOT FİLTRESİNDEN MAZOT AKITTI. SU ALMA VİDASINI SIKTIM SORUN ÇÖZÜLMEDİ BİRAZ ZORLAYINCADA KIRILDI ALTINA PET ŞİŞE KOYDUM YARIM LİTREDEN FAZLA MAZOT AKTI VE AKMAYA DEVAM ETTİ.FİLTREDE O KADAR MAZOT OLMAYACAĞINI DÜŞÜNEREK MAZOT DEPOSU KAPAĞINI AÇIYIM DEDİM AÇARKEN MÜTHİŞ Bİ BASINÇLA KAPAK AÇILDI VE FİLTREDEN AKAN MAZOT KESİLDİ.
BİRAZ UZUN OLDU AMA SORUNU DİLİM DÖNDÜĞÜNCE ANLATMAYA ÇALIŞTIM. FİLTREYİ DEĞİŞTİRDİM VE MOTOR BİR MARŞTA ÇALIŞTI. DEPODAKİ AŞIRI BASINCIN NEDENİNİ BULAMADIĞIM İÇİN, BENDE DEPO KAPAĞINDAKİ CEKVALFİ GÖREV DIŞI BIRAKTIM. HAVA DEPOYA SERBEST GİRİYOR SERBESTDE ÇIKIYOR. MOTORDA BİR MARŞDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR.
SORUM ŞU.BU BASINCI YAPAN NEDEN NEDİR?
SLM MEVLÜT AMCA.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mevlüt amca o aldığın depoda acaba depoya mazot yerine hava falan basmış olabilirler

bizim d1 dobloda depodan düzenli olarak arada bildiğiniz gaz atıyordu yani insan nasıl atıyorsa depodanda öyle gaz atıyordu servis normal demişti bu sesi d2 de ve d3 te duymadım

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR, YUKARIDAKİ SORUNUMA ÇÖZÜM BULABİLİRSEK, SİTEYE ÜYE OLMAMA NEDEN OLAN MOTOR ARIZA LAMBASINDAKİ SORUNA ULAŞABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM.UZMAN ARKADAŞLARI GÖREVE DAVET EDİYORUM.DÜLDÜLÜN SORUNU DOKTORA TEZİNE DÖNÜŞTÜ.SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
mevlüt amca o aldığın depoda acaba depoya mazot yerine hava falan basmış olabilirler

bizim d1 dobloda depodan düzenli olarak arada bildiğiniz gaz atıyordu yani insan nasıl atıyorsa depodanda öyle gaz atıyordu servis normal demişti bu sesi d2 de ve d3 te duymadım
SLM OĞUZCUĞUM. OLAY KISA SÜREDE OLMADI YAKLAŞIK 2 - 3 AYLIK ZAMANDA GELİŞTİ MAZOT FİLTRESİ AKITMAYA BAŞLAMASAYDI SORUN DEVAM EDECEKTİ. BU KADAR BASINÇ NASI OLUŞUYOR KAPALI GARAJ ARTI MAZOT KOLAY BUHARLAŞMAZ. SLM MEVLÜT AMCA.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
mevlüt amca yanlış hatırlamıyosam sol yada sağ arka tekerin arkasına doğru bak, (tam deponun yanlarına doğru) orada siyah bi hortum göreceksin ucu boşta hafif koklarsan mazot kokusu duyabilirsin. İşte o hortum çamurtan tıkanmışmı yada eğilip bükülüp tıkanmışmı bi kontrol ediver. O hortum depodaki basıncı engellemek için hava hortumu. Tıkandıysa bunu yapabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mevlüt amca yanlış hatırlamıyosam sol yada sağ arka tekerin arkasına doğru bak, (tam deponun yanlarına doğru) orada siyah bi hortum göreceksin ucu boşta hafif koklarsan mazot kokusu duyabilirsin. İşte o hortum çamurtan tıkanmışmı yada eğilip bükülüp tıkanmışmı bi kontrol ediver. O hortum depodaki basıncı engellemek için hava hortumu. Tıkandıysa bunu yapabilir.

hanefi dedeğin boru tıkanmış olabilir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d1 de görmüştüm o boruyu ama ne işe yaradığını sonradan öğrendik

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
depo havalandırması tıkalı emmi.
SLM RAPTORCUĞUM,DEPODAN ÇIKAN HAVA AŞIRI BASINÇLI.SANKİ BİŞEKİLDE DEPOYA HAVA BASILIYOR GİBİ.ARABA KAPALI SERİN YERDE DURUYOR ARTI KAPAKTA CEKVALF VAR. BU HAVA DELİĞİ NERDE. DEPO DOLUM AĞZINDAN ARKA TEKERE Bİ HORTUM İNİYOR KONTROL ETTİM AÇIK VE GÖREVİ TAŞAN YAKITIN KOPORTAYA DEĞMEDEN YERE AKMASINI SAĞLIYOR.KAPAK KAPALI İKEN SU DÖKTÜM VE HORTUMDAN AKTİ. BAŞKADA Bİ DELİK GÖREMEDİM. BİKAÇ GÜN İÇİNDE Bİ TEST YAPACAĞIM VE SONUCU YAZACAĞIM. SLM MEVLÜT AMCA.