Yardım Marş Basmama Sorunu

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
öncelikle herkese selamlar. aracım 2003 1,9 jtd son 6 aydır aracımda şöyle bir durum yaşandı, kontağı açıyorum marşa basıyorum marş basmıyor. immobilizer den şüphe ettim ama anahtar ışığı sönüyor. Aracı çalıştırabilmek için + kutbu söküp tekrar takmam gerekiyor sonrasında uzunca bir süre sıkıntı yok ve 1 ay sonra tekrar yapıyor. sebebi ne olabilir ?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Yazılımsal bir sıkıntı mi mevcut acaba? Kontağı çevirdiğinizde marş motoru dönüyor ama motor ateşlemiyor mu yoksa marş motoru da mi dönmüyor ? Eğer dönüyor ateşlemiyor ise beyin şifreyi okumuyordur.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bilgisayar bir şey gösterirmiki bağlattınız mı ?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bence kontak anahtarı takılan yer, immo beyni adı aklıma gelmiyor kontak termigi kısımlarında sıkıntı var. Ama akü kablosunu sok tak yapınca çalışıyor ilginç şekilde beyne ariza yazıyor olmasın : Ss

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Benim araçta mesela kontağı taktin araç sıcak olsa , sabahtan beri 300 km yapsan dahi stop et,hemen kontağı çevirdin mi sabaha kadar giy giy giy almaz. Mars basar ateslememez. Ama 3 5 sn bekliycem ışığı sönecek tik alır. Geçen otoparkta stop ettim vale aldi , arkamı döndüm baktim ses geliyor ,calistiramiyorum diyor. Gittim ac kontağı 5sn bekle dedim bastı tik aldı. Bunların immo bir garip. Garipte bir işareti var. Fiat code un ilk versiyonu bu herhalde.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Kontak anahtar işareti çıkıyorsa immodan almıyordur. Ama kontak işareti sönüp almıyorsa mazot kıt geliyor olabilir. Fiorino ısıtma sönmeden almıyor. Nedeni mazot yetişmiyor ısıtma da olmayınca naz yapıyor.

Jtd de anahtar yolu kirlenmişti birkaç sefer çalışmamıştı. Peçete ile kolonyag ile bir güzel temizledim bir daha da yapmadı. O yol da bence çalıştırmada önemli.

Serdar21

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
Merhaba arkadaşlar.herkese iyi akşamlar. konuyla ilgisi yok ama yardımcı olursanız sevinirim. Foruma 1 hafta önce üye oldum ama bir türlü konu açamıyorum. SMS doğrulama yapmam gerektiği söylendi. Onu da yaptım yinede konu açamıyorum.

MyBluesky

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
@Serdar21 Uygulama üzerinden deniyorsanız eğer maalesef ki uygulamadan konu açılışı yapılamıyor Ben'de yeni üyeyim denedim beceremedim internet sayfası üzerinden açılış yaptım biraz önce oradan dene hangi alanda açmak istiyorsan konuyu o alanın üzerine gel sonrasında sayfanın alt tarafında göreceksin konu açma bölümünü arama bölümünden de nasıl konu açılacağını detaylı şekilde resimlerle anlatım ile bulabilirsin iyi akşamlar

Serdar21

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
Teşekkürler

Serdar21

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
@Serdar21 Uygulama üzerinden deniyorsanız eğer maalesef ki uygulamadan konu açılışı yapılamıyor Ben'de yeni üyeyim denedim beceremedim internet sayfası üzerinden açılış yaptım biraz önce oradan dene hangi alanda açmak istiyorsan konuyu o alanın üzerine gel sonrasında sayfanın alt tarafında göreceksin konu açma bölümünü arama bölümünden de nasıl konu açılacağını detaylı şekilde resimlerle anlatım ile bulabilirsin iyi akşamlar
Çok teşekkürler

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Cevap yazanlara teşekkürler .kusura bakmayın bakamadım siteye yoğunlukta n immo dan dicem ama anahtar ışığı sönüyor. Marş hiç basmıyor sanki kontağı çevirmiyormuşum gibi + söküp taktığımda uzunca bir süre bu hatayı vermiyor.

Cebrail58

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cebrail
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Cevap yazanlara teşekkürler .kusura bakmayın bakamadım siteye yoğunlukta n immo dan dicem ama anahtar ışığı sönüyor. Marş hiç basmıyor sanki kontağı çevirmiyormuşum gibi + söküp taktığımda uzunca bir süre bu hatayı vermiyor.
Abi sıkıntı neymiş bendede var aynı sorun