makaslardan arkayı alçaltma

safeline

Aktif Üye
mrb arkadaşlar ben doblo aracımın arkasını biraz daha indirmek istiyorum ve çok araştırmama ragmen halen bir sonuca ulaşamadımm lütfen yardım ederseniz çok sevinirim araç 2010 doblo safelane makasla nasıl yapabiliriz cevaplarınızı bekkliyorum şimdiden tşk ederim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
safeline tarafından yazılan metin:
mrb arkadaşlar ben doblo aracımın arkasını biraz daha indirmek istiyorum ve çok araştırmama ragmen halen bir sonuca ulaşamadımm lütfen yardım ederseniz çok sevinirim araç 2010 doblo safelane makasla nasıl yapabiliriz cevaplarınızı bekkliyorum şimdiden tşk ederim

yanlış iş yapacaksın ama ben sana yinede söyleyeyim.makasları gerdirin.(tavsiye edilmez)sakın makasları çıkartıp alçak spor süspansiyon atmaya kalkma başın dertten kurtulmaz!

Black Hawk

Saygın Üye
Bende alçaltmanı tavsiye etmem sarsıntı da artar. Yok pratiklik dersen 4 torba çimento at olsun bitsin. Araç alçalır Sarsıntı azalır ama yakıtın yükselir :D demedi deme...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Black Hawk tarafından yazılan metin:
Bende alçaltmanı tavsiye etmem sarsıntı da artar. Yok pratiklik dersen 4 torba çimento at olsun bitsin. Araç alçalır Sarsıntı azalır ama yakıtın yükselir :D demedi deme...

çeker lastikler havaya kalkar.yağışlı havada başına sıkıntı alır!dengsiz yükleme tavsiye edilmez!

Black Hawk

Saygın Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:

çeker lastikler havaya kalkar.yağışlı havada başına sıkıntı alır!dengsiz yükleme tavsiye edilmez!

Hocam zaten espri olsun diye yazdım. :D tutup ta arabayı yükle dolduracağını sanmıyorum :D:D

safeline

Aktif Üye
çok teşekkür ederim sarsıntı için degil zaten arabanın o arka makasa dayana iki tane takoz gibi birşey var onları söktüm ben kesmek falan diyolarda arabam zaten söktükten sonra 500 kg yük attım araca 1 gün boyunca öyle kaldı vede normal doblolora göre makaslarım çok esnek vede daha yere yakın ama biraz daha spor görünümlü olması için istiyordum ama :):) büyüklerimi her zaman dinlerim çok saolunn

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
RAPTOR tarafından yazılan metin:

Hocam zaten espri olsun diye yazdım. :D tutup ta arabayı yükle dolduracağını sanmıyorum :D:D

bu ara espiri anlamıyorum.bi muhabbet oldu burası onun yeri değil.anlatırım bi başlık altında güleriz hep braber :D

ERCAN

Daimi Üye
safeline tarafından yazılan metin:

Takozkarı kesmek yada sökmenin sonucu..ilk önce arabanda yük yokken amasörlerin deforme olarak patlamasına yol açar..bu konuda uzun uzun yazmama gerek yok sanırım..çözüm diyorsan..forumda daha evvel yazmıştım...DOBLONUN SÜSPANSİYON MODİFİYESİ,, adlı konuyu okuyarak ....süspansiyon hakkında çok iyi bilgilere ulaşabilirsin..