Liqui moly motor yağı hakkında

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Arkadaşlar benim aracın bakım km geliyor. Bakım ićin opar filitre kiti ve internet üzerinden 5-40 liqui moly yağ aldım araştırmalarım sonucunda iyi.bir yağ olduğu kanısına vardım sizce nasıl yada kullanan varmi?

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
hiç mi fikri olan yok

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Firmayı Biliyorum Almandı Yanılmıyorsam Bayağıdır Ayakta Olan Bir Firma Bence Yağıda Kalitelidir Kafanız Takılmasın :) Hayırlı Yolculuklar :harika:

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Piyasada belli başlı markalar var macera aramaya gerek yok bence.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Macera değil kaliteyi yaşamak . Göz nuruma en iyi şekilde bakmak.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
O zaman motül kullan.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
O markayı bilmiyorum ama gulf isimli gerçek amerikan firması var hem motor yağları hemde mazotu çok iyi ama benzinlik istasyonu çok az heryerde yok herkesin aklında bulunsun gulf istasyonu listesi sitesinde var bir kere deneyin
Eğer motor yağınıda bulursanız deneyin http://www.gulf.com.tr

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
sezgin yağım geldi motulun yağı fiyat olarak daha uygun ama ben ilk olarak moly denemek istedim. yağın rengi diğerlerinden farlı siyah renkte. benim araba evin önünde yatıyor. yağ filitre kabını sökecek bir aparat bulabilirsem yağını kendim değiştireceğim. Araba 2 gündür kapıda yatıyor. yağ komple dibe inmiştir. en azında motorun üst tarafında yağ kalıntısı kalmamış olur.

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
Liqui Moly oldukça kaliteli ürünleri olan bir Alman firmasıdır. sektördekiler de gayet iyi bilirler. Türkiye'de yada son tüketici tarafında az bilinmesi ne üdüğü belirsiz firma demek değildir. Özellikle katkı maddeleri çok başarılı ve etkilidir. bağımsız laboratuvarlar tarafından kendi yağ ve katkı kombinasyonlarıyla yapılmış testlerle etkili oldukları da ispatlıdır. kendi sitelerinden ve netten bu bilgilere ulaşabilirsiniz. bu arada Amazon gibi satış sitelerinde alanların yada yotube videolarında alttaki kullanıcı yorumlarına bakarsanız çok ciddi memnuniyet düzeyi olduğunu ve neredeyse tüm kullanıcıların katkı ürünlerini beğendiğini görebilirsiniz. hatta yakıt tüketiminin düştüğünü bile söylüyor Amazondaki tüketiciler. "Ceratec , Motor Protec" isimli yağ katkıları vs çok başarılı ürünlerdir. Bende geçen yılki bakımda yağ değişmi öncesi Motor Clean temizleyicisini kullanıp Motul yağ ile birlikte Ceratec yağ katkısını kullanmıştım. Araçta ciddi değişim olmuştu. Şu anda halen bu yağ ve katkı duruyor araçta. 2004 model eski Terrano aracıma da Ceratec koydum. onda da motorun akıcılığı ciddi fark etti.

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
Yağ konusu çok uzun ve toplumumuzda yanlış bilinen bir konu .araç ureticisinin istediği
Standartı ,yağ üreticisi karsıladıktan sonra
Her marka yağ kullanılabilir.

Fiat modellerde
Aranacak standart: FIAT 9.55535- S1 Eksoz gazı kontrollü dizel motorlarda uzun değişim aralıklırı için yakıt ekonomisi özellikli FIAT yağ standardı.

Fiat'ın tavsiyesi: SELENIA WR P.E. SAE 5W-30

Aynı standardı karşılayan herhangi başka marka da olabilir. Asıl önemli olan yağ standardı, bu standardı karşılayan şişelerin zaten viskozitelerinin de aynı olacağını göreceksiniz. Aynı kalitede bazı 0W-30'lar da olabilir, onlar da kullanılabilir.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Ben 0-40 5-40 Olanlardan Yana Bir İnsanım Ama Bu Ara MOTULUN Yağları Dikkatimi Çekiyor 5-30 Kullanabilirim :)

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Ben de bu Liqui Moly firmasının mazot katkısını sipariş verdim internetten gelince deneyeceğim.Liqui Moly oldukça kaliteli ürünleri olan bir Alman markası.Almanyada en çok satan motor yağıymış bunun yanında dünya kadar ürünleri var.Ülkemizde malesef pek bulunmuyor.Fiyatları yüksek olduğu için distribütör fazla yok.Ankarada yok mesela.Ama bu durum Lİqui Moly nin kötü bir firma olduğu anlamına gelmiyor tabi.Bulabiliyorsanız bence çekinmeden deneyebilirsiniz ürünlerini.