Doblo LED Far Ampülü Önerisi

H4rper

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Uyar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Fizyoterapist
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
ÇÖL GRİSİ
Herkese merhabalar, iyi forumlar dilerim.

Konuya başlamadan önce forumda yeniyim, kuralları okumama rağmen eğer bu yazıda kural ihlali yaptıysam affola.

2011 model Doblo D3 aracımız var ve bu araç için LED far ampülü almayı düşünüyorum. Halihazırda aynı model araca sahip LED far uygulaması yapan hocalarımdan tavsiye almak isterim. Ekstra CAN-Bus kullanımı gerekiyorsa onunla ilgili tavsiyelerinizi de lütfen önerilerinizi eksik etmeyin.

Şimdiden teşekkür eder, tekrardan iyi forumlar dilerim.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Konuya başlamadan önce forumda yeniyim, kuralları okumama rağmen eğer bu yazıda kural ihlali yaptıysam affola.

2011 model Doblo D3 aracımız var ve bu araç için LED far ampülü almayı düşünüyorum. Halihazırda aynı model araca sahip LED far uygulaması yapan hocalarımdan tavsiye almak isterim. Ekstra CAN-Bus kullanımı gerekiyorsa onunla ilgili tavsiyelerinizi de lütfen önerilerinizi eksik etmeyin.

Sponsorumuz ile görüşün @UğurBalci

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Kendi aracıma uzunlar için Inwells Xtreme LED taktım ve uzun süredir sorunsuz kullanıyorum.

LED alırken, özellikle kısalar için, COB LED değil de CSP LED almaya dikkat edin. CSP ledler daha iyi. LED taktıktan sonra da far ayarı hem aydınlatma hem de göz almama açısından çok önemli.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Grub led sponsoru olarak yardımcı oluruz.
05071839744

saltinto

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bende iki seneyi geçkin inwells kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı. CSP led olmasına özen gösterin. Far ışığında kesme çizgilerinin oluşmasını sağlıyor. COB led gibi yeri, göğü aydınlatmaya çalışmıyor.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş

Photonun geri kalan ürünlerine önyargılı olmama rağmen yeni çıkan 900-1000tl bandındaki ürünlerinin aydınlatması fazlasıyla başarılı, gerek ışık dağıtımı gerek aydınlatma performansı olarak beğendim. 6 ayrı led çipi var 2 tarafta, inwells'ler cok eski kalıyor artık. Ha yeterli mi reflektörlü bir far için kesinlikle yeterli ama 700tl kıytırık inwells'e vericegime gider photon alırım. Şahsen ne kullanıyorum derseniz aliexpressden getirttiğim bevinsee v45'i kullanıyorum ve piyasadaki en güçlü ledleri bile solladığına bizzat şahit oldum fakat photon yeteri kadar yakın bi performans sağlıyor güzel bi fiyata. Inwells'e para vermeyin.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Photonun geri kalan ürünlerine önyargılı olmama rağmen yeni çıkan 900-1000tl bandındaki ürünlerinin aydınlatması fazlasıyla başarılı, gerek ışık dağıtımı gerek aydınlatma performansı olarak beğendim. 6 ayrı led çipi var 2 tarafta, inwells'ler cok eski kalıyor artık. Ha yeterli mi reflektörlü bir far için kesinlikle yeterli ama 700tl kıytırık inwells'e vericegime gider photon alırım. Şahsen ne kullanıyorum derseniz aliexpressden getirttiğim bevinsee v45'i kullanıyorum ve piyasadaki en güçlü ledleri bile solladığına bizzat şahit oldum fakat photon yeteri kadar yakın bi performans sağlıyor güzel bi fiyata. Inwells'e para vermeyin.
Bakmayalı çok para olmuş. photon ultimate diye geçiyor sanırım, karar sizin, inwells yine fazlasıyla stabil bi ürün. 6 çipli olmasına dikkat edin.

Son düzenleme:

Rcp 53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Recep Furkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Lal Kırmızı
photon mono aldım uzunlar ve sisler için aydınlatma gayet başarılı ama kısalara takmayı önermem fazlasıyla göz alıyor kısalar için philips diamond vision kullanıyorum hem göz almıyor hem aydınlatması cok başarılı

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert

Fiyat performans olarak inwells daha ustun performans icin photon ikisindide canbus gereksimi yok

H4rper

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Uyar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Fizyoterapist
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
ÇÖL GRİSİ
Mesajınız için size ve diğer hocalarıma çok teşekkür ederim. İmkanım olursa her iki markanın (Inwells ve Photon) aydınlatma performanslarını inceleyip karar verip alacağım. Ekstra olarak şunu da sormak isterim (konuyu açarken yazmayı unutmuşum), kısa ve uzun far LED ampül öneriniz yine tek marka için geçerli değil mi?

Saygılar.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Mesajınız için size ve diğer hocalarıma çok teşekkür ederim. İmkanım olursa her iki markanın (Inwells ve Photon) aydınlatma performanslarını inceleyip karar verip alacağım. Ekstra olarak şunu da sormak isterim (konuyu açarken yazmayı unutmuşum), kısa ve uzun far LED ampül öneriniz yine tek marka için geçerli değil mi?

Saygılar.
D3'teki H1 yuvaları D1-D2'deki gibi değildir diye düşünüyorum fakat d1 ve d2de h1lerle uğraşmak ölüm, uzunun amacı farklı bi yere odaklamak uzunda biraz daha kısabilrisiniz bence. Bana kalırsa kısalara en üst seviye, uzunlara çincancon bile olabilir.

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert

Saygılar.
Evet ben bir çok markayi tecrube ettim ama encok bu iki markayi begendim ozellikle inwells parasina gore cok iyi photon onun bir tik ustu ve daha uzun omurlu inwells yaklasik 7 8 ay dayaniyordu photon 1 yildir kullaniyorum sorun yasamadim

Celik.4110

Yeni Üye
Doblo
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Gri
Osram markayı kimse önermemiş, yok mu kullanan. Bildiğim aydınlatma konusunda tecrübeli ve kaliteli bir alman markası

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Osram markayı kimse önermemiş, yok mu kullanan. Bildiğim aydınlatma konusunda tecrübeli ve kaliteli bir alman markası
Osram, Philips gibi markalar aydınlatma şiddedinten ziyade eşit dağılıma odaklı ledler üretirler, Philips'in çoğu ürünü neredeyse inwells ile aynı parlaklıktadır fakat hüzme odaklaması çok daha iyidir, Avrupa kullanımı odaklı olduğu için mutlak parlaklıktan ziyade eşit dağılıma ve göz almamasına daha çok önem veriliyor. Yurtdışı tercih ederseniz Fahren, Auxito vs bir sürü güzel marka var. Benim Bevinsee tercih etme sebebim ise zamanında bi xenon mercek kullandığım ve nasıl olsa odaklamasının çok da önemli olmayacağı için mutlak parlaklığın en düşük fiyata en yüksek seviyede olması önemliydi, ampulden beklentinize bağlı her şey.

Okar

Yeni Üye
Doblo
Adı
Okan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Biraz ucuza kaçmayayım karşı tarafı da kendime küfür ettirmiyeyim diyorsan photon katana edition tek geçerim farı yaktığında her yer aydınlık