lastik parlatıcı tamponuda zarar vermeden parlatır mı?

cnkshn

Saygın Üye
yıkamacıda sürülen parlatıcıların tampon, ayna, yan çıtalara sürüldüğünde beyazlattığını söylüyo yıkamacı ondan sürmiyim istersen diyo ama ben 4 senedir sür diyorum bi beyazlama olmadı

cnkshn

Saygın Üye
parlatıcıyı sürdükten sonra kaporta kısmına gelenleri temizlersen iyi olur. çok çabuk toz topluyo çünkü*tup*

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
aynen hemen tozlanıyor :D

cnkshn

Saygın Üye
tamponun daha az görünen kısımlarında deneme yapabilirsin. tamponun alt kısımlarına doğru mesela. bi sorun olacağını sanmıyorum

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
tamponun rengi solar herhalde :D

diamond

Saygın Üye
Hiç denemedim ama lastiklerimi yağet perfect parlatıyor :D tampon parlatıcı için meguiars marka jel parlatıcıdan kullanıyorum gayet memnunum...

diamond

Saygın Üye
10$ olması lazımdı yurt dışından alıyorum araç bakım ürünlerini genellikle Tr ye oranla %50 fiyat farkı oluyor.

Giyaseddin

Yeni Üye
önceki parlaklığını kaybediyor arkadaşlardan var yapanlarda hafif beyazlamış gibi görünüyor

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar ben size bir ürün önereyim........Bu tamamen kendi yapımınız olacak...Aracınıza bir bakan bir daha bakacak......Ulaaaannnn ben harbiden yaşlandım galiba....Şimdi nereden çıktı bu diyeceksiniz ....izah edeyim şimdi anlatacağım şeyi eski istanbul taksi ve dolmuşçuları yapardı ...Hani şu sağ çamurluğunda lastiğin turuna bağlı analog taksimetresi olan amerikan arabbçlarında......Tabi onları hatırlamak içinde enaz 30 yaş üstü olmak gerekir.....Neyse bende rahmetli babamdan gördüm yıllardır uygularım......Sonuçmu....10+10......Evet İki adet benzincilerde satılan veya promosyon verilen sarı bezlerden veya benzerinden alınacak......1 litre tercihen gaz yağı yoksa mazot 2 adet limon Bir kutu ayakkabıcılarda satılan badem yağı veya eczaneden sıvı badem yağı.....bunların hepsini bir kapta birleştiriyoruz......tabi limonlarımızı sıkıyoruz içine bütün atmıyoruz......Bezleri açarak içine karışımı emecek gibi yerleştiriyoruz bezlerin lifleri sıvıyı emecek kadar tercihen 1 hafta kalıyor sıvıda ....daha sonra bezleri sıkarak kullanıma başlıyoruz......1 tanesi araç içi için 1 tanesi dışı için Her bir bez enaz 3 ay gider........Tabii sadece temiz araca uyguluyoruzz plastik ve aracın boyalı kısımları yaldır yaldır yanmazsa bir bakan bir daha bakmazsa araca nedeiyeyim yani.........Malzemelerden Badem yagı parlatıcılık sağlar gaz yagı lekeleri alır limon koku ve kalıcılık sağlar....Formül bu ...bir dahada an latmam.......2. seans paralı ona göre...

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar ben size bir ürün önereyim........Bu tamamen kendi yapımınız olacak...Aracınıza bir bakan bir daha bakacak......Ulaaaannnn ben harbiden yaşlandım galiba....Şimdi nereden çıktı bu diyeceksiniz ....izah edeyim şimdi anlatacağım şeyi eski istanbul taksi ve dolmuşçuları yapardı ...Hani şu sağ çamurluğunda lastiğin turuna bağlı analog taksimetresi olan amerikan arabbçlarında......Tabi onları hatırlamak içinde enaz 30 yaş üstü olmak gerekir.....Neyse bende rahmetli babamdan gördüm yıllardır uygularım......Sonuçmu....10+10......Evet İki adet benzincilerde satılan veya promosyon verilen sarı bezlerden veya benzerinden alınacak......1 litre tercihen gaz yağı yoksa mazot 2 adet limon Bir kutu ayakkabıcılarda satılan badem yağı veya eczaneden sıvı badem yağı.....bunların hepsini bir kapta birleştiriyoruz......tabi limonlarımızı sıkıyoruz içine bütün atmıyoruz......Bezleri açarak içine karışımı emecek gibi yerleştiriyoruz bezlerin lifleri sıvıyı emecek kadar tercihen 1 hafta kalıyor sıvıda ....daha sonra bezleri sıkarak kullanıma başlıyoruz......1 tanesi araç içi için 1 tanesi dışı için Her bir bez enaz 3 ay gider........Tabii sadece temiz araca uyguluyoruzz plastik ve aracın boyalı kısımları yaldır yaldır yanmazsa bir bakan bir daha bakmazsa araca nedeiyeyim yani.........Malzemelerden Badem yagı parlatıcılık sağlar gaz yagı lekeleri alır limon koku ve kalıcılık sağlar....Formül bu ...bir dahada an latmam.......2. seans paralı ona göre...

En kısa zamanda deniyecem bunu :)