Korna

Pasam

Daimi Üye
Münibüslerde ve bircok şahin,dogan vs araclarda bulunan havalı korna,baba korna dedigimiz kornalar bizim araclara
Takılır mı ?
Takılırsa sorun yaşanır mı ?
Takılırsa nasıl olur yakısırmı dobloya ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Takılıyor!benim arabada düz havalı korna var.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
nasıl takıldığını bilmiyorum!yanlış bilgi vermeyeyim.bildiğim bi şey var toplam 1500 TL aksesuar parası verdim.ama değdi!

yan alüminyum-krom basamaklar
ön-yan krom şeritler
xenon kit
havalı korna
öncam filmi
deri-kumaş koltuk kılıfı seti
koltuk kılıf üstü örtü seti
arka seperatöre peluş örtü
3 kat paspas takımı (1 katı kauçuk)
ön plaka alt aydınlatması
bagaj için özel taban halısı
fiat full boya koruma-iç koruma-döşeme koruma
müzik sistemi içinde güçlendirici bişey taktı servis ne olduğunu ve nerde olduğunuda bilmiyorum

geremy

Onursal Kurucu
evet taktırabilirsiniz.
üstelik eski kornanızda kalabilir.içerden düğme ile değiştirisiniz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
benimkinde düğme yok demekki eskiyi söküp onun yerine takmışlar.zaten arabamı delseler bende onları delerdim!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bilmem ama izin alırsan güzel işler yapacağın kanaatindeyim

Pasam

Daimi Üye
Babam kendi arabanı al ona yaparsın diyor alcam diyorum ona izin vermiyorum subatta ehliyet alayımda bi bakarız gerisine :)

geremy

Onursal Kurucu
Pasam tarafından yazılan metin:
Babam kendi arabanı al ona yaparsın diyor alcam diyorum ona izin vermiyorum subatta ehliyet alayımda bi bakarız gerisine :)

herşeyin hayırlısı.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
ark doblonun orj kornası hiç tatmin adici deyil bende kendim söktüm akünün altın da şaseye montalı görmeniz pek mümkün deyil yani
bir çift seger.dat dat ve seger.ditt korna taktım roleyide titreşimli taktım güzel oldu ama gecen muayneye gittigim de agır.kusur olarak yazıl dı gecemedim :)

sonra ipdal edip tekrar girdim geçtim ;)

bunyas288

Daimi Üye
Memlekette iken bende babamın tavsiyesi ile korna taktırdım. Orjinalı tekti kalın çalıyordu. Karşısına aynı kornanın ince çalanından aldım. Elektrikçi takarken izledim sol sis lambasının olduğu bölümü söktü içeriye diğerinin yanına vidaladı bir adet fişli kabloyuda orjinal kornanın fişinin girdiği yere sardı yani kesmeden sökmeden kornayı taktı..*tup* Ustayı takdir ettim arabanın orjinal kablosunu kesmeden montajını yaptı Şimdi benim korna eski doğan şahin kornası gibi çalıyor :D

Elinden böyle işler gelipte takmak isteyen arkadaşlar bir adet ince çalan korna alsın ben 6 liraya aldım zaten üzerinde korna sacı ve vidası var 20-25 cm kadar kablo ve ucunda dişi fiş, takıp sökmek için anahtar

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bende değiştirmeyi düşünüyorum,
Dün az daha bi transit uçuruma atıyordu beni.
20-25 cmlik yol kenarındaki toprak kasisten 130la geçtim, neyseki direksiyona sıkı sıkı sarıldığımdan savurmadı...

Bi de öğrendim ki, daracık yolda bir şerit gidiş bir şerit gelişken, 3. araba illaki sığıyor. :)

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
taktıgım kornalar ve rolesi rolenin amacı fazla basıldıgın da kornayı yakmaz ve estetik bir ses verir.ark

Uploaded with

Uploaded with

Uploaded with

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
DobloM tarafından yazılan metin:
20-25 cmlik yol kenarındaki toprak kasisten 130la geçtim, neyseki direksiyona sıkı sıkı sarıldığımdan savurmadı...

Bi de öğrendim ki, daracık yolda bir şerit gidiş bir şerit gelişken, 3. araba illaki sığıyor. :)

doblom birde yavaşım dersin hız keseydin bari mazallah ya birşey olsay dı

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
DobloM tarafından yazılan metin:

doblom birde yavaşım dersin hız keseydin bari mazallah ya birşey olsay dı

Önümde 7 tane araç vardı.
Tek sol çekeyim hepsi bitsin dedim, zaten hızım iyiydi kesmedim. 4-5 kere selektör yaptım, tam adamı geçerken, en arkadaki transit bir anda sol çekti, kornaya bastım ama benim aracın burnu, onun şoför mahaline geldiğinde uyandı.

Baktım çare yok, sıkı sıkıya yapıştım direksiyona, ya herro ya merro dediydim. :)