Yardım Kompresör gitti acil yardım

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Cümleten selamaleyküm

Abiler araba da çekiş düşüklüğü başladı aracın egrsi kapatıldı beyinden de iptal edildi böyle devam ettim geçen hafta turbo blow ayarı ve bakım yapıldı araç düzeldi geçenlerde Aytemiz den mazot aldım 15 20 km gittikten sonra araçta çekiş düştü marş basarkende marş sesi değişik gelmeye başladı enjektörler dedik söküp değiştik 0 enjektör takıldı yine sorun devam ediyor
Sabah ilk marş 15 20 saniye basınca alıyor geç alıyor ısındığında geç çalışma kalmıyor
Çekiş bi iyi bi kötü 2.4. Göz de kompressör yok dediler lakin pistonlardan olsa motor dönmez motor problemi sürekli olur bi yapıp bi yapmamazlık yapmaz çözemedik mekanik sorun bu var fakat anlayamadığım krank okuyucu bozuk olunca da bu aptallığı yapar mı ?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yakıt aldığınız petrol acaba nasıl önceden almış mıydınız? Mazottan olabilir pompayı tıkar pistonlara yeterli yakıt göndermeyince çalışma geç olur.Mazot kötü olduğunda abimin kamyonundan biliyorum bir anda tıkanıyordu 4 gideceği yeri 2 yle çıkıyordu aragaz veriyordu açılıyordu tekrar hızlanıp tıkandığında tekrar çekişten düşüyordu Depodan pompaya kadar bütün mazot sistemini söktük temizledik mazotu süzgeçten geçirdik içinde kum gibi partiküller vardı normale döndü.Yakıt sisteminde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.Krank sensörünü sormuşsunuz aynı durumlara oda neden olur Mazotu almadan önce bu sorun var mıydı?

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Yakıt aldığınız petrol acaba nasıl önceden almış mıydınız? Mazottan olabilir pompayı tıkar pistonlara yeterli yakıt göndermeyince çalışma geç olur.Mazot kötü olduğunda abimin kamyonundan biliyorum bir anda tıkanıyordu 4 gideceği yeri 2 yle çıkıyordu aragaz veriyordu açılıyordu tekrar hızlanıp tıkandığında tekrar çekişten düşüyordu Depodan pompaya kadar bütün mazot sistemini söktük temizledik mazotu süzgeçten geçirdik içinde kum gibi partiküller vardı normale döndü.Yakıt sisteminde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.Krank sensörünü sormuşsunuz aynı durumlara oda neden olur Mazotu almadan önce bu sorun var mıydı?
1 kez yaşadım bu sorunu çekişten düşüp sonra dan toparladı yarın bakıcam kardeşim arıza yaktı bugün dükkan kapalı pc ye bağlayamadım çözemedik gitti

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız