Klimasız araçda polen filtresi

cnkshn

Saygın Üye
Tepki
4
Bugün ducatoyu 20bin bakıma servise götürdüm. faturayı baya karıştırmışlar görünürde ama öyleydi böyleydi diyip kurtulmaya çalıştılar. toplamda 520 tl tuttu minibüsdür diye pek üstüne düşmedim. aracı aldıkdan sonra dükkana gittim, aracı düz bi yere çekip 10 dakka bekledim sonra bi yağına bakim dedim. baktımki yağ çubuğunda max çentiğinin 2-3 parmak üstünde. 5 dakka daha bekledim aynı. gittim servise abi fabrika ne dediyse onu koyduk dediler. ee koydunda çubuğa hiçmi bakmadın. yağın fazlasını aldırdım döndüm dükkana. faturayı inceledim 5-30 yağ bide parantez içinde 3.2 litre yazıyo. 2 satır yağ yazmışlar birinde 2 adet diyor ( 3.2 litreden yani 6.4 litre) bide alta yazmışlar 1 adet oda 3.2 litre. toplamda 9.6 litre yapıyor. telefon açtım böyle böyle dedim abi bu 7 litre alıyor ona bakma sen dediler. onada eyvallah dedim. toplamda yağlar 250 tl edior 250 / 7 litre yapınca 35 lira yapıyor onada 5-30 pahalı yağdır, servis geçirio diye bişi demedim.

şimdi birde faturaya polen filtresi 50 tl demişler. bu arabada klima yok. normal havalandırma için polen filtresi koyulurmiki?

birde ufak hatırlatma. aracı servisden bile alsanız yağını genede kontrol edin.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
Bugün ducatoyu 20bin bakıma servise götürdüm. faturayı baya karıştırmışlar görünürde ama öyleydi böyleydi diyip kurtulmaya çalıştılar. toplamda 520 tl tuttu minibüsdür diye pek üstüne düşmedim. aracı aldıkdan sonra dükkana gittim, aracı düz bi yere çekip 10 dakka bekledim sonra bi yağına bakim dedim. baktımki yağ çubuğunda max çentiğinin 2-3 parmak üstünde. 5 dakka daha bekledim aynı. gittim servise abi fabrika ne dediyse onu koyduk dediler. ee koydunda çubuğa hiçmi bakmadın. yağın fazlasını aldırdım döndüm dükkana. faturayı inceledim 5-30 yağ bide parantez içinde 3.2 litre yazıyo. 2 satır yağ yazmışlar birinde 2 adet diyor ( 3.2 litreden yani 6.4 litre) bide alta yazmışlar 1 adet oda 3.2 litre. toplamda 9.6 litre yapıyor. telefon açtım böyle böyle dedim abi bu 7 litre alıyor ona bakma sen dediler. onada eyvallah dedim. toplamda yağlar 250 tl edior 250 / 7 litre yapınca 35 lira yapıyor onada 5-30 pahalı yağdır, servis geçirio diye bişi demedim.

şimdi birde faturaya polen filtresi 50 tl demişler. bu arabada klima yok. normal havalandırma için polen filtresi koyulurmiki?

birde ufak hatırlatma. aracı servisden bile alsanız yağını genede kontrol edin.

klima olmayan arabaya polen filtresimi takılırmış.yuh yani.fiyatta kaptırmış olmasınlar.

cnkshn

Saygın Üye
Tepki
4
bilmiyorum. saat geç olduğu için aramadım. mazot filtresine 11 tl yazmşlar ki mazot filtresi 50 lira olsa tamam diyecem polen fitresi 50 lira diye yazmışlar.

internette baktım kliması olmayan paliolarda polen filtresi var diye yazmışlar.

daha servisde işim olmaz zaten. 2 sene garantisi var. senede 20 bin yapmışım bi daha gitmem.

10 binde yağını filtrelerini dışarda kendim değiştim 250 liraya bitmişti. garanti muhabbetine 520 liradan olduk. yapcak bişi yok el mahkum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
klima olmayan arabada polen filitresi olmaz diye biliyorum

muhammet ali

Saygın Üye
Tepki
1
bence bu servisi gerekli yerlere şikayet et bizim burada bir abide linea var antalyaya hasta götürüken arıza yapmış yanlış hatırlamıyorsam kütahyada servise gitmiş 2 haftada parça gelir denmiş dışarıda bir sanayi ustası 2 saatte parçayı getirtip takmış servisi şikayet etmiş ana merkezden telle armışlar bundan sonra fiat kullananın demiş vermiş veriştirmiş (arabada daha garantili)

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
bence bu servisi gerekli yerlere şikayet et bizim burada bir abide linea var antalyaya hasta götürüken arıza yapmış yanlış hatırlamıyorsam kütahyada servise gitmiş 2 haftada parça gelir denmiş dışarıda bir sanayi ustası 2 saatte parçayı getirtip takmış servisi şikayet etmiş ana merkezden telle armışlar bundan sonra fiat kullananın demiş vermiş veriştirmiş (arabada daha garantili)

sen telefonunu açtığında ekrana arama mesajarı gelmiyormu muhammet......bugün aç kkere aradım seni.....bana acil teyibini üzerindeki bp ile başlaan 13 veya 15 rakamlı kodu mesajlan at...kodunu yarın vereyim...