KIŞ LASTİĞİ KULLANALIM ARKADAŞLAR... (Devamı Yazıda)

Lütfen Size Uygun Seçeneği İşaretleyiniz?

• Ben İyi Şoförüm. Çıkartırım, Durdururum Arabayı.

• Toplam katılım
    49
  • Anket kapandı .

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yaşamazsınız da inşaallah. bir de tam orjinal ebat üretseler daha süper olacak.

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
şimdi bir konuyu merak ettim.
herkes kış lastiği aldı kullanıyor memnun .
kimi az - kimi çok para verdi.
tüm lastikler yeni olduğundan performansı max. seviyede ....
benim merak ettiğim 2 - 3 yıl önce alıp ta hala mükemmel diyebiliyor mu herkes . en azından 3 yıl önce alanlar şimdi ki performansları nasıl.
pahalı ile ucuz arasında fark var mı , pahalı alan avantaj lımı...

yaşadığım olay:
Peugeot partnerim vardı İzmir'e gittim eskimiş yaz lastikleri ile kışın bu zamanları. İstanbul a döneceğim ama yazlık lastiklerimi değiştirmem gerek.
Bridgestone binek lastiği aldım . dönüşte radyolar aman İst. felç Bursa felç diyor. yalova cıvarı herkes yolda kalmış zincir takıyor. bende 0km yazlık lastik var. ve bagajdaki kar paletinin montaj parçaları jantta takılı.
o durumda ne fren de kaydık nede patinaj çektik . çok daha kaliteli araçlar sağda zincir takıyordu. belki biraz tecrube ama lastıklarin yeni olması çok fayda sağladı...

bu neden ile kış - kar lastiklerinin 2 ci ve 3 cü yılındaki performanslarını merak ediyorum
saygılar.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga ben savayı 6-7 yıl önce "bilmeden,mecburiyetten ve ucuz"diye aldım.hala TAŞ!

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
benim 4. yılı performans aynen devam. sıkıntı yok.

ysrclk

Azimli Üye
Adı
Yasir
Her ne kadar tecrübeli de olsa insan lastikler insanın hür olarak hükmedemediği bir uzvu aracın. Belli bir noktadan sonra araç yola tutunmayı bıraktıysa sen istersen direksiyonu olması gereken açıyla birebir kır yine de istediğin yere gitmez araç hatta kayar gider . "Lastikler yola; Bizler hayata tutunalım arkadaşlar" dikkat edelim lütfen insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı. Taksit falan bir şekilde en azından çekici tekerlere alalım. O da olmuyorsa lastikçilerde çıkma tekerler var 1-2 yıllık temiz lastikler mevcuttur herhalde tam bilemiyorum ama . Her an acilen hasta taşıyabilirsiniz aracınızla veya acil bir durumda Musa abinin de dediği gibi yoldan çekilmeniz gerekirken bunu yapamazsanız vicdanınız asla rahat etmez .

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bir kaç yerde arkadaşlarımız finlandiyalı lastik üreticisi nokian'dan bahsetmiş.bende internet sitesini biraz inceledim.

özellikle D2 kasa premioların kış lastiklerinde 185/65/15 92 T XL ebad-endexini bulmakta zorlanıyoruz.bu yönden nokian'ın çok ilginç bir yönü dikkatimi çekti.nokian markasının 185/65/15 92 T XL,185/65/15 92 R XL ve 185/65/15 92 H XL ebad-endexinde 4 model kar lastiği mevcut.buradan premio kullanıcılarına duyurulur.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
H:210 km/h maximum hız
T:190 km/h maximum hız
R:170 km/h maximum hız

R endexi tavsiye edilmez!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Oktay Abi paliodaki lassa snovwaysler 2 yıllık şuanlık sorun yok hala performansı yerninde

doblonun sava eskimolar 1 yıllık keçi gibi karda buzda ilerledik

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
snowways de kullanıyorum ben.başarılı bir lastik ama savanın performansından daha memnunum.

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
@ysrclk
Kardes burda ben tecrübeliyim kar lastiği ne gerek yok manası çıkartıp bana yazdiysan yanilmisin
ben lastigin önemini iyi biliyorum.
sevgiler saygilar.

@doblo vip premio
Kıyaslama olsun istedim sirket aracı fiesta da en az 2 yıllık ve iyi yol tutuyor.
Şu kışta henüz kayma yaşamadım.
Açıkçası pahalı lastik alan karda mi zarardan mi.

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
@oktay_1975
@oktay_1975 Golf aracıma bu yıl 3.kez aynı lastiği taktım. Bu lastik günümüzde çokta kaliteli diye geçmeyen Pirelli yan sanayisi FORMULA lastiği Sorunsuz kullanıyorum. Bugün çektiğim sıcaklık fotoğrafı aşağıdadır. Konu başlığında yaşadığım olayı da bu araçla yaşadım. Sorun yaşamadım. Kışlık lastikler soğuk havalarda sertleşmediği için kışlık lastik diye geçer. Buzda karda tutması daha fazla tutması (limitler dahilinde) bu nedenledir. Sizin sıfır yazlık lastiklerde taze (yumuşak) olduğundan sorun yaşamadınız diye düşünüyorum. Birde seneye deneyin :) IMG-20150109-00009.jpg

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
aslında kışın kar üzerinde araç kullanırken çok faktör etki ederi.
yeni yağan kar ile 3 günlük kar arasında çok fark var. benim yazdığım deneyimde kar taze yağmıştı , yağmaya devam ediyordu.
yazdıklarınızdan şöyle bir sonuç çıkıyor. kar - kış lastiğinin deseni ve hamurundan dolayı , kışın kar lastiği çok daha fazla yol tutuyor. frenleme mesafesini kısaltıyor , güvenliğimizi arttırıyor.
hatta 7 yıl sonra bile aynı (yada ilk alındığında kine çok yakın ) performansı alabiliyoruz.
burdan çıkan sonuç şöyle olmalı :
eğer aracımızı kışın soğuk günlerinde kullanacaksak kar - kış lastiği almalıyız.
saygılar.

ahmet-42

Daimi Üye
Adı
AHMET
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
BEYAZ
hususi bile olsa kamyonet panelvan türü araçlara kış lastiği zorunludur yani otomobil sınıfı olmayan tüm doblolara zorunludur

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
@ahmet-42

hayır yanlış bilgi veriyorsnuz

kanuna göre kış lastiği şehirlar arası ticari amaçlı yük ve yolcu nakli yapan ticari araçlar için zorunlu

ama bence dünyanın en saçma konunu tüm araçlara binek ticari zorunlu olmalı can güvenliği için

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
KIŞ LASTİĞİNE KAYILIYORUM LAKİN ZAMANINA KATILMIYORUM MARTTA KIŞ LASTİĞİ OLUR İSTANBULDA GİTSİNLER DOĞU İLLERİNDE KULLANILAN ARAÇLARA TAKDIRSINLAR 1 SENEDE ALDIĞIMIZ LASTİK 2. SENEDE TIRTLIYOR ALMASAN CEZASI AYNI TAKDIRSAN ÖN TAKIMI YİYOR SICAK HAVADA YANİ AŞAĞIDA KIL YUKARIDA

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Oğuz hakli sadece ticari amaçlı kullanilan araclara zorunlu

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
AYNEN ÖYLE BİZİMKİ KOLTUKLU CAMLI AMA BİZDE TAKTIRMAK ZORUNDAYIZ İŞTE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI DÜDÜTLEME KANUNU İŞTE :cool::cool::cool::cool::cool:

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
kusura bakma ben yanlış anladım ozaman ÖZÜR ...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Arkadaşlar kış lastiklerine çok güvenmeyin. Düzde gider çok iyidir hatta hafif rampalarda bile gider. Rampa yukarı yada aşağı özellikle ara yollara girmeyin. Böyle yollarda kış lastiğinin üzerine çok zincir taktım. Evin önü yaklaşık 30 derece rampa ve kimse buradan yukarı çıkamadı. İnmek isteyende çarpa çarpa indi.altta rampanın resmi var.
20150108_121851_11786.jpg

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Abd-ullah

ben senelerdir dağ dağ dolaşırım,daha kış lastiğinin üzerine zincir sarmadım.ama tabi olmaz diye bişey yok.dün akşam benzer bir rampada bende epey zorlandım.hatta perşembe günü başka bir rampada zincirleri arabanın yanına kadar getirdim ama son anda vazgeçtim,iki üç hamlede bulunduğum noktadan kurtuldum.

kış lastiklerinin sınıfları var.her kış lastiği her yolda gitmez.