kış geldi antifriz tavsiyesi

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
ben çıkarım şimdi:D:D:D:D
o zaman iyi geceler abi sana...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sanada can:D:D:D:Dsohbet bölüme uğradım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
Ben daha buralardayım abi ...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaslar bu saka degil gercekten parmaginii suya daldirip dilinizin ucuna degdirin yogun bir seker tadi aliyorsaniz suyunuzda antifiriz vardir......bu cok eski ama gecerli bir taktiktir......

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bakiergul tarafından yazılan metin:
Arkadaslar bu saka degil gercekten parmaginii suya daldirip dilinizin ucuna degdirin yogun bir seker tadi aliyorsaniz suyunuzda antifiriz vardir......bu cok eski ama gecerli bir taktiktir......

:D

geremy

Onursal Kurucu

evet doğru.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bilgi için teşekkürler Baki abi..

tigerbroke

Daimi Üye
ewet bakı abım dogru demektedır..ancak dıkkat edın arkadaslar antıfırız koyduktan sonra arabanın radyatoru patlar felan ALLAH korusun sonra hareret yapar su kalmayınca sonra da motor yersınız tıpkı benım teyzeogluna oldugu gıbı adam antıfırız koydurdu sonra patlak verdı radyator ve su eksılmeye basladı ancak hareret ıbresını sureklı kontrol etmeyınce motor yedı 3 bın lıra masraf :eek:

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
ewet bakı abım dogru demektedır..ancak dıkkat edın arkadaslar antıfırız koyduktan sonra arabanın radyatoru patlar felan ALLAH korusun sonra hareret yapar su kalmayınca sonra da motor yersınız tıpkı benım teyzeogluna oldugu gıbı adam antıfırız koydurdu sonra patlak verdı radyator ve su eksılmeye basladı ancak hareret ıbresını sureklı kontrol etmeyınce motor yedı 3 bın lıra masraf :eek:

neden "antıfırız koyduktan sonra arabanın radyatoru patlar felan" yazdınız? antifiriz yenileme sırasında dikkat edilmesi gereken birşeyi mi kastettiniz? biraz daha açıklarsanız daha bir yararlı olur kullanıcılar için. teşekkürler.

slhle_d

Daimi Üye
Soruya ben cevap versem ayıp olmaz inşallah.
Antifiriz uzun müddet kullanılmamışsa radyatörde, sıcak su borularında,kalörifer boruları ve peteğinde korozyon ve pastan kaynaklanan tıkanmalar olabiliyor.Antifiriz de yapısı gereği bu tıkanıklıkları açıyor.Bayat lastik borular ya da paslanmadan kaynaklanan küçük delikler antifiriz koyana kadar tıkalı biçimde bazen ince sızıntı yapıyor bazen de damlatmadan idare ediyor.Antifiriz koyunca da bu delikler-yarıklar açılıyor.
Kısacası antifiriz mevcut olan ama kendini gizleyen aşınmaları ortaya çıkarıyor.

Dikkat edilmesi gereken kısım değişim sonrası bir müddet motor bölmesini ve iç kısımda kalörifer peteğinin etrafını kontrol etmek.Sıcak su borularında çatlama-delinme var mı bakmak.Kelepçe diplernden yırtılır öncelikle.Kontrol etmekte fayda var.3-5 yaşında araçlarda sıkıntı olmaz genelde.Yaş arttıkça risk artar.En iyisi su ve antifirizi her yıl yenilemek.Ve yazın da antifiriz olması gerektiğini unutmamak.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bilgilendirmen için teşekkürler salih abi.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Soruya ben cevap versem ayıp olmaz inşallah.
Antifiriz uzun müddet kullanılmamışsa radyatörde, sıcak su borularında,kalörifer boruları ve peteğinde korozyon ve pastan kaynaklanan tıkanmalar olabiliyor.Antifiriz de yapısı gereği bu tıkanıklıkları açıyor.Bayat lastik borular ya da paslanmadan kaynaklanan küçük delikler antifiriz koyana kadar tıkalı biçimde bazen ince sızıntı yapıyor bazen de damlatmadan idare ediyor.Antifiriz koyunca da bu delikler-yarıklar açılıyor.
Kısacası antifiriz mevcut olan ama kendini gizleyen aşınmaları ortaya çıkarıyor.

Dikkat edilmesi gereken kısım değişim sonrası bir müddet motor bölmesini ve iç kısımda kalörifer peteğinin etrafını kontrol etmek.Sıcak su borularında çatlama-delinme var mı bakmak.Kelepçe diplernden yırtılır öncelikle.Kontrol etmekte fayda var.3-5 yaşında araçlarda sıkıntı olmaz genelde.Yaş arttıkça risk artar.En iyisi su ve antifirizi her yıl yenilemek.Ve yazın da antifiriz olması gerektiğini unutmamak.
*clap* eyv<<<<

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
ben 1 hafta oldu değiştirdim.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
bu çok açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.

serdar16

Saygın Üye
baki abinin ve salih kardeşin bilgileri gerçekten çok açıklayıcı olmuş.. bilgler için teşekkürler.. *tup*