Kil Hamuru ?

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@matador43
duydum güzel bişeymiş youtubeye yazıp izleyin uygulamasını

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@matador43
inşallah kullanan biri çıkar

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Cilalı bir şampuan alın, camsil kutusu gibi spreyi olan bir şişenin içini boşaltın, içine bir miktar (bir kapak genellikle yeter) cilalı şampuan ve su doldurup çalkalayın.

Aracınızı güzelce yıkadıktan sonra kurulamadan, hazırladığınız karışımı uygulama yapacağınız gövde paneline her yeri ıslatacak kadar sıktıktan sonra kilinizle aşağı yukarı ve sağdan sola doğru sırasıyla temizleyin.Kili zaman zaman içeri doğru katlayın ki kilin çektiği parçalar kaportanızı çizmesin.Kili yere düşürürseniz o yüzeyin işi biter aklınızda bulunsun, kil işlemini bitirdikten sonra aracı tekrar yıkayın.

Tüm bu işlemleri kaportayı ısıtmadan, gölgede yapın, kolay gelsin.

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
@matador43
Kullandığınız kile göre değişebileceği gibi(kalitesine göre), kili kullanım şeklinize göre de değişir.Tüm aracı aynı yüzeyle killerseniz tabi çizersiniz, veya aracı yıkamadan kil işlemine geçersiniz kilin yakaladığı pislikler aracı çizer.

Onun dışında çizik oluşturmasa da kaportada harelere ve puslanmalara yol açabilir fakat bu gayet doğal, çünkü kilin asıl kullanım gayesi pasta-polisaj işleminden önce kaportayı temizleyerek hazır hale getirmektir.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
aracin üzerinde zımpara gibi puruzlu bir katman vardi bayiden ciktigindan beri vardı bu sorun servise gittim reçine falan dediler pek ugrasmadilar bende kil hamuru aldim komple araca uyguladim puruzsuz bi sekilde islemi tamamladim kil hamuru simsiyah boya oldu galiba boya tozu sicramis biyerlerden kisacasi vizik yok mükemmel bi icat tavsiye edirim profilimi gezersen actigim konulardan bulabilirsin