Kaputtaki Ufak Taş İzleri

ziya755

Azimli Üye
Öncelikle S.A Arkadaşlar 2010 D3 Kasa Metalik Siyah Doblomda Kaputunda Nokta Nokta Taş İzleri Var Ve Ben Çizik Görünce Asla Dayanamam :) Bunu Geçirmek İçin Cözüm Yolu Söylerseniz Memnun Olurum Pasta Hakkında Baya Bi Sorun Varmış Heralde yapsam Sorun Olurmu?

Hepinize İyi Forumlar

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
abi ben bir araştırmıştım rütüş boyası ile taş izlerini kapatıyoruz sonra su zımparası olması lazımda zımparalıyoruz sonra pasta cila yapıyoruz düzeliyordum ben bu kadar biliyorum

ziya755

Azimli Üye
Peki Berat Kardeş Bu Pasta cila İşi Beni Korkutuyo Yorumları Okudumda Pasta Metalik Boyayı Matlaştırıyo Diyolar O Yönden Şüphelerim Var

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
ziyacım cumartesi sanayiye gidicem işlerim var boyacı arkadaşım var senin için sorabilirim ne gibi bir yol izleyebiliriz diye

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Peki Berat Kardeş Bu Pasta cila İşi Beni Korkutuyo Yorumları Okudumda Pasta Metalik Boyayı Matlaştırıyo Diyolar O Yönden Şüphelerim Var

pastadan sonra cila yaparsan parlar abi önce pasta sonra cila yapılır

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
abi el becerin varsa yaparsın ama önceden denemediysen yapma bence bende yapıcaktım ama önceden hiç zımpara vurmadım kaportaya önce bi yer de denemek lazım

ziya755

Azimli Üye
Pasta Cila Çok Yapımda Hiç Metalik Boyaya Pasta Cila Vurmadım Acaba Obi Sorun Olurmuki

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bende hiç vurmadım nasipse 1 2 ay içinde yapıcam pasta cila ama elle yapıcam makine kullanmayacağım elle yaparsan belki sıkıntı olmaz ama makineyi kullanmayı bilmiyorsan boya harelenebilir

Mico16

Daimi Üye
Bende var polisaj makinesi. Aptal gibi elle yapıyorum,iyi hatırlattın valla makineyi,en son dükkana koymuştum inşallah duruyordur :D

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
arkadaslar bende bugune kadar hiç bir arabama pasta cila yaptırmadım . araca ne gibi faydası olur vede ne gibi zararı olur , gerçekten aracın boyasına zarar verırmi ya :?

TAYFUN35

Daimi Üye
Yok pasta cilanın boyaya ne zararı olabilirki ben tamponları boyatırken auto kingte kil pastası attırdım aracıma aksine boyayı koruyor bence ayrıca arabayı yıkadıktan sonra ışıl ışıl parlaması ayrı güzel her sene yaptıyorum aldığımdan beri hiç bi sorunla karşılaşmadım serkan abi :)

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
tayfuncum havaların iyicene düzelmesini mi beklemek lazım pasta cila için yoksa bu havalarda da yaptırabilirmiyiz

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
arkadaslar bende bugune kadar hiç bir arabama pasta cila yaptırmadım . araca ne gibi faydası olur vede ne gibi zararı olur , gerçekten aracın boyasına zarar verırmi ya :?
faydası boyadaki yüzeysel ve ince cizikler gider kötü yanı pasta boyayı inceltiyor o yüzden pastayı sık sık yapmak sağlıklı olmaz ama cilanın bi zararı yok istersen her gün yap abi

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Bende var polisaj makinesi. Aptal gibi elle yapıyorum,iyi hatırlattın valla makineyi,en son dükkana koymuştum inşallah duruyordur :D

önceden kullandıysan makineyi yap ama makineye benim gibi kullanmayı daha doğrusu pasta cila yapma özelliklerini bilmiyorsan boya harelenebilir

nadir3515

Aktif Üye
ben aracımı her hafta yıkıyorumm SONAX ürünlerini kullanarak köpürte köpürte yıkadıktan sonra SONAX nano kırmızı cilamıda her hafta atıyorum araç gereğinden fazla parlıyor biraz ama hastalık halıne geldı bir hafta atmayınca :)) diyorumm az parlıyo baksana insan hep daha fazlasını isitıyor yani demek istediğim :)tabi epey masraf oluyo 1.5 ayda 1 60 tl cilaya veriyorum. Arabaya 5 6 ay cila atmasan :)) tabaka hala sağlammm cila kalıntısı vardır hemde çok kalınn çok cila attımm çünkü :)

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
faydası boyadaki yüzeysel ve ince cizikler gider kötü yanı pasta boyayı inceltiyor o yüzden pastayı sık sık yapmak sağlıklı olmaz ama cilanın bi zararı yok istersen her gün yap abi
sağol kardeşim verdiğin bilgiler içn denemek lazım

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
ben aracımı her hafta yıkıyorumm SONAX ürünlerini kullanarak köpürte köpürte yıkadıktan sonra SONAX nano kırmızı cilamıda her hafta atıyorum araç gereğinden fazla parlıyor biraz ama hastalık halıne geldı bir hafta atmayınca :)) diyorumm az parlıyo baksana insan hep daha fazlasını isitıyor yani demek istediğim :)tabi epey masraf oluyo 1.5 ayda 1 60 tl cilaya veriyorum. Arabaya 5 6 ay cila atmasan :)) tabaka hala sağlammm cila kalıntısı vardır hemde çok kalınn çok cila attımm çünkü :)

bence o kadar çok cila atmak mantıklı gelmiyor her sene bir kez at hadi 6 ayda bir olsun sonra her hafta hızlı cila yaparsan hem parlaklık aynı kalır hemde paran cebinde kalır

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
sağol kardeşim verdiğin bilgiler içn denemek lazım
ben deniyeceğim abi yakında