Yardım Kaportadan Yapışkan Izi Temizlemek

abdrrhmnbyrk

Azimli Üye
Adı
Abdurrahman B.
Kan Grubu
0 +
Meslek
İcra Kâtibi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Herkese merhaba,
Aracımın ön kaputta daha önceki sahibinden kalma yapışkan izleri duruyor. Bunları boyaya zarar vermeden nasıl temizleyebilirim? Ustaya götürsem kim bakar buna, kimin işidir?

6yZbY9.jpg

9BFA8

Beceremedim bir türlü resmi...

Yıkamacı arkadaşlar da farklı ilaç ürünleri var belki onlar yaparlar oda olmazsa pasta cila çıkarır

Eğer boya üstündeki verniğe kadar işlediyse iş o zaman bozuk

kil ile temizlemeyi deneyin youtube yazın kil ile leke çıkarma diye

mazotla temizleyip kil yapin ardindan pasta cila atin eger cikmassa abilermin dedigi fgibi vernige islemistir.ozamn vernigi cilalayip vernik attirmaniz gerekir

vernigi cila demisim pardon 2500 luk veya 3000lik zimparayla zimpara yapip pasta yapan ustalar var oda fayda eder

@doblo3535
🙂

@abdrrhmnbyrk
Bak kardeşim çok basit bir uygulama
1. Sert bir havlu parçasına benzin döküp leke üzerine sür ve yine aynı sert ve kuru bir lavlu ile sil göreceksin tertemiz olacak cila atmaya da gerek yok. Bizim sürekli başımızda biz bu şekilde temizliyoruz.

Mazot, tiner ve benzeri ürünleri kullanmayın verniğe ve plastik aksamlara zarar verebilirsiniz.

Yapışkanı çıkartmak için önce trafik filmi sökücü deneyin, oto yıkamacılarda bulunur, taşıtlara yapıştırılan poster, arma vb şeyleri sökmek için kullanılıyor.
Eğer yapışkan kemikleşmişse bu şekilde çıkmaz, o halde aracı güneşe park edip bekletin, daha sonra sıcak suyu kaportaya döküp mikrofiber bezle ovalayarak çıkartın.

Yapışkan çıktıktan sonra alttaki zemine kil ve pasta uygulamak yararınıza olacaktır.

Ben sanayide boyacıdan yüzey temizleme tineri aldım. Boyaya zarar vermiyor.

@serkank53
Tek seferde kalıcı zarar vermez ama verniği inceltirsiniz.Güneş yanığı oluşumunu hızlandırabilir.

Plastik parçalarda solma, büzüşme, deformasyon hatta erime bile yaşatabilir, selülozik veya sentetik olmasına göre etkisi değişir.

Wd40 sıkın ve mikrofiber bezle temizleyin. Ben öyle çıkarttım. Zaten wd40 arkasında da yazar etiket sokmek için de kullanıldığı böylece zararsız halledersiniz.

yeni bilgiler öğreniyoruz MÜKEMMELLL
AÇIKLAMALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR

Ha
@Salacık taksi
Hah işte bu
Niye o kadar fikir üretmek için uğraşırlarki 🙂

Back