kapılardan rüzgar sesi geliyor.

martiniz

Yeni Üye
selam arkadaşlar. 2010'un eylülünde bir doblo sefeline 1.3 aldım. 50 km gibi çok düşük hızlarda dahi kapılardan rüzgar sesi geliyor. servise götürdüm. ustalarla deneme sürüşüne çıktık. sesi fark ettiler. daha sora elektronik cihazla kapılarda kaçak kontrolu yaptılar. herşeyin normal olduğunu, sesin aerodinamik yapıdan kaynaklandığını, yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler. seyir halindeyken teybi açmazsam rüzgar sesinden, açarsam da müzik sesinden kafam şişiyor. bu sorunu yaşayan başka biri var mı?

tLqA

Daimi Üye
başka bir safelineye binip denedinizmi belki sadece sizin rahatsız oldugunuz sestir. sesi duymadıgım için normalmi yoksa çok fazlamı bilemiyorum

geremy

Onursal Kurucu
aracı sıfır veya sıfıara yakın almış gibisiniz her iki durumdada bu tarz ses gelmesi yaşına göre olumsuz.
fitillerin tamamen kontrol edilmesi lazım.safeline d2 kasanın bitmesine doğru çıkan bir modeldir.diğer d2 kasalardan mekanik yönden fark yoktur.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
safeline olması birşeyi dğeiştirmez. o sesi bende duyuyorum. ancak başka inip dobloya binen bu sesin farkında. ben genelde 70km hız üstünde duyuyorum

ilkerbicer

Yeni Üye
merhaba arkadaslar bende daha 3 gun once aldim safeline aranizada yeni katildim forumda dolasirken gordum bu ses olayi konusunu. Ancak benim aracimdada su an boyle bir ses yok sen en guzeli arkadaslarinda dedigi gibi baska bir safeline bin dene arkadasim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
dış hava girişi açma/kapatma kolunu kontrol edin.bu kol dışardan hava girişini sağlayacak yönde ise araç hareket halinde iken belli bir hızdan sonra bir rüzgar sesi almanız normaldir.dış hava girişini kapalı (içerideki havanın çevrimi)konumuna getirdiğinizde ses kesilir.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
kapıda eşyalık yeri varya orda kıpırdayan malzeme felanda olabilir oralarıda kontrol et istersen.....

muharrem1974

Yeni Üye
Merhabalar, Bende de 2005 model 1,3 multijet Active var. (104.000.km.) Daha önceleri böyle bir sorunum yoktu ama son on bin kilometredir rüzgar sesini duymaya başladım. Daha önceleri küçük uğultular şeklide idi ama şuan sanki aracımın üstü açıkmış gibi ses alıyıor. Fitilleri kontrol ettim herhangi bir su alma söz konusu değil. yakında ustaya götürmeyi düşünüyorum inşallah kesebiliriz sesi yoksa gerçekten rahatsız edici bi ses olmaya başladı ki yirmi otuz kilometrelere gelindiğinde başlıyor.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
Foruma üye olup ilk mesajında yardım isteyenlere yardım edilmeyecektir. Lütfen ilgili bölümde kendimizi tanıtalım...

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:
dış hava girişi açma/kapatma kolunu kontrol edin.bu kol dışardan hava girişini sağlayacak yönde ise araç hareket halinde iken belli bir hızdan sonra bir rüzgar sesi almanız normaldir.dış hava girişini kapalı (içerideki havanın çevrimi)konumuna getirdiğinizde ses kesilir.

abi dediğin yer benimkinde ses yapmıyor.