KAPI İÇ KOLU......

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
bu arada arkadaşlar......3 kasa dobloları olan arkadaşlar fiat servisinde çalışan bir formen arkadaşım bugün şu bilgiyi verdi...arka kapı kilit ve kapı kolu şikayeti için bursa fabrikadan tamim geldiğini yakında bu sebeplerden şikayeti olan arkadaşların servise çağrılılarak kapı kilit ve kollarının bila ücret değiştirileceğini belirtti.....zaten şu an bayilerin yeni araç siparişini almadığını ve ellerindeki arçları sattıklarını yeni iyileştirilmiş kapı kilit ve iç kollu araçların ocak sonundan sonra geleceğini söyledi....BİLGİLERİNİZE

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bakiergul tarafından yazılan metin:
bu arada arkadaşlar......3 kasa dobloları olan arkadaşlar fiat servisinde çalışan bir formen arkadaşım bugün şu bilgiyi verdi...arka kapı kilit ve kapı kolu şikayeti için bursa fabrikadan tamim geldiğini yakında bu sebeplerden şikayeti olan arkadaşların servise çağrılılarak kapı kilit ve kollarının bila ücret değiştirileceğini belirtti.....zaten şu an bayilerin yeni araç siparişini almadığını ve ellerindeki arçları sattıklarını yeni iyileştirilmiş kapı kilit ve iç kollu araçların ocak sonundan sonra geleceğini söyledi....BİLGİLERİNİZE

yeni araç alacaklar için güzel bir bilgi...teşekkürler

lorenz

Azimli Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
İsveç te Volvo fabrikasında calısan bi abim bana" bi modelin ilk cıktığı yıl kesinlikle alma o bir yılda arabanın eksiklerini duzeltırler..." demişti bana haklı galiba...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Lorenz kardeşin sözlerine katılıyorum ben busözü rahmetli babamdan25 sene duydum ..Babamda Almanyada Benz de(Mercedes) de çalışıyordu aynı sözleri oda laf yeni araç lamadan açılınca hep söylerdi...

selcukan43

Daimi Üye
Aslında sıfır araç alındıktan sonra herhangi bir yerinden arızası tespit edildiğinde ve o arızayla gelen kişilerden fiat gibi bir firmanın ücret almadan değiştirerek müşteri memnuniyetini devam ettirmesi lazım.. Fabrikasyon olarak rayına oturmamış bir işi düzeltmekte boyunlarının borcu diye düşünüyorum :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili selcukhan 43 zaten mesajımda bila ücret diye yazdım... yani ücretsiz olarak değiştireceklermiş ...doğrudur bende koç un beyaz eşya sektöründe çalışıyorum koç firmalarında garanti kapsamında olan cihazlarda hiç sorgu sorulmaksızın arızalı parça yenisi ile değiştirilir....

selcukan43

Daimi Üye
Haa kusura bakma abi ben yanlış görmüşüm.. Öyle de olması gerek zaten değil mi :) bende düşünüyorum inşallah sıfır.. Ama yeni caddy ile yeni doblo arasında kaldım.. Karar veremiyorum..

lorenz

Azimli Üye
Galiba yine caddy tek motor secenegi var 1.6 tdi 105 hp 250 nm tork...
Eşdegeri 1.6 mj 105 hp 290 nm tork...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
sevgili kardeşim emekçi isen paran kanaldan veya çeşmeden akmıyorsa yedek parça ucuzluğu.servis fiyatları seni aladar ediyorsa tercihin bence doblo olmalı bu benim ve bütün emekçilerin bence ortak kanaati saygilarımla

lorenz

Azimli Üye
Bencede baki abime katılıyorum fiat ateşli arabadır ne yapcagı belli olmaz bazen arızasıyla bile seversin ama alman arabaları oyle deildir deyim yerindeyse odun gibi bişeydir hiç halden anlamaz varsa yoksa para der bi yerini yaptırmazsan gitmez...Belli bi yastan sonra sırf masraftır zaten(bunu bana bmw kosifler servisinde 20 yıl ustabasılık yapmıs bi abim soyledi)
Bi ara bizim gamyonu deil de caddy alıyoduk 32 bin verip bir de baktım 32 bin verdiim arabanın arka kayar kapı ıc dosemelerı sunta ve plastık cıvıyle cakılmıs. O manzarayı gorunce benım sarteller attı bi arabaya 32 bin vercem o bana sunta verecek kufur edılmıs saydım kendime...ve vazgectım
Ama gamyonumu gorduum zaman işte bu dedim bunlar bu kadar guzelmıydı dedım içimden aklımdan hıc doblo tarzı bısey gecmezdı ve ilk olarak arka kapı dosemesıne baktım plastık cepler ve deri kaplamalı döşeme "işte budur" dedim ve 19000 vererek aldık...İyiki de almısım bi suru para bayılmamısım o alman tenekesine....

Dark Knight

Fenomen Üye
lorenz tarafından yazılan metin:
Bencede baki abime katılıyorum fiat ateşli arabadır ne yapcagı belli olmaz bazen arızasıyla bile seversin ama alman arabaları oyle deildir deyim yerindeyse odun gibi bişeydir hiç halden anlamaz varsa yoksa para der bi yerini yaptırmazsan gitmez...Belli bi yastan sonra sırf masraftır zaten(bunu bana bmw kosifler servisinde 20 yıl ustabasılık yapmıs bi abim soyledi)
Bi ara bizim gamyonu deil de caddy alıyoduk 32 bin verip bir de baktım 32 bin verdiim arabanın arka kayar kapı ıc dosemelerı sunta ve plastık cıvıyle cakılmıs. O manzarayı gorunce benım sarteller attı bi arabaya 32 bin vercem o bana sunta verecek kufur edılmıs saydım kendime...ve vazgectım
Ama gamyonumu gorduum zaman işte bu dedim bunlar bu kadar guzelmıydı dedım içimden aklımdan hıc doblo tarzı bısey gecmezdı ve ilk olarak arka kapı dosemesıne baktım plastık cepler ve deri kaplamalı döşeme "işte budur" dedim ve 19000 vererek aldık...İyiki de almısım bi suru para bayılmamısım o alman tenekesine....

Kalitesinde diyecek bişii yok tabii. Ama dediğiniz gibi arıza çıktı mı başa bela oluyor. Önceki aracım 1.6 polo idi. Marş dinamosunda sorun yaşamıştım. Nerdeyse tamamına yakın değişti (bobin, kömür, burç, vs) 200TL kadar tutmuştu. Komple değiştirsek sanırım bi 500 e patlardı bize :D Parçası çok pahalı, üstelik araç 99 modeldi bi de.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
valla güzel kardeşim bende bilmiyorum ama tamamen kalıbı değiştirmezler sanırım ama bir iyileştirmeye gideceklermiş