Yardım Kalorifer ısıtmıyor

yasirceylan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasir ceylan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Din Görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri (Granit)
Merhaba, 2007 model doblo aracımın kaloriferi ısıtmıyor. Elektrikçiye baktırdığımda peteklerin değişmesi gerekiyor, 350 petek, 500 işçilik toplam 850 tl tutar dedi. Makineyle temizletsem randıman alır mıyım? Değiştirmem gerekiyorsa kendim yapabilir miyim?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Makine ile Temizletin 100 TL civarına yapıyorlar. Fiorinoyu temizlettik eskisi gibi ısıtmaya devam etti. Anlamadığım husus ise bir yıl önce gayet güzel ısıtır iken nasıl oldu da hiçbir değişiklik yapılmadığı halde eski sıcaklığı vermedi anlamamıştım. Temizlettim düzeldi. Temizleyince düzelmez ise değiştirirsiniz

yasirceylan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasir ceylan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Din Görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri (Granit)
Makine ile Temizletin 100 TL civarına yapıyorlar. Fiorinoyu temizlettik eskisi gibi ısıtmaya devam etti. Anlamadığım husus ise bir yıl önce gayet güzel ısıtır iken nasıl oldu da hiçbir değişiklik yapılmadığı halde eski sıcaklığı vermedi anlamamıştım. Temizlettim düzeldi. Temizleyince düzelmez ise değiştirirsiniz

Bir deneyeyim o zaman. Çok teşekkür ederim

eryetli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hıdır
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Geçenlerde hararet 90 a geldiği halde içeriye sıcaklık vermiyordu, elektrikçiye gittiğimde radyatör tıkanmış dedi makineyle 100 TL karşılığında açtırdım, bana içerdeki hortumların çok paslandığını ve su kaçağı varsa değişmesi gerektiğni söyledi 4 5 gün sonra yanına gidip baktırdığımızda kaçak olmadığını söyledi.
Sormak istediğim şey bu işlem için sadece döş sökmeye 300 TL istiyorlar hortumlarda 50 100 arası değişiyormuş, sizce bu şekilde kalsa sorun olurmu yoksa değiştireyimmi ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Size kalmış. Akıtana kadar kullanabilirsiniz de.