kafayı kırdım!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga ne bu başlık diyeceksiniz...alttaki yazıyı okuyunca anlarsınız.

biliyorsunuz epeydir benim doğanı boyatacam diyip duruyordum,boya işine 10 gün sonra başlıyoruz...

araba sökülecek motor inecek derken o arada yanda sökülmüş bir 1.3 multijet motor görüdüm...

şimdi soruyorum bunu bilen arkadaşlar mutlaka cevaplasın...

doğana 1.3 doblonun motoru ve şanzımanı atılabilirmi?eğer atılıyorsa doğan 1.3 multijete hazırlıklı olun!

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D abarttın yav...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
olum şaka yapmıyorum...komple 1.3 mjet motoru ve şanzımanı var elimizde!pert olan bir araçatan aldı arkadaşım.eğer uyuyorsa alacam ikisinide!

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
sadece motor şanzıman ile bitmiyor ki iş. yakıt sistemi aktarma organları beyin vs vs bi ton şeyi uydurmanız gerekiyor. doğan toplayacağınıza doblo alın toplayın daha çok para eder. eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Olur yaw olmaz mı benşahin görünümlü ama motoru başka olan bir sürü araç gördüm :)

hatta sonuncu bir dizel di :)

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:
aga ne bu başlık diyeceksiniz...alttaki yazıyı okuyunca anlarsınız.

biliyorsunuz epeydir benim doğanı boyatacam diyip duruyordum,boya işine 10 gün sonra başlıyoruz...

araba sökülecek motor inecek derken o arada yanda sökülmüş bir 1.3 multijet motor görüdüm...

şimdi soruyorum bunu bilen arkadaşlar mutlaka cevaplasın...

doğana 1.3 doblonun motoru ve şanzımanı atılabilirmi?eğer atılıyorsa doğan 1.3 multijete hazırlıklı olun![/quote
Kardeşim Evvela şu konuda anlaşalım .....Benim kitabımda asla olmaz kelimesi yoktur......Elbette olur ancak inan meşhur ata sözü (eti götünü kurtarmaz)yani inan sana tuzluya patlar......Yoksa oldurduğun zaman o doğanı tutabilene aşk olsun......Evvela motor kuylakları değişecek aktarma organları vs vs bayağı bir iş var ...ama asla olmaz diye birşey yok......Şanzımanı adapte etmek zor ona...yine eski şanzımanı kullanman lazım ama mutlaka doblonun beynini almayı unutma......Eski şanzımanınla masrafın 2500 ila 3000 bulur + alacağın motorun fiyatı taktir senin....

saNTANA

Azimli Üye
şasesi uymaz. şaşeyi uydurursun bu sefer yüksek hızlarda sarsma ve titreme sorunu olur. doğana atacaksan ford focus motoru at şaseye çuk oturuyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Ekrem tarafından yazılan metin:
sadece motor şanzıman ile bitmiyor ki iş. yakıt sistemi aktarma organları beyin vs vs bi ton şeyi uydurmanız gerekiyor. doğan toplayacağınıza doblo alın toplayın daha çok para eder. eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek

motorun tüm aksamları hemen hemen mevcut.(turboyla katalizör değişecek)araba perte çıkınca bunlarda komplesini 6 bin liraya almış,parça niyetine kullanacaklar.araba takla atmış şase kaporta haşat ama motor ve diğer aksamları sağlam...

ayrıca arabama eşşek lafını kabul etmiyorum :D:D:D.benzinde 200 ü gören arabadır.sadece biraz boyası solmuş,boyanacak.

ya benim motorla ilgili bi sorunumu yok aslında,zaten hepi topu 155 binde.ama o mjet motoru ve şanzımanı öyle boşta görünce birden kafam karıştı.

ikisini 1500-2000 e alsam 2000 civarıda boya 3500-4000.ama uydurabilirmiyiz

çekişten hiç korkum yok!1300 kilo arabayı taşıyan motor 980 kiloyu uçurur!ama nasıl uydurulacak?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya işte benim sorumu baki aga cevapladı.ben hiç bişeyden çekinmiyorum.ama o motor kulakları uymuyorsa bu iş olmaz.

yeni kulalklar mümkün değil orijinal kulak gibi cuk oturmaz!ayarı güzel olmaz sallar titrer kıprar...

bende o işle uğraşamam...

kulaklar uysa alacaktım motoruda şanzımanıda.

neyse biz yine aygaza devam...çok çokda 16 kuruş yakacakken 22 kuruş yakacaz...ama mjet doğanda çok süper olurdu...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tofaşlara genelde ısuzu motoru atıyolar ama bende o motoru hiç sevmiyorum.traktör motoru gibi....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:
ya işte benim sorumu baki aga cevapladı.ben hiç bişeyden çekinmiyorum.ama o motor kulakları uymuyorsa bu iş olmaz.

yeni kulalklar mümkün değil orijinal kulak gibi cuk oturmaz!ayarı güzel olmaz sallar titrer kıprar...

bende o işle uğraşamam...

kulaklar uysa alacaktım motoruda şanzımanıda.

neyse biz yine aygaza devam...çok çokda 16 kuruş yakacakken 22 kuruş yakacaz...ama mjet doğanda çok süper olurdu...
Asla kardeşim olmaz diye birşey yok ...olur ama uğraşman lazım...sadece maliyetli olur hepsi o......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bakın arkadaşlar neden olzaz diye birşey yok diyorum........2004 senesinde Bursa dan İngiliz Bedford ...Bu eski gmc münübüslerle aynı karoser bir karavan aldım ...İstanbula kadar geldim ancak 3 .... 4 sefer sollamaya çıktığımda biri otobüs olmak üzere araçlarla nerdeyse kafa kafaya geldim......Sebebi ise araç sağ direksiyondu.......Hemen İstanbulda ustama götürdüm......2 ay gibi çetrefilli bir uğraştan sonra sol direksiyon yaptık arabayı tabii torpido tabanda tadilat falan kısacası bayağı yordu beni ....Ben olmaz kelimesine asla inanmıyorum......

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
Herşey kul yapısı illa ki olur, ancak her işin bi maliyeti var.
tabiki para.... :( :(