K2-SRC Belgeleri kimlere gerekli

rapzede34

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar fiat linea aracımızın bagajı bize yetmediği için ve geniş araç gerekli olduğu için doblo almaya karar verdik ancak araca k2 belgesi gerekiyormuş araçla ticari amaçla taşımacılık yapmıcaz ben size detayları belirteyim

-Yılda 2 defa memlekete gidip ordan patates soğan falan getiririz.
-Ticari amaçla taşıma yapılmıcak ancak atıyorum nalburdan boya aldık evi boyamak için polis bazen inanmıyormuş alet çantası bile olsa k2 belgesinden ceza yazıyormuş.
-Ulaştırma bakanlığını dahi aradım ama düzgün cevap veren bulamadım.
-Araç benim üzerime olacak öğrenciyim ticari bir durum söz konusu değil ama babam ticaretle uğraşıyor ufak çaplı bakkalı var

Sormak istediğim biz istanbulda oturuyoruz olduki babam gelirken 3 koli su al dedi ceza yazarlarmı ?

Araç sahıs adına kayıtlı hususi kamyonet olacak sanırım ve doblonun panaroma olan modeli otomobil olarak geçiyor yani kamyonet olana ceza yazılması normal gibi geldi sizlere danışmak istedim

Aranızda ceza yiyen yada böyle durumları duyan varsa detaylı olarak anlatırsa sevinirim Şimdiden teşekkürler:)

Ayrıca şöyle bir detay buldum

K2 Yetki Belgesi :Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari taşımacılık yapmayacaklara,

K2* (3,5 ton altı araçlar) :Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili kamyonetlerle eşya taşımacılığı yapacak ve ticari taşımacılık yapmayacaklara,

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
araç babanızın üstüne olursa ticari ünvanı olduğu için ceza yersiniz.araç kendi üstünüze olursa sıkıntı olmaz.belge soranda olmaz.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
araç ile ticari iş yapılır ticari mal taşınır ise bu belgeleri sorarlar.

Hususi kullanacaksanız sorun yok arkadaşlar.

Ben bağımızdan memleketten üzüm pekmez getiriyorum evime jandarma da polis te çevirdi lakin hiç bir sorun olmadı.

İstanbul'da olup ta detaylı bilgi alıp K Belgesi almak isteyenler için sitesini yaptığım bu firmaya göz atabilirsiniz. www.kbelgesi.pw

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ticari amaçla mal taşımayacaksıanız hiçbir şekilde gerekmez

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
src konusunda Ali Kemal hocam İstanbul'da bulunan doblocu üyelerimize yardımcı olacaktır.

Src Belgesi ise ile ilgili sormak istediklerinizi bu siteden detaylı bilgi alabilirsiniz. www.srcbelgesi.tv

geremy

Onursal Kurucu
daha öncede yazmıştım araç şirket üzerine kayıtlı değilse.araç bağımsızdır ve herhangi bir cezaya tabi değildir.
fakat bu araç ile ticari yük taşıyamassınız.denetleme anında memur araç içindeki malların ticari olarak görürse size ve aracınıza ceza kesebilir.
örnek benim doblom ruhsatta kullanım amacı hususi diye geçiyor.
şirket ve ticaretle alakası yok.ama ben araç arkasına 5-6 kasa dometesle yakalınırsam memur bana kardeş bunun hepsi sana fazla sen bu işi ticari yapıyorsun diyebilir.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
daha öncede yazmıştım araç şirket üzerine kayıtlı değilse.araç bağımsızdır ve herhangi bir cezaya tabi değildir.
fakat bu araç ile ticari yük taşıyamassınız.denetleme anında memur araç içindeki malların ticari olarak görürse size ve aracınıza ceza kesebilir.
örnek benim doblom ruhsatta kullanım amacı hususi diye geçiyor.
şirket ve ticaretle alakası yok.ama ben araç arkasına 5-6 kasa dometesle yakalınırsam memur bana kardeş bunun hepsi sana fazla sen bu işi ticari yapıyorsun diyebilir.

biz de kasa kasa üzüm getiriyoruz görse bile çocuklarıma akrabalarıma verecez diyoruz tabi ne kadar yutarsa

illaki bir risk...

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
araç ile ticari iş yapılır ticari mal taşınır ise bu belgeleri sorarlar.

Hususi kullanacaksanız sorun yok arkadaşlar.

Ben bağımızdan memleketten üzüm pekmez getiriyorum evime jandarma da polis te çevirdi lakin hiç bir sorun olmadı.

İstanbul'da olup ta detaylı bilgi alıp K Belgesi almak isteyenler için sitesini yaptığım bu firmaya göz atabilirsiniz. www.kbelgesi.pw

Siteye baktım güzel olmuşta orda birden dobloyu ve üstünde de kocaman k belgesi yazısını görünce sanki direk bize diyomuş gibi oldu.Doblo yerine başka bi araba olaydı iyiydi:D

onurergin

Aktif Üye
İyi akşamlar arkadaşlar. K2 belgesi ile ilgili öğrenmek istediğim birkaç husus var. Biraz araştırdım çok net cevap bulamadım. Master transit vb gibi araçlarla meyve sebze ticareti yapan bir kişinin alması gerken belge k2 midir ?
Birde yıldızlı k2 durumu var. Ruhsatta kamyonet yazması gerekiyormuş. Bahsettiğim sınıftaki araçlar ne olarak geçiyor ?