Jant - sürgülü kapı sorunu

Durum
Konu kapatılmıştır.

kuranyi93

Azimli Üye
Merhaba arkadaşlar,aracıma yeni jant ve lastik aldım geniş tabanlı oldğu için sürgülü kapı lastiğe sürtme yapıyor ve tam açılmıyor.bu konu hakkında bi bilgi bulamadım.tavsiyeleriniz nedir bunu düzeltmenin bi yolu varmıdır ?

geremy

Onursal Kurucu
arkadaş dışarı taşacağını lastikçin söylemedimi

kuranyi93

Azimli Üye
Aslında lastik ve jant 1 ay kullanılmış çıkma aldım.doblodan çıkmıştı yine resimlerini felanda göstermişti.Şöyle bişey var alırken bana söyledi kapılarda sürtme yapıyo diye ama yaptırırsın deyince aldım bende.Kapının iç tarafından aldırırsan sorun çözülür dedi.Şimdi bakıyorm kapının iç tarafına hiç içime sinmiyor öyle bi çözüm.Acaba alternatif bi çözümü varmıdır ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence bi çözümü yok gibi kpının içinden nasıl alınacakmış merak ettim

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Janta degmiyorsa daha dar taban oturumlu bir lastik sorununu cozecektir...orjinal lastikleri mesela.....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
baki abinin dediği gibi lastikleri değiştir sorun kökten çözülsün:D

doblodoblo

Azimli Üye
bende merak ettim kapının içinden nasıl alınacagını
ustayı tebrik etmek lazım çözümü için
kapının içinden alıcagına çamurlugun içini yontsaydı biras dingili ortadan kesip kısaltıp kaynak yapsaydı napardın.
Espri biyanada orjinal ölçülerde olmayan jant yada lastikleri çıkar arabandan hiç bir çözümü yok olanda böyle olur

kuranyi93

Azimli Üye
jantın tabanı geniş oldğu için lastiği değiştirsemde fayda etmez.Neyse ben birde sanayide sordurim bi çözüm çıkarsa paylaşırım burdan.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Kardesim janta surtmuyorsa kapi orjinal lastik olur.......bir yolu daha var surme kapi yarim santim den fazla degiyorsa. Olmaz ama yarim santim ve alti degiyorsa jantlarbijon gobeklerinden freze ile alinabilir. Ama fazlasi risklidir. Sakin yapmayin....

doblodoblo

Azimli Üye
baki ergül kardeşim jantların bijon göbeklerinden yarım santim frezeyle alınabilecegini yazmıssın okuyan biride ciddiye alıp sanayıde bu işlemi yaparsa neler olabilecegini az bucuk sende tahmin edebiliyorsundur eminim.
bu işlem dogru işlem degil.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
doblodoblo tarafından yazılan metin:
baki ergül kardeşim jantların bijon göbeklerinden yarım santim frezeyle alınabilecegini yazmıssın okuyan biride ciddiye alıp sanayıde bu işlemi yaparsa neler olabilecegini az bucuk sende tahmin edebiliyorsundur eminim.
bu işlem dogru işlem degil.

Sevgili kardesim benim bahsettigim veya anlatmak istedigim seyin saniyorum ne oldugunu anlamadin......web de arastirma yaparsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz....zaten ustune basa basa sadece yarim santim diye yazdim...lutfen arastirin.....ben burada kimseye yanlis bilgi vermem. Rahat olun....biraz forumu incelerseniz. Vermis oldugum bilgileri gorebilirsiniz..kolay gelsin....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bu islem zaten jantinizin mukavemeti yani dayanikliligi olcumunden sonra yapilmaktadir....eger tornaya uygun degilse....yapilan isil islemi zayifsa onerilmiyor.....birde jantlariniz yuk tipi jantsa ypilmiyormus...ama saniyorum sizin jantlar spor jant.....

Biz burada tum uyelerimize dogru ve faydli olabilmek icin gece ysrilarina kadar cevap yaziyoruz......niyetimiz asla kimseyi yaniltmak veya kandirmak degil.....kolay gelsin....

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
ben 16 jant ve 2 cm aradisk takmıştım. lastikler 3 cm dışarı çıktı . araç maxi olduğu için arka lastik 35 cm daha geride. sizin araçda çözüm malesef yok. üzerindeki lastik ölçüleri nedir?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Kamper ayarı yaptırarak belki çözüme ulaşabilirsin ama makaslı araçlara yapılıyuor mu bilmiyorum

birde kamber ayarı yaptırınca lastikler çabuk aşınır arka tarafın yol tutuşu zayıflar ...

doblodoblo

Azimli Üye
söz konusu 1300 kg civarı dört tekerli
180 lere varan hızı olan bir araç.
aRaçta toleranslarıyla oynanacak yer var oynanmayacak yer var
Bu arkadasın çözümü sadece ve sadec orjinal ölçülere dönmek

Durum
Konu kapatılmıştır.