Isıtma bujisi arızası soru-3

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
arkadaşlar aracımı çalıştırdığımda ısıtma bujisi arızası yazısı çıkıyor yol bilgisayarında ustam önümüz yaz çok büyük sorun çıkarmaz dedi bende 2 ay erteledim sizce ne yapmalıyım ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence değiştir bizimkide dedi ben değiştirttim tanesi 25 tl olması lazım öyle hatırlıyorum bence değiştir o ışıkla 2 ay gezilmez

ama buji çıkartırken dikkat edilmesi gerekli özellikle 90lık 1.3lerinki kırılabiliyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
değiştirin kurtulun bence de.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
son 1 ayda biraz fazlaca masrafım oldu baskı balatalar değişti, yeni lastikler aldım, park sensörüm teki çalındı bide üstüne bu çıktı nazar değdi araba ma off :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
park sensörünü mü çaldılar ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar aracımı çalıştırdığımda ısıtma bujisi arızası yazısı çıkıyor yol bilgisayarında ustam önümüz yaz çok büyük sorun çıkarmaz dedi bende 2 ay erteledim sizce ne yapmalıyım ?

bekletme değiştir.kaynarsa sökemezsiniz...kapak sökme,rektefeci-tornacı uğraşır durursun.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
park sensörünü mü çaldılar ?

evet çarşı merkezde park etmiştim geldiğimde baktım arkadaki kablolardan biri sallanıyo baktım sensörlerden biri yok ben böyle bi adilik görmedim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bunu yapanlara nedenir ki ne yapacak acaba onu

geçmiş olsun geçen bizim palionunda ön plakasını çaldılar yazmıştım foruma polise falan gittik

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
bunu yapanlara nedenir ki ne yapacak acaba onu

geçmiş olsun geçen bizim palionunda ön plakasını çaldılar yazmıştım foruma polise falan gittik

teşekkürler sağolasın kardeşim bir sorum daha olacak ben bu ısıtma bujilerini ustamda değiştirdiğim zaman yol bilgisayarındaki ısıtma bujisi arıza uyarısıda yok olacak mı bi yerden duymuştum serviste eğer yapılmazsa uyarılar devam edermiş sürekli

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bi silinmesi gerekli ama bizim d3ünkini ben ustamda değiştirdim çalıştırınca ışık yandı bi kaç defa açıp kapayınca söndü d2 dede söner heralde

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
bi silinmesi gerekli ama bizim d3ünkini ben ustamda değiştirdim çalıştırınca ışık yandı bi kaç defa açıp kapayınca söndü d2 dede söner heralde

teşekkürler kardeşim cevabın için umarım düzelir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ben d1 de değiştirmiştim silmeye falan gerek kalmadan kendisi gitmişti.

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
arabayı aldığımda ısıtma bujizi arızalı uyarısı veriyordu değiştirttim buji 25 tl işçilik 25 tl total 50 tl yolbilgisayarı 1 gün sonra kendi sildi arızayı.banka havalesi gibi...

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Aynı arıza bende de çıktı bir hafta önce araba çalıştıktan 1 dk sonra sönüyor.Dün serviste salıncaklarla beraber değiştirttim. Çok zor bir yerde olduğu için aracı bir gün sonra verdiler. Tüm bujiler değişti salıncaklar ön düzen ayarı dahil toplam 506 TL tuttu bilginize...

onrsn

Azimli Üye
Isıtma bujisi arızasına biz kullanıcılar sebep veriyoruz. Isıtma bujisinin sesini duyduğumuzda marşa basılmalı ısıtma bujisini beklemediğimiz için bir müddet sonra arıza veriyor. 2 ısıtma bujisi değiştirdim. sonrasında sesini bekleyerek kullandım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lesinlikle beklemeli