isitma bujileri ?

ahmettodsasa

Aktif Üye
Selanim aleykum arkadaslar aracim isiklar sondukten 30 saniye sonra bazende ikinci marsta calisiyordu ilk calismada genelde sabah ve aksam calistiktan sonra sari bir yay isareti yanip sonuyordu bir muddet ustaya goturdum ve isitma bujilerinin 4 unude degidtirdi berra marka ile simdi calismada fark oldu ama biraz uzun suruyir gibi geliyor baska araclarda tik die calisiyor usta normal bu dizel dedi ama kafami karistiran dozu su oldu yeni taktik bujileri zamanla daha iyi isitican aracin beyni taniyicak gibisinden simdi merak ettigim su yeni takilmis buji bir muddet bole alisana kadar yani ilk takilan buji zamanla pergormansini gosteren bir seymi yoksa baska sorunmu var nirde ben gaza dokunmadan calistiriyorum dokunsak faydasi olurmu !

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
gaza dokunmadan çalıştırmaya devam edin. turbo için bu faydalı bir olay. ve buji araca alışmaz. sizin araçta ya enjektör sorunu var. ya pompa sorubu var yada marş sisteminde bir arıza var. geçmiş olsun.
sadece çalıştırırken mi böyle bir aksama oluyor yoksa giderken de kesildiği oluyor mu aracın?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
o zzzz sesi depodaki yakıt pompasının aracın rahat çalışması için motora kısa süre mazot basıncı uygulama sesidir. bence sizin aracın ya yakıt dönüşüm sisteminde yada pompada bi sorun var. Yakıt istemiyle alakalı olduğu kesin.

SuSKuN_78

Aktif Üye
Adı
erkan
Modeli
Renk
metalik sıyah
Benim araçta ayni çalıştıktan sonra sarı yay bir süre yanıp sönüyor ne yalan soyliim şimdilik ilgilenmiyorum öyle gidiyo bakalim *dull*

ahmettodsasa

Aktif Üye
o zzzz sesi depodaki yakıt pompasının aracın rahat çalışması için motora kısa süre mazot basıncı uygulama sesidir. bence sizin aracın ya yakıt dönüşüm sisteminde yada pompada bi sorun var. Yakıt istemiyle alakalı olduğu kesin.
cok masraf acarmi :!!!

ahmettodsasa

Aktif Üye
gaza dokunmadan çalıştırmaya devam edin. turbo için bu faydalı bir olay. ve buji araca alışmaz. sizin araçta ya enjektör sorunu var. ya pompa sorubu var yada marş sisteminde bir arıza var. geçmiş olsun.
sadece çalıştırırken mi böyle bir aksama oluyor yoksa giderken de kesildiği oluyor mu aracın?
sadece ilk calistirmada normal yolda fisek gibi ve cok sessiz gidiyor

hardcrss

Onursal Üye
Benim araçta ayni çalıştıktan sonra sarı yay bir süre yanıp sönüyor ne yalan soyliim şimdilik ilgilenmiyorum öyle gidiyo bakalim *dull*

ısıtma bujileri, yada ısıtma bujisi rölesinde sorun var.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
ismailin dediği gibi bende de aynı sorun vardı ısıtma buji rolosu beyin gitmiş yenisi sıfır 150 TL çıkma 50-60 TL ben daha değiştirmedim çünki 4 buji yi sıfır taktıgımdan biliyorum onunda çok büyük bi sıkıntısı yokmus yanılırmısın sadece

hardcrss

Onursal Üye
ismailin dediği gibi bende de aynı sorun vardı ısıtma buji rolosu beyin gitmiş yenisi sıfır 150 TL çıkma 50-60 TL ben daha değiştirmedim çünki 4 buji yi sıfır taktıgımdan biliyorum onunda çok büyük bi sıkıntısı yokmus yanılırmısın sadece

araç ilk çalışırken zorlanır sadece. hava sıcaklığı eksilere düştüğünde araç zor çalışıyordu.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bujiler sıfırda olsa arızalı olabilir ve arkadaşların dediğ gibi rolesindende olabilir.

ahmettodsasa

Aktif Üye
Nu gun biraz daha rahat calisti sanah oglen ve aksam tek marsta calisti bu dedikleriniz olsa her seferinde sorun olmazmi bir ihtimal bujileri takan ustanin zamanla alisir sozu dogrumu acaba !!!?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bujiler değişmmiş yayda sönmüş havalarda zaten sıcak ısıtma bujileriyle bu durumun alakası olduğunu sanmıyorum. yakıt sisteminde arıza olduğunu düşünüyorum bence bi baktırın.

ahmettodsasa

Aktif Üye
bujiler değişmmiş yayda sönmüş havalarda zaten sıcak ısıtma bujileriyle bu durumun alakası olduğunu sanmıyorum. yakıt sisteminde arıza olduğunu düşünüyorum bence bi baktırın.
yakit sisteminde sorun olsa her calismada ayni sorun cikmazmi ? İsiklar sonunce 10 saniye bekleyip marsa basinca tik die aliyor anlamadim gitti.....

ahmettodsasa

Aktif Üye
Arkadaslar bu gun araci makineye baglattim enjektorlerde kirlenme var dedi temizlemek 500 600 tl olur dedi ve isitma bujilerinin hata kodu cikti degistirdigimi soyleyince sildi silince beyinden arac calismada farkedermi? Ve bu masraf su an agir geliyor wurht katki koysam cozum olurmu bu iki sorunun cvpini uzun yola cikicam icin ustalardan acele bekliyorum saygilar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
araç çalışmada fark olmaz.ancak tekrar bağlatınca aynı hata çıkarsa kesin doğru demektir.makineye bağlatıpta temizletmek daha garanti olur gibime geliyor ya da birkaç kutu peşpeşe deneyin daha faydalı olabilir diye düşünüyorum.

hardcrss

Onursal Üye
yakit sisteminde sorun olsa her calismada ayni sorun cikmazmi ? İsiklar sonunce 10 saniye bekleyip marsa basinca tik die aliyor anlamadim gitti.....

siz marşa basmadan önce ısıtma buji uyarısının sönmesini beklemiyor musunuz?

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri

araç ilk çalışırken zorlanır sadece. hava sıcaklığı eksilere düştüğünde araç zor çalışıyordu.

aynen kardeşim hava soguduğu zaman zor calısıyor onunda marş dinamosuna zararı olur dişleri yersin zorladıkca kısa gelmeden yapılması lazım

hardcrss

Onursal Üye
İsiklar sonunce 10 kadar sayip marsa basinca genelde birkac hiygiylamada aliyor bu normalmi?

ısıklar sönünce beklemenize gerek yok, hatta beklemek ısıtma bujilerini soğutacağı için tekrar kontağı kapatıp açmanız gerekir.