ilk marşta motorun dengesiz çalışması

trakyali

Azimli Üye
arkadaşlar çok uzun zamandır foruma giremiyordum öncelikle herkese selam olsun, havaatar fotorafımdaki, mavi doblamı bazı sebetlerden dolayı satmak zorunda kaldım, ve tabiki doblosuz olmaz, kısa süre önce düz 1.9 bir doblo aldım, fakat şöyle bir sorunu var kontağı açtıktan sonra gösterkedeki ikaz ışıkları sönene kadar bekleyip kontağı tekrar kapatıp ikincisinde marşa basmak gerekiyor, aksi şekilde ilk kontakta çalıştırırsan araç çalışıyor fakat gaza bassamda sanki gaz teli kopmuş gibi hiç tepki vermiyor, satan kişi mazotu geri kaçırıyor ondan gibi birşeyler söylemişti, tamirciye baktırdım oda nekadar anladıysa mazot geri gitmesin diye çekvalf diye bir aparat taktı fakat sorunu çözemedi, bu konu ile alakalı bilgi ve düşüncesi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum, uzun oldu fakat kusura bakmayın herkese saygılar.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracın beyinsel bi algılama problemi var gibi geldi bana çok tuhaf problem bu işte bi raptor abinin yorumu gerekli

HAMZA MUTLU

Azimli Üye
bnm doblodada motor sogukken mesela sabah çalıstırdıgımda ilk marşta devirde şapşallaşma oluyor 900 le 1000 arasında gıdıp geliyor debrıyaja basarsam dusuyor ama 1 ,2 km gıttıkten sonra ısınınca sabıt 900 sasmıyor sizin arac beyinliyse arıza tespit cıhazıyla baktırtmanızı tavsıye ederım

trakyali

Azimli Üye
bnm doblodada motor sogukken mesela sabah çalıstırdıgımda ilk marşta devirde şapşallaşma oluyor 900 le 1000 arasında gıdıp geliyor debrıyaja basarsam dusuyor ama 1 ,2 km gıttıkten sonra ısınınca sabıt 900 sasmıyor sizin arac beyinliyse arıza tespit cıhazıyla baktırtmanızı tavsıye ederım

Arkadaşlar şunuda belirteyim araç soğuk sıcak hiç fark etmiyor, illaki ikinci marşta düzgün çalışıyor.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
aracın önü yokuş aşağı gelecek şekilde park edip dener misiniz? eğer bu şekil park ettikten sonraki gün normal tek marşta çalışırsa arıza basit. Motora gelen yakıt depoya geri dönüyordur yani aracı kapadıktan sonra borularda kalan mazotun depoya dönmemesi gerek o sistemde problem vardır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
eğer hanefinin dediği gibi bi arıza ise geri dönüş valfi arızalıdr

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar çok uzun zamandır foruma giremiyordum öncelikle herkese selam olsun, havaatar fotorafımdaki, mavi doblamı bazı sebetlerden dolayı satmak zorunda kaldım, ve tabiki doblosuz olmaz, kısa süre önce düz 1.9 bir doblo aldım, fakat şöyle bir sorunu var kontağı açtıktan sonra gösterkedeki ikaz ışıkları sönene kadar bekleyip kontağı tekrar kapatıp ikincisinde marşa basmak gerekiyor, aksi şekilde ilk kontakta çalıştırırsan araç çalışıyor fakat gaza bassamda sanki gaz teli kopmuş gibi hiç tepki vermiyor, satan kişi mazotu geri kaçırıyor ondan gibi birşeyler söylemişti, tamirciye baktırdım oda nekadar anladıysa mazot geri gitmesin diye çekvalf diye bir aparat taktı fakat sorunu çözemedi, bu konu ile alakalı bilgi ve düşüncesi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum, uzun oldu fakat kusura bakmayın herkese saygılar.

diesel pompacıya gidecen hocam.tamir takımı gerekecek sanırım.200-400 arası masraf çıkarabilir.söktürmüşken enjektörleride baktır.

trakyali

Azimli Üye
aracın önü yokuş aşağı gelecek şekilde park edip dener misiniz? eğer bu şekil park ettikten sonraki gün normal tek marşta çalışırsa arıza basit. Motora gelen yakıt depoya geri dönüyordur yani aracı kapadıktan sonra borularda kalan mazotun depoya dönmemesi gerek o sistemde problem vardır.

arkadaşım, önerine teşekkürler fakat yazımda belirttiğim gibi aracı aldığımda bende böyle düşünüp ilk gün tamirciye gittim ve mazotun geri kaçmaması için tamircini adına çekvalf dediği diğer manada geri tepmeyi önleyen aparat taktı, fakat çare etmedi, ama yinede bu takılan aparat arızalı olabilir düşüncesiyle senin fikrini denedim, elimde araçların altını kontrol etmek ve yerden yükselmesi için profilden yaptığım tekerlek rampaları var onları kullanarak arka tekerleri yerden 30cm yükselttim fakat nafile yine aynı, önerine teşekkürler, saygılar.

trakyali

Azimli Üye
diesel pompacıya gidecen hocam.tamir takımı gerekecek sanırım.200-400 arası masraf çıkarabilir.söktürmüşken enjektörleride baktır.[/quote]

Raptor, arkaşım şuan o fiyatları göze alamam hele birde enjektör eklenirse bu masrafı şimdilik yapamam, varsın şimdilik ikinci kontakta çalışsın zira başka bir sorunu yok, daha ileriki zamanlar baktırırı.
Raptor hocam, bu araçların üstadı olarak size birşey sormak istiyorum, bu araçlarda araştırdığıma göre gaz teli gibi birşey yokmuş, bunun yerine gaz pedalı sfişi yada müşürü gibi elektronik bir parça var, internetten araştırdım soketli bir aparat, benim düşüncem bunda bir oksitlenme yada gevşeklik olabilirmi ve bu aparat hemen gaz pedalınamı bağlı yada motor tarafında bir yerdemi, beni bilgilendirirsen sevinirim, saygılar.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
diesel pompacıya gidecen hocam.tamir takımı gerekecek sanırım.200-400 arası masraf çıkarabilir.söktürmüşken enjektörleride baktır.

Raptor, arkaşım şuan o fiyatları göze alamam hele birde enjektör eklenirse bu masrafı şimdilik yapamam, varsın şimdilik ikinci kontakta çalışsın zira başka bir sorunu yok, daha ileriki zamanlar baktırırı.
Raptor hocam, bu araçların üstadı olarak size birşey sormak istiyorum, bu araçlarda araştırdığıma göre gaz teli gibi birşey yokmuş, bunun yerine gaz pedalı sfişi yada müşürü gibi elektronik bir parça var, internetten araştırdım soketli bir aparat, benim düşüncem bunda bir oksitlenme yada gevşeklik olabilirmi ve bu aparat hemen gaz pedalınamı bağlı yada motor tarafında bir yerdemi, beni bilgilendirirsen sevinirim, saygılar.[/quote]

hiçbir şeye kesin olarak "olamaz" diyemiyorum.gaz pedal sensörü arızası olma ihtimali de mümkündür ama zayıf bir ihtimal

bu tip arızalar genelde pompa kaynaklı oluyor.daha öncede karşılaştık.genelde şaşmadı.