Doblo İlk kalkışta çekme ve sallantı

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selam değerli ailem. Benim 2008 D2 1.3 Multijet ilk kalkışlarda tekerin altında sıra sıra taş dizilmiş gibi aşırı sallantı yapıyor. Arabayı sağlı sollu çekiyolar gibi. Araba sıcakken bişey yok. Motor kulağı değiştirdim. Aks değiştirdim gene çözülmedi. İlk defa başıma böyle bişi geldi fikri olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler 🙏

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Aracınızda duman atma var mı soğukken enjektörden yapabilir bir diğer olasılık debriyaj setinin sağlığı ne durumda ?

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Duman yok. debriyaj seti sağlam. enjektör durumunu bilmiyorum

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Şanzıman takozunuda değiştiniz mi motor kulağı değişmiş olabilirsiniz ama motoru arkaya sabitleyen tek parçadır durumu nasıldır oda motoru titretir boşluk varsa motor beşik gibi sallanır kalkışta araç zorlandığında bayağı bir ses ve silkeleme yapar

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Şanzıman takozunuda değiştiniz mi motor kulağı değişmiş olabilirsiniz ama motoru arkaya sabitleyen tek parçadır durumu nasıldır oda motoru titretir boşluk varsa motor beşik gibi sallanır kalkışta araç zorlandığında bayağı bir ses ve silkeleme yapar
Ses yok fakat silkeleme çok

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bu arada ilginize çok teşekkür ederim. 🙏
Sanırım bu konuyla alakalı sıkıntı yaşayan başka kimse yok.

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Selam değerli ailem. Benim 2008 D2 1.3 Multijet ilk kalkışlarda tekerin altında sıra sıra taş dizilmiş gibi aşırı sallantı yapıyor. Arabayı sağlı sollu çekiyolar gibi. Araba sıcakken bişey yok. Motor kulağı değiştirdim. Aks değiştirdim gene çözülmedi. İlk defa başıma böyle bişi geldi fikri olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler 🙏
Sorun büyük ihtimalle şanzıman takozunda takoz etrafinda kauçuk malzeme var arac sokukken sertlestigi icin bu durum gerceklese bilir

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Sorun büyük ihtimalle şanzıman takozunda takoz etrafinda kauçuk malzeme var arac sokukken sertlestigi icin bu durum gerceklese bilir
Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda değiştşreceğim. İnşallah sorun çözülür🙏

KomanDoblo

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emrah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
şanzıman alt takozu ve debriyaj balatasını kontrol ettir baskı iyiyse ellemeyin

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Şanzuman takozunun ne olduğunu tam bilmiyodum biraz araştırdım değişen parçaların içinde buna benzer bişi gördüm bu mudur acaba aks ın yanındaki

Dosyalar

• 20230316_110138.jpg
    16,3 MB · Okunma: 7

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Şanzuman takozunun ne olduğunu tam bilmiyodum biraz araştırdım değişen parçaların içinde buna benzer bişi gördüm bu mudur acaba aks ın yanındaki

Dosyalar

• 20230316_110138.jpg
    16,3 MB · Okunma: 4

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Evet o motor kulaklarıyla birlikte onu da değişmiş sallanıyor durumdaydı muhtemelen değişmese olmazdı zaten motor kulaklarını değişmesinin bir mantığı olmazdı

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Evet o motor kulaklarıyla birlikte onu da değişmiş sallanıyor durumdaydı muhtemelen değişmese olmazdı zaten motor kulaklarını değişmesinin bir mantığı olmazd

Evet o motor kulaklarıyla birlikte onu da değişmiş sallanıyor durumdaydı muhtemelen değişmese olmazdı zaten motor kulaklarını değişmesinin bir mantığı olmazdı
O zaman problem şanzuman takozunda değilmiş çünkü problem hâlâ devam ediyor direksiyonla veya pompasıyla alakalı bir durum olabilir mi ?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Araba sıcakken birşey yok diyorsunuz öte yandan yürür aksamda aks hariç parçalar değişmiş bu yürürü etkiliyorsa sizin o anda bulunduğunuz yerle alakalı sağa sola çekme oluyorsa alttakımlar ne durumda rot,balans konuştuklarınıza göre söylüyoruz bu arızayı görmeden denemeden bir şey demek zor.

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araba sıcakken
O an bulunduğum yer garaj dümdüz en ufak bi pürüz bile yok yerde. Ayrıca ilk kalkışta direksiyonu tam tur sola ve sağa geri geri giderken çevirdiğimde sallantıyla birlikte bi kütürtü meydana geliyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Ön amortisör ve amortisör takozlarını kontrol edin dediğiniz öyle bir ses şimdi biraz daha açıklayıcı oldu d2 kasalarda üst kasalar gibi kronik değil ama bozuldu mu bozulur

Mutevazi_cocuk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sezai
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Anladım çok teşekkür ederim ilginize🙏