İlk çalıştırma ve çekiş düşüklüğü.

Sezar6128

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba kıymetli dostlar;
2009 1.3 mjet 70hp doblomuz bir süredir sıcak soğuk farketmeksizin motor soğuksa 3-4 marşta çalışıyor. Derece çeyrek ibreyi gecmeden yuzde 1 eğimli yolda bile gaz yemiyor,araba inliyor, boğuluyor.isinmadan kalkış falan yapmak çok zor,sicakken bile dur kalklarda beni inletiyor,bazen elfreni ile kalkiyorum. Bi kac ay önce enjektorleri temizlediğini söyledi babam. Forumda partikül filtresinden olabileceği gibi bi fikir edindim ama bilmiyorum?
Partikül filtresiyse temizletmeli mi yoksa iptal ettirmeli mi? İptal ettirmek muayene veya araç açısından zararli mi? Şimdiden teşekkürler hepinize. Ve inşallah yeni yılınız daha güzel olur 🥲🙏🏻

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Partikül filtresiyse temizletip memnun olanlar var iptal yoluna da gidebilirsiniz ama çevreyi kirletme vicdanı ne der bilemiyorum. İptal halinde araca zararı yok.

Sezar6128

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Partikül filtresiyse temizletip memnun olanlar var iptal yoluna da gidebilirsiniz ama çevreyi kirletme vicdanı ne der bilemiyorum. İptal halinde araca zararı yok.
Muayeneden gecebiliyorsa üzülecek kadar cevreyi kirletecegini sanmıyorum 🙄

Sezar6128

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Bu arabada partikül filtresi yokmuş. Marş kömürü azalmış ondan çalışmıyormuş. Titreme ve çekiş düşüklüğü de enjektörün teki arizaliymis. Sorun çözüldü 🤷🏻‍♂️