İlk Çalışmada Ses

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Selamlar, Forumdan bir abime mesaj olarak sordum bunu ama canımı sıktığı için siz değerli forum yoneticilerenede danışayım dedim.

Aracım soğukdan çalışınca 3-4 saniye aşırı sesli çalışıyor. Vurma sesi gibi mi desem pek değil öyle tak tak bi ses yok ama çok sesli çalışıyor. 3-4 saniye sonra eser kalmıyor. Sıcakken böyle birşey yok sadece soğukdan çalışınca.

Yağdan mı acaba dedim ama bakımdan çıkalı henüz 4000km oldu. 5w30 opar var.

Dediğim gibi sadece 3-4 saniye sonra normal sesine donuyor ve o rahatsız ediciliği gidiyor.

Cevaplar için şimdiden teşekkurler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yazında var mıydı aynı ses.havalar soğumaya başladı.ondan da fark edebilir.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
yazında var mıydı aynı ses.havalar soğumaya başladı.ondan da fark edebilir.

Yok abi son 1 kaç haftadır başladı. Soğuklardan olsa her araç da olur sadece benim araca özel mi olacak bilemedim.

Yağdan şüpheleniyorum ama bilemedim :(

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yağ numarası normal.kışın 5w30 kullanılması zaten önerilen birşey.

soğuk motor ilk çalıştırmalarda bir kaç saniye sanki rolantisi yüksek gibi çalışabilir.bunu zaten devir saatinde de görebilirsiniz.bunda bir sorun yok.

farklı bir sorununuz varsa daha açık belirtmeniz gerekiyor.

Samed38

Saygın Üye
Benim aracımdada var aynısı sadece soguk havalarda ilk calısmada oluyor.ben pek sorun gibi görmedim ve ilk calısmada 1.000 devirde duruyo bi kac sn sonra dusuyo normal devrine.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
yağ numarası normal.kışın 5w30 kullanılması zaten önerilen birşey.

soğuk motor ilk çalıştırmalarda bir kaç saniye sanki rolantisi yüksek gibi çalışabilir.bunu zaten devir saatinde de görebilirsiniz.bunda bir sorun yok.

farklı bir sorununuz varsa daha açık belirtmeniz gerekiyor.

Hiç devir saatine bakmak aklıma gelmedi. Sesi duymak için aracı çalıştırdığımda kafamı camdan çıkardığım için hiç devir saatine bakmadım abi. Bir kontrol edeyim devir saati yükseliyor mu diye. Ola ki yukselmiyorsa sadece ses varsa sorun ne olabilir ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bir sorun olduğunu sanmıyorum.en baba sorun hava filtre kutusunun takozları aşınmıştır.o tıkırtıda büyük ihtimalle ondandır.kutu sallanıyordur.dün akşam bende benzer bir ses aldım.açtım kaputu filtre kutusuna tutunca ses direkt kesti.söktüm aldım kutuyu.kutunun takozlarının geçtiği pimlere ve özellikle kutunun arka taraftaki takoza giren yatay pimine birer kat izolasyon bandı sardım,taktım kutuyu.saat gibi oldu araba.işin komik tarafı o takozlar sıfır takoz.daha 5000 kilometre doldurmadı.gerçi lastik takozlar birazda soğuktan sertleşiyor.yani bu ses sıfır arabada bile olabilir.tabi aynı sesten bahsediyorsak.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Benim aracımdada var aynısı sadece soguk havalarda ilk calısmada oluyor.ben pek sorun gibi görmedim ve ilk calısmada 1.000 devirde duruyo bi kac sn sonra dusuyo normal devrine.

aynen johny waynen!

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
bir sorun olduğunu sanmıyorum.en baba sorun hava filtre kutusunun takozları aşınmıştır.o tıkırtıda büyük ihtimalle ondandır.kutu sallanıyordur.dün akşam bende benzer bir ses aldım.açtım kaputu filtre kutusuna tutunca ses direkt kesti.söktüm aldım kutuyu.kutunun takozlarının geçtiği pimlere ve özellikle kutunun arka taraftaki takoza giren yatay pimine birer kat izolasyon bandı sardım,taktım kutuyu.saat gibi oldu araba.işin komik tarafı o takozlar sıfır takoz.daha 5000 kilometre doldurmadı.gerçi lastik takozlar birazda soğuktan sertleşiyor.yani bu ses sıfır arabada bile olabilir.tabi aynı sesten bahsediyorsak.

Sağolun abiler cevaplar için. Dikkat edeceğim bu devir olayına.