İlginç bir şeyler deniyoruz

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Herkese günaydın hayırlı günler hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar dün itibari ile araca farklı custom bir turbo yapmaya çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır ortaya ne çıkacağına dair az buçuk kafamızda bir şeyler canlanıyor önce konu başlığımdan belki hatırlarsınız euro 4 turboyu euro 5 ile değiştirme gibi bir konu başlatmıştım madem ikisinin arasında fark var bizde neden bunlardan ortaya karışık melez (meze tabağı) yapmayalım dedik bir sonra ki hedefim ise yeterli bütçeyi sağladığım zaman aracın motor kısmını mjet2’ye çevirmeyi planlıyorum yapan birilerini gördüm siz ne düşünürsünüz doblonun içinden geçmiş gibi olacağız biraz ama 😂😂

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Maddiyat varsa her şey yapılıyor. Başarılar.

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Maddiyat varsa her şey yapılıyor. Başarılar.
Çok teşekkür ederim turbomuz dün parçalarına ayrıldı turbocumuz gerekli işlemler ile uğraşıyor daha fazla hava çekebilmesi için egzoz kısmını büyütme kararı aldık bu sayede büyük pal entegre edeceğimiz için daha rahat çalışmasını planlıyoruz zaten hali hazırda araçta bir yazılım mevcut olduğu için extra bir yazılım ihtiyacı duymamayı ümit ediyoruz

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
takip

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Gelişmeleri bekliyorum hocam. Benim de var aklımda bazı planlar ancak maddiyat el vermiyor :)

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Gelişme; gece gündüz düşünmekten hasta oldum, bankalar kredi vermiyor şuanlık 6-7 bin ₺ lik son masraflarımız kaldı inşallah eğer para bulamazsam ay başına kadar beklemem gerekecek admin bey abiler yokmu bi zengin elimizden tutacak 😊

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Turbo büyüyecek peki intercooler yeterli gelecek mi?

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Fabrika standardı olan +0.7 bar'lık wastegate'i daha yüksek basınçlı bir wastegate (1.0 gibi) ile değiştirebilirsiniz bu arada. Küçük hacimli bir motor olduğu için egzoz kısmını büyütmeniz beklediğiniz faydayı gösteremeyecek. Her ne olursa olsun aracın turbo dinamiğinde herhangi bir değişim yaptığınızda aracın yazılımının yenilenmesi ve yeni sisteme göre ayarlanması gerekiyor, aksi taktirde (yine) beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Tercihen 1.4 t-jet turbosu da takabilirsiniz fakat her ne olursa olsun yüksek ihtimal harcadığınız paraya değmeyecek :( Başarılar.

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Herkese merhaba uzun zaman sonra tekrardan buralara geldim aracın son durumumdan bahsedeyim sizlere hibrit turbomuz şuan halen sağlıklı bir şekilde görevini yapmakta açık hava filtresi düz boru egzoz egr iptali gibi yapılabilecek herşeyi yapmış bulunmaktayız bu süreci zor da olsa atlattık sayılır aracımızı şuan ki planımız enjektör ve intercooler değiştirip stage 2 veya daha fazla birşeyler yapmadan stage1+ a yükseltip bırakmayı düşünüyorum malum fındık motor 1.3 çok ta zorlamayalım bunları yaptıktan sonra aracı satar isem direkt 1.9jtd alıp onun üzerinde daha farklı şeyler yapmayı planlıyorum görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Araç şu an ne yürüyor ne kadar yürüyor elimizde bi verimiz yok dyno’ya 300€ istiyorlar tanıdığınız ucuz dyno varsa paylaşırsanız memnun kalırım

Cannusta

Azimli Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Herkese merhaba uzun zaman sonra tekrardan buralara geldim aracın son durumumdan bahsedeyim sizlere hibrit turbomuz şuan halen sağlıklı bir şekilde görevini yapmakta açık hava filtresi düz boru egzoz egr iptali gibi yapılabilecek herşeyi yapmış bulunmaktayız bu süreci zor da olsa atlattık sayılır aracımızı şuan ki planımız enjektör ve intercooler değiştirip stage 2 veya daha fazla birşeyler yapmadan stage1+ a yükseltip bırakmayı düşünüyorum malum fındık motor 1.3 çok ta zorlamayalım bunları yaptıktan sonra aracı satar isem direkt 1.9jtd alıp onun üzerinde daha farklı şeyler yapmayı planlıyorum görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim
1.3 yerine bu işlemleri 1.9 jtd ye yaparsanız ciddi güçler elde edeceğinizi düşünüyorum. Çokta popüler bir araç olur doblo piyasasında. Merakla 1.9 jtd yi bekliyoruz.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Araç şu an ne yürüyor ne kadar yürüyor elimizde bi verimiz yok dyno’ya 300€ istiyorlar tanıdığınız ucuz dyno varsa paylaşırsanız memnun kalırım
0.100 veya herhangi bi videosu yok mu?

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Şu an videosu yok yakında çekerim bugün basınç saati taktık yeniden stage1 yazılım attık araç sadece yakıtta yürüyormuş dr.ecu sağolsun hiç bişeyi açmamış şu an araba daha rahat gibi hissettiriyor yolda 1.3 barı gördük maksimum pazartesi günü wastegate’i biraz daha açıcaz hedef 1.9-2 bar da yürütmek okey oldu bu dersek 7lt intercooler takıp stage2 ye çıkıyoruz

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
1.3 yerine bu işlemleri 1.9 jtd ye yaparsanız ciddi güçler elde edeceğinizi düşünüyorum. Çokta popüler bir araç olur doblo piyasasında. Merakla 1.9 jtd yi bekliyoruz.
Ustam zamanım olmuyor inan ki çalışmaktan , bu arada ecumaps karadeniz bayiliği vermek istiyor bana siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında görüşlerinizi esirgemeyiniz

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Şu an videosu yok yakında çekerim bugün basınç saati taktık yeniden stage1 yazılım attık araç sadece yakıtta yürüyormuş dr.ecu sağolsun hiç bişeyi açmamış şu an araba daha rahat gibi hissettiriyor yolda 1.3 barı gördük maksimum pazartesi günü wastegate’i biraz daha açıcaz hedef 1.9-2 bar da yürütmek okey oldu bu dersek 7lt intercooler takıp stage2 ye çıkıyoruz
Hocam 2 barda yürüyecek nasıl bi turbo takmayı düşünüyorsunuz 1.3 dizel bi motora? kendi turbosunu ve alacağınız turboların çoğunun vereceği max basıncı zaten almışsınız diye düşünüyorum. Bir de bu kadar basıncı döküm kollu, lifterli bir ekonomi motorunun kaldırıp kaldıramayacağı da ayrı bir konu. Şu anki geldiğiniz noktadan sonrasına ulaşmak çok daha ciddi ve çok daha maaliyetli işlemler demek.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Hocam 2 barda yürüyecek nasıl bi turbo takmayı düşünüyorsunuz 1.3 dizel bi motora? kendi turbosunu ve alacağınız turboların çoğunun vereceği max basıncı zaten almışsınız diye düşünüyorum. Bir de bu kadar basıncı döküm kollu, lifterli bir ekonomi motorunun kaldırıp kaldıramayacağı da ayrı bir konu. Şu anki geldiğiniz noktadan sonrasına ulaşmak çok daha ciddi ve çok daha maaliyetli işlemler demek.
Bir de yağlı manometreden ziyade az buz paraya kıyıp vakumu da gösteren, turbonun ne zaman götürümden ziyade getirmeye geçtiğini gösteren bir saat almak cok daha iyi olurmus:(

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Bir de yağlı manometreden ziyade az buz paraya kıyıp vakumu da gösteren, turbonun ne zaman götürümden ziyade getirmeye geçtiğini gösteren bir saat almak cok daha iyi olurmus:(
Bu taktığımız basınç saati hani ne alıyoruz diye ortalama bişey görelim diye taktık afr vs siparişini geçtik hepsinin

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
IMG_20240217_222728.jpgBen yüksek ihtimal başka bi şey yazmam ama aklında bulunsun, sol göğüslük civatasını hafif gevşetip kablo, vakum hortumu vs geçirebilirsin bu aradan, yeterince pay var.