iç kapıdaki kol dayanaklarının çizilmesi

dn748

Yeni Üye
Arkadaşlar iç kapılardaki kol dayanakları mont düğmesinin sürtmesiyle yada tırnak ile çok rahat çiziliyor.Bu çizikleri önlemek yada yok etmek için bildiğiniz yöntem varmıdır?

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bunyas288 tarafından yazılan metin:
Önleme amaçlı kalın koli bandı çokmu sırıtır..

evet sırıtır kardeş...bi çözümü vardır ama illaki?

ERCAN

Daimi Üye
sadece dikkatli olmak bu konuda yeterli olabilir..benim doblomdaki iç plastik aksamlarda..birisi ön koltuk önüne küçük bir valiz koydu zorlayarak araya sıkıştırdı..torpido kapağı çizildi..düşünsende bi çare bulamazsın..torpido kapağı dahi çizilme olayına dahil olursa....yapacak fazla bir şey yok..

geremy

Onursal Kurucu
sert plastik ve çabuk çiziliyor çizikde beyaz şekilde oluyor.

selcukan43

Daimi Üye
Bunun bir çözümü var ben buldum denedim ve gayet olumlu sonuç aldım.. ama çiziğin çok çok derin olmaması lazım yani bi tornavidayla yapılan çizik ile bir şeyin sürterek yaptığı çiziğin arasındaki fark gibi.. bahsettiğiniz (plastiği tahriş etmemiş) beyaz çizikleri ortadan kaldırmanın formülü konsol cilası.. 4-5 milyona satılan carpex'in yada sonax'ın (sonax biraz pahalı olabilir) torpido cilaları var.. alın sıkın ve farkı görün.. yanlız uygulama işlemi şu şekilde olmalı.. yağlı ayakkabı silecekleri var bir tanede ondan alacağız.. bolcana yakından spreyi konsolun tüm yüzeyine sıkacağız.. bol dediysek de abartmıcaz ama :) sonra o yağlı süngerle bastıra bastıra tüm yüzeye yayacağız yarım saat bekledikten sonra evlerde falan kullanılan yüzey temizleyici maddeler var onu kovaya atıp sulandıralım ve temiz bir bezle komple sileceğiz.. kuruduktan sonra uzaktan spreyi tekrar uygulayacağız yanlız bunu çok narin yapmalıyız sanki bir şey boyar gibi en az 15 cm uzaktan yapmakta fayda var ve 1 kat atıp bırakacağız. 2. işlemde sünger falan değirmeyin. ertesi gün inin torpido ya bakın.. 2 tane de derin çizik vardı onlar bile görünmez oldu nerdeyse benim..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
teşekkürler selçuk güzel paylaşım.. fc480 izlenimlerini bekliyoruz

selcukan43

Daimi Üye
Evet fc480 bende bekliyorum uygula bakalım takıldığınız yer olursa yine yardımcı oluruz. Eğer işe yaramazsa başka formül uygulayacağız çünkü :) ama % 95 olumlu sonuçlanacak.

geremy

Onursal Kurucu
ben genelde göğüs parlatıcı ile üzerini sık siliyorum epey gideriyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizim komple deri olduğu için sorun olmuyor

parlattıcı ile yok etme yöntemi geçici olur tekrar su ile temizxlenince çizik görülebilir

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Çizikler doldurulabilir.

kokplot

Onursal Üye
aga lar selçukan kardeşimizde epeydir gelmiyor. gelse bir daha sorardık bu durumu kendisine.

kokplot

Onursal Üye
o kol dayama yerlerinde çizikler oluşmaması için bende devamlı koluyorum. şimdilik sağlam .

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
kokplot tarafından yazılan metin:
aga lar selçukan kardeşimizde epeydir gelmiyor. gelse bir daha sorardık bu durumu kendisine.

selçukla telefonda görüştüm abi şimdi vaktim yok gelemiyorum diyor selamı var ;) kol dayamaları sormadım tabi :D:D

kokplot

Onursal Üye
Ekrem tarafından yazılan metin:
kokplot tarafından yazılan metin:

selçukla telefonda görüştüm abi şimdi vaktim yok gelemiyorum diyor selamı var ;) kol dayamaları sormadım tabi :D:D

aleyküm selam abi kusura bakmayın , *rolleyes*

dn748

Yeni Üye
Kol dayamadaki çizikleri torpido cilası ile yok edemedim.Bir çözüm bulamazsam şeffaf koli bandı çekecem galiba...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
fc480 tarafından yazılan metin:
Kol dayamadaki çizikleri torpido cilası ile yok edemedim.Bir çözüm bulamazsam şeffaf koli bandı çekecem galiba...

çözümü çakmak...

çakmak gazının ayarını iyice aç ve yak(kaynak makinesi gibi).çok kısa süre ile ve çok hızlı bir şekilde çiziğin üstünden hızlıca geç.ısınan plastiğin üzerinden parmağınlar geç.çizik kapansın.

not:çakmağı yeterince hızlı geçemezseniz plastikte iz yada kararma bırakabilirsiniz.bu yüzden eğer başaramayacağınız kanaatiniz var ise denemeyin.