HIZ SINIRLAMASI HAKKINDA FİKİR...

cnkshn

Saygın Üye
tLqA tarafından yazılan metin:
şu yeni sistemde tam bizim buraya konuldu. 50 ye 2. viteste çıkılıyor zaten. şöle bi gaz köklemek bile yasak oldu. ayrıca çayırbaşı öle pek kazaların oldugu biyer değildir. neden orayı tercih ettiler bilmiyorum.

çayırbaşında nerde acaba :)

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili arkadaşlarım benim serzenişim canlara zarar grlmesin diye yoksa sürat yapılmış yapılmamış bana göre hava hoş canı yanmayan bilemez...2.5 ay önce 14 yaşındaki kızıma durmuş trafikte zikzak atarak gelen motorlu pizza kuryesi çarptı....Kızım ölümden döndü....sonuçmu kuryenin ehliyeti yok motor lahana benmi ne yaptım motorcu kızıma vurup kamyona kafasını çarpıp altına girmiş kızım onu kamyonun altından çıkarmış sporcu olmasa ölmüştü Kurye kötüydü birşey yapmadım ...Kazadı olur ama kaza sonrası bana haber verilince ben kızımın derdine düşmüşüm farkında değilim arkadaşlarım söyledi kuryenin çalıştığı firmanın elemanları gelip çocuğun üzerinde ki logoları sökmüşler.....İşte o zaman dellendim Lavuklar şimdi çorbayı kamışla içiyorlar...Şaka bir yana o hırsla firmaya gidip sahibini sordum benim dedi adam nasıl bir hırs yaptımsa fene kafa atmışım 4 dişi kırılmış lavuğun dudak patlamış gözleri 15 dakikada kapandı vallahi çok korktum ölecekte içeri düşücem diye Allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın kısacası arkadaşlar bu tip şeylerin sebebi S Ü R A T Tİ R....

cnkshn

Saygın Üye
istanbulda bence en başta çözülmesi gerekenler.

1- Hatlı minibüsler (bildiğimiz kasaplardan tek farkı ellerinde direksiyon var)

2- Taksiciler (buldukları her deliğe giriyolar. sen geçebilirmisin geçemezmisin diye düşünmezler)

3- Otobüsler ( Durak yapmışlar yolun kenarına ama ne hikmetse yolun ortasında yolcu alıp-indirirler)

istanbulda anadolu yakasında yaşayanlar bilir. Her akşam Uzunçayırda oluşan trafik Acıbademden geri taraflardan başlar. nedeni ise otobüs durağı var ve bütün minibüsler otobüsler e5in orta şeridinden yolcu alıp indirirler.

Bu arada geçmiş olsun Baki abi. Motor kullanıcılarına söylenecek söz yok. Ama motorculara söz gelince Trafikde bizide fark edin derler. bide sucular var. onlarında bi çoğunda ehliyetli sürücü yok tahminimce

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Evvela teşekkür ederim kardeşim...Söylemlerine kısmen katılıyorum...Nedeni ise şu toplu taşıma bu ülkede olması gereken en önemli şeydir ....O yüzden otobüslere metroya trenlere çok ihtiyacımız var....Ama yordamınca bu şehrin en büyük sıkıntısı olan trafiği hatlı münübüsler mahfediyor....Benim şahsi görüşüm tamamını kaldırmaktır....Kural tanımazlar sinyal bilmezler şerit bilmezler kafalarına göre dayılık yaparlar......Kısacası toplu olarak eğitime ihtiyaç var....

tLqA

Daimi Üye
bu saatten sonra zor abi. ne eğitimi. ama şöle bi belge çıkartıp bütün minibüscülerin o belgeyi almasını şart kılıp, o belgeyi almaları içinde kurslara gitmeleri gerekirse ve kurslarda söylenenleri yerine getirmesse 10.000 TL ceza yiyeceklerini ögrenirlerse bidaha hata yapmazlar. biizm gibi dobloculara 6.000 tl yazacagına toplu tasımanın düzensizliğine yaz o cezayı

cnkshn

Saygın Üye
2 3 ay kadar önce ikitelli tarafında ( tam olarak yeri ve zamanı hatırlamıyorum) bi minibüs kırmızı ışık ihlalinden dolayı bi kamyona çarpmıştı. yaralılar felan hak getire. yan yatmıştı minibüs.

o şoför 6 kez ceza yemiş. tehlikeli araç kullanmaktan, hızdan felan. galiba son olarak ehliyetinede el konulmuş. ehliyetsizmiş (yanlışsam düzeltin). bunu kontrol eden kimse varmı acaba ? kurslar ve belgelerden önce bunları kontrol etseler.

şimdi birde 1-2 senedir fazla bekleme yapmasınlar diye galiba belli yerlerde kontrol noktaları var. o saatte orda olmaları lasım. bizim burda bi yer var o kontrol noktasına gelmeden bi önce bi yokuş var. adamlar önceden yavaş yavaş geliyorlar tam o kontrol noktasına geç kalcağını anladığını zaman bastırıyor yokuştan aşağı. ben korkuyorum bişi olur önüme biri çıkar çocuk fırlar diye. bunların hiç korkusu yok freni patlar biri çıkar koca minibüs nasıl durur diye.

biz burda ne kadar konuşsak az.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Oluyor kardeşim güzel şeyler oluyor memlekette yavaş yavaş bazı şetler rayına oturacak ...Ama biz tepkisiz toplum olmayı bırakmamız lazım.....Örnekleyelim.....geçtiğimiz cumartesi saat 21 10 gibi kozyatağından levente doğru sol şeridin bir yanındaki şeritte 90 km ile seyrediyordum....Ümraniye çıkışının oralarda bir havalı korna sesiyle kendimi az sağa attım ...Bir Cargo ford vallahi billahi sol seritte bana sellektör yapıyor....Camdan ne yapıyorsun gibisinden işaret yaptım Hyvanoğlu hayvan üstüme yattı....Direk kapattım gazı Kavacık tehlikeli madde kontrol istasyonu önünde her zaman ekip otosu olur....Bir yandanda polisi arıyorum....İhbarımı yaptım Tekrar bana dönüp istikamet plaka araç rengi vs bilgi teyidi yaptılar......Ben 4 dakika sonra ekip otosunun yanına varıp durumu anlatıyordum bu aracın anonsu geçildi az önce dedi memur....Hewnüz bir dakika geçmewmişti o şerefsiz havalı çalarak sol şerittem millete sellektör yaparak geçti...Ekip otosu önde ben arkada köprü üzerinde yakaladık iti neyse yine gevezeliğim tuttu....Amcayı sağa aldılar.....Ben arkalarında bekliyorum polisin biri gelip şikayetçi olacakmısınız dedi....Hayır uğraşamam ama bırakacakmısınız dedim Hayır bu anons genel anonstur....Zaten şöfor alkollü alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyeti alınacak trafikte sürüş emniyetini bozmaktan ceza yazılacak falan filan yalan olmasın ama 900 tl gibi bir rakam telaffuz etti biran üzülür gibi oldum ama benim yerimde bir bayan sürücü olsa o havalıya kaza bile yapabilirdi......Artık yapmaz herhalde......Yani hepimiz tepkimizi bir şekilde belli edersek yavaş yavaş taşlar yerine oturur.....

yildiz mavisi

Daimi Üye
abi trafikte o kadar çok maganda var ki. ben bayan sürücülerimiz için endişeleniyorum. eşime bile araba kullanmasını öğretmiyorum bu yüzden. bunları hadım etmek lazım sen en iyisini yapmışsın. böyle adamlar benim karşıma çıksada senin gibi bende şikayet etsem. ama bizim karşımıza çıkanlar belli kendi yolu olmadığı halde kendi yoluymuş gibi kendini haklı çıkarmaya çalışanlar falan filan bunları şikayet edemiyorsun kayboluyorlar hemen.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
çok güzel fikir abi ama polisler sonra kimden rüşvet alıcak ? :) devlet baba kime ödetcek okadar yüksek cezaları ? :)
devlette hız kurallarının aşılmasını istiyor.. her yıl cezalar %50 oranında artıyor. kurallar sertleşiyor vs..

-polisler değil; adi polisler
-cezalar her yıl %50 değil; %10 - %15 artıyor.
-biri de yukarıda tansu kaltağı yazmış???
forum biraz daha içten ve vicdanlı olsa..
birine aleni kaltak demenin vebali bilinse,
yöneticiler böyle çıkışlara izin vermese..
forumun maksadı aşılmasa?
nasıl olur ki?

Serhat2347

Daimi Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Depo şefi
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Kırmızı
Bizler herşeye en çabuk alışabilen bir milletiz.....Olursa böyle birşey inan ilk önce biz alışırız.....

*tup*