Hız Sabitleme Sorunu

BatınayEsen

Yeni Üye
Doblo
Adı
BatınayEsen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Kırklareli Lüleburgazdayim fren musurunu bende bi kontrol edeyim

A.DENİZ

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alihan Deniz
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Deniz
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Et hatta anliyorsan takmadan calismasini uclarindan ölç derim.ben kurtuldum darisi başiniza.

BatınayEsen

Yeni Üye
Doblo
Adı
BatınayEsen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Fren müşürü çalismassa ariza lambasi yakmaz mi ariza kodu veya hiç yoktan arka stoplar da problem olmaz mi cc bunun en ufak temassizliginami bakiyor cc devredeyken frene dokununca devreden cikiyor bunuda müşürden anliyor halen anlayamadim ama deniycem arabam bi gelsin ?

A.DENİZ

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alihan Deniz
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Deniz
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Pcye ariza kodu veriyor zaten ama ariza lambasini yakmazmiş.Musurde 4 kontaktan 2 si lambalar icindi.onlarda saglamdi zaten.ki sistemi devreye alabildigim zamanlar frenleme ile devreden cikabiliyordu..oradada sorun olsa yine ariza lambasi yanmazdi zaten. Sirf bu sacmaliklarla ugrasmamak icin blututlu odb2 cihazi siparisi verdim.2 kere isime yarasa parasini cikarir.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Fren müşürü çalismassa ariza lambasi yakmaz mi ariza kodu veya hiç yoktan arka stoplar da problem olmaz mi cc bunun en ufak temassizliginami bakiyor cc devredeyken frene dokununca devreden cikiyor bunuda müşürden anliyor halen anlayamadim ama deniycem arabam bi gelsin ?

fren müşürü 2 kontaktan oluşuyor biri normalde kapalı , diğeri normalde açık. frene dokunduğunuz anda kontakların aynı anda konum değiştirmesi gerekiyor. kontağın birinin çalışmadığını görür ise de emniyet olarak cruise çalışmasına izin vermez ve arıza kaydına atar. önemli bir konum şalteri olduğu için çift kontaklı. araç her arıza kaydında da arıza ışığı yakmaz .

BatınayEsen

Yeni Üye
Doblo
Adı
BatınayEsen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Yardımlarınız için teşekkürler kontrol edicegim ?

BatınayEsen

Yeni Üye
Doblo
Adı
BatınayEsen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Fren müşürünü temizlemek ve ariza kodlarini sildirmek soruna çözüm olucaktir ek olarak temizlem islemi dikkatlice yapilmasi gerekiyor içinde birçok küçük parca ve yaylar var ve aractaki ariza lambasi yakmiyacak en ufak arizada otonom sürüş modlari devreden çıkıyormuş abimizin dediği gibi 4 gün kadar oldu sorunsuz kullaniyorum
Sorun çözülmüştür
Harç bitti yapi paydos :))

Dosyalar

• IMG_20190406_155631.jpg
    IMG_20190406_155631.jpg
    3,8 MB · Okunma: 21

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun

hasan kara

Azimli Üye
Adı
hasan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Fren müşürünü temizlemek ve ariza kodlarini sildirmek soruna çözüm olucaktir ek olarak temizlem islemi dikkatlice yapilmasi gerekiyor içinde birçok küçük parca ve yaylar var ve aractaki ariza lambasi yakmiyacak en ufak arizada otonom sürüş modlari devreden çıkıyormuş abimizin dediği gibi 4 gün kadar oldu sorunsuz kullaniyorum
Sorun çözülmüştür
Harç bitti yapi paydos :))
Fotoğraf da koysaydınız

hasan kara

Azimli Üye
Adı
hasan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
kırklareliymiş pardon istanbul izmir ankara da problem çözümünde yardımcı olabilecek arkadaşlar tanıyorum
İzmir de kim var ustam.? Aynı sorun bende de var. C c devreye girmiyor

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Bir hafta kadar bendede aynı sorun oldu. Fren müşürünü değiştirdim. Orjinal lancia aldım. Ama cc sorunu hala devam ediyor. Ekranda ışığı yanmıyor. Hız eksiltme basınca aktif oluyor. Arttırma yapınca cc devre dışı diyor. Kapatıp açıyorum bazen açıyor, bazende hiç açmıyor.