Hava akis metre sorunu

Mustafa1973

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Arkadaslar allah kolaylik versin. Bende 1.3 euro5 motor 2010 doblo var d3 kasa. 15 gun once yag sogutucu patladi neyseki hemen farkettim durdum. Yaptirdim ve radyator suyunu temizlediler. Motorda cubugun ucunda yag vardi o kadar eksiltmis. Neyse tamir ettikten sonra 2000 km kadar uzun yol yaptim ve yine uzun yolda giderken ariza lambasi yandi. Bilgisayara soktum hava akismetre hatasi verdi. Turbo cikisinda yani turbo ile hava akis metre arasinda hafif yaglanma vardi. Yag sogutucuyu degistiren usta turboya bi baktir demisti gittim turboya baktirdim hafif yag kacagi varmis revizyon edip takti. Ariza kodlarini sildi. Test yaptik cekisi iyiydi. Turbocudan ayrildim eve giderken bisey yoktu uzun yola ciktim yine hava akis metre sorunu verdi bilgisayara taktim ve yokus cikarken cekisi dusuyor. Hava akis metreyi elektrikci kontrol etti sorun yok dedi. Turbocu maf sensorunu de iptal etti bu arada. Yoldan döndüm arabayi evin altina biraktim oylece duruyor 3 gundur. Yorumlariniz. Para harcamaktan biktim bu dobloya

uLanYunus

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Hava akış metresini değiştirdiniz mi

Mustafa1973

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
2 sene once yenisini almistim. Elektrikci ikisi de saglam dedi o yuzden degismedim. Bosch marka eskisi de yenisi de