hararet sorunu

tekniker

Yeni Üye
herkese selamlar forma yeni üye oldum 2008 model aracım var benim sornum 2000 devir altına düştüğüm zaman hararet ortayı geçiyor ve hararet fanı dedvreye giriyor sebebini biraz araştırdım ve kafam karıştı sırf bu yüzden radyatör bile değiştirdim tamirci bir arkadaş yağ ile birlikte bor motor koruyucunun yaptığını motor bile gidebileceğini söyledi acaba sebebi bumudur yoksa devirdaim vddeya başka bir sorunmudur şimdiden cevaplara teşekkürler

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Hoşgeldiniz sorun hararet müşüründen kaynaklanıyor olabilir

ayrıca o tip katkıların pek işe yaradığı sayılmaz

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Acilen servise gitmenizi tavsiye ederim. Sorun ortaya çıkacaktır.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
d2 doblom varken hortum patlaması yuzunden bır sefer yolda hareret yaptırmıstım araca. tamırden sonra yolda gıderken hareret gostergesi en üst sevıyeye cıkıyor motor fan acıyor sonra hararet eskı halıne donup fan duruyordu yolda bı kac sefer boyle yapınca motorun hava yaptıgını dusunup bır kac sefer yolda durup durup havasını aldık ama duzelmedı oyle gıttım geldım sonra sanayıde musuru degıstırdım musur yaptırdıgım hararetten dolayı nerdeyse erımıs haldeydı musuru degıstırıp sorundan kurtulduk sizinde buyuk ıhtımal sorun hareret musurunde

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
herkese selamlar forma yeni üye oldum 2008 model aracım var benim sornum 2000 devir altına düştüğüm zaman hararet ortayı geçiyor ve hararet fanı dedvreye giriyor sebebini biraz araştırdım ve kafam karıştı sırf bu yüzden radyatör bile değiştirdim tamirci bir arkadaş yağ ile birlikte bor motor koruyucunun yaptığını motor bile gidebileceğini söyledi acaba sebebi bumudur yoksa devirdaim vddeya başka bir sorunmudur şimdiden cevaplara teşekkürler

bor katkısını bende kullandım.uygun şekilde kullanılırsa motora herhangi bir zararı yoktur.2000 devir altına düştüğünüzde devirdaim de yavaşlıyor.eğe 4. ve 5.viteslerde de benzer sıkıntı varsa sorunu devirdaim pompasında aramak mantıklı olabilir.

diğer arkadaşın belirttiği gibi sorun hararet müşüründen de kaynaklanabilir.