Hararet sorunu

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz
bugün karşıyaka tarafından karabağlara doğru geldim denemek için otobandan gelmek istedim otobanda maddi hasarlı bi kaza olduğu için trafik baya bi sıkışıktı dur kalklarda hiç bir problem olmadı hatta kılimayı bile açtım denemek için ışıkkent yokuşunda trafik biraz rahatladı rampa yukarı kaptırınca biraz trfikten dolayı çokta deneyemedim biraz yükseldi hararet ama çok değil tam olarak denemiş değilim yani ilk fırsat bulduğum uzun bi rampada tekrar deneyeceğim ama sorunun halllolduğunu hiç sanmıyorum çünki birazda olsa yükseldi
Kablo kontrolu falan yaptirdiniz mi fan açiyor mu yukselince

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Öncelikle geçmiş olsun
Bundan 3 sene önce Hyundai Accent im vardi senin yaşadığın sorunları hepsini yaşadım. Bulamadilar
Merdiven alti bir elektrikçi buldu
Aracin şase kaçağı varmiş
Bunuda nasil tespit etti
Farlari,4luleri acti, klimayı fulledi, radyosu tavan lambasinida acti haraket tavan yapti usta ne oldu şimdi dedim senin şaşe kablon ya kesmiş yada gevşemiş dedi kabloyu degisti olay çözüldü
ve ozaman 50 tlverdim
Sözde ustalarin yaptıklarına 300 verdim boşa
Mekaniginde sıkıntı yoksa iyi bir elektrikçi ye git bence mekaniginden eminsen

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sistemde ne yaptıkları konusunda bir fikir söylemek zor termostatı değiştikten sonra az da olsa bir yükselme gördüğünüzü söylemişsiniz.Su sisteminde hava olabilirliğini kontrol ettiniz mi? Motoru çalıştırın motorun arkasında kalorifere giden hortum var onun üzerinde plastik tapa var yavaştan sökün hava çıkışı oluyor mu bakın eksilen antifirizi tamamlarsınız.Sistemde hava kalırsa oda hararete neden olur ki termostat değişiminden sonra bile su sistemi açıldığından orada hava kalabilir.Ben her antifiriz değişimimde mutlaka havasını alırım sistemde hava kalıyor.

Son düzenleme:

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
Sistemde ne yaptıkları konusunda bir fikir söylemek zor termostatı değiştikten sonra az da olsa bir yükselme gördüğünüzü söylemişsiniz.Su sisteminde hava olabilirliğini kontrol ettiniz mi? Motoru çalıştırın motorun arkasında kalorifere giden hortum var onun üzerinde plastik tapa var yavaştan sökün hava çıkışı oluyor mu bakın eksilen antifirizi tamamlarsınız.Sistemde hava kalırsa oda hararete neden olur ki termostat değişiminden sonra bile su sistemi açıldığından orada hava kalabilir.Ben her antifiriz değişimimde mutlaka havasını alırım sistemde hava kalıyor.
Hava alındı

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
Öncelikle geçmiş olsun
Bundan 3 sene önce Hyundai Accent im vardi senin yaşadığın sorunları hepsini yaşadım. Bulamadilar
Merdiven alti bir elektrikçi buldu
Aracin şase kaçağı varmiş
Bunuda nasil tespit etti
Farlari,4luleri acti, klimayı fulledi, radyosu tavan lambasinida acti haraket tavan yapti usta ne oldu şimdi dedim senin şaşe kablon ya kesmiş yada gevşemiş dedi kabloyu degisti olay çözüldü
ve ozaman 50 tlverdim
Sözde ustalarin yaptıklarına 300 verdim boşa
Mekaniginde sıkıntı yoksa iyi bir elektrikçi ye git bence mekaniginden eminsen
Bütün bunları araç çalışırkenmi yaptı bide hareket tavan yaptı derken hararetmi demek istedin

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bütün bunları araç çalışırkenmi yaptı bide hareket tavan yaptı derken hararetmi demek ist

Bütün bunları araç çalışırkenmi yaptı bide hareket tavan yaptı derken hararetmi demek istedin
Hararet demek istedi,araç çalışırken yapmış elektrik harcayan bütün aksamları açmış birinde illaki bir kaçak fark etmiş şase yapan yeri tespit etmiş.Anladığım kadarıyla sizin sorun devam ediyor anlattığınıza göre mekanik açıdan bir problem yok farklı açılardan kontrol ettirilebilir.Toplanan motor sıkıntı gözden kaçan bir durum veya bir yer takılırken kısa devre yaptırılabilir.Fanlar çalışıyor dediniz tam devirde mi çalışıyor fan roleleri çift kademelidir tek kademe açarsa yeterli soğutma yapmayabilir.Durduğunuzda hararet düşer ilk sayfada attığınız resimdeki gibi az yükseliyor sonlara dayanmıyor galiba.

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Aynen tüm onlari araba calisirken yaptı haraket tavan yaptı ve yakıt deposuda fulle yükseldi

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
sorun devam ediyor arkadaşlar çözüm bulunamadı havalar ısındı klimalar devreye girdi dur kalk trafiklerde en ufak bir hararette sorun yok ama rampaya geldimi hararet yükseliyor klima açıkkende kapalıykende bunu yapıyor fanlar tam devir çalışıyor yönleri doğru termostat orjinali ile değişti ama sorun çözülmedi motor sıfır sistemde hava yok çözemedim giitti devir daim değişti antifiriz 4/3 oranında var kalanı su başına gelmiş olan varsa belki hala okumamıştır :D o çözüm üretir

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
sorun devam ediyor arkadaşlar çözüm bulunamadı havalar ısındı klimalar devreye girdi dur kalk trafiklerde en ufak bir hararette sorun yok ama rampaya geldimi hararet yükseliyor klima açıkkende kapalıykende bunu yapıyor fanlar tam devir çalışıyor yönleri doğru termostat orjinali ile değişti ama sorun çözülmedi motor sıfır sistemde hava yok çözemedim giitti devir daim değişti antifiriz 4/3 oranında var kalanı su başına gelmiş olan varsa belki hala okumamıştır :D o çözüm üretir
Kanalların birinde tıkanma var büyük olasılıkla yokuşa vurunca tıkıyor aklıma mevcut şartlarda başka bir şey gelmiyor kardeşim..

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
Kanalların birinde tıkanma var büyük olasılıkla yokuşa vurunca tıkıyor aklıma mevcut şartlarda başka bir şey gelmiyor kardeşim..
birtek bu ihtimal kaldı salı güü radyatörde değişssin bakalım nolucak

batuhanoztas06

Yeni Üye
Doblo
Adı
Batuhan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar 1.3 Multijet euro5 2017 doblo yokuşta gaza basında hararet yükseliyor gazı kesinde ve düz yola inince hararet normal seviyeye geliyordu. Bugün termostat teşhisi koyup değiştirip düzelttik denedik artık yapmıyor.