Yardım Hararet göstergesi

Mustafa Can

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa Can
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
İyi günler, herkese kolay gelsin, bende 2004 Doblo 1.9 JTD SX var, bugün Samsun'dan Antalya'ya gitmek için yola çıktım yaklaşık 5 km de 3 kere motora su eklemek zorunda kaldım ustaya gösterdik boru delik çıktı boruyu değiştirdik şuan su eksiltmiyo fakat hararet göstergesi yarım saatte bir felan normal noktasından 1-2 tık aşağıya iniyo ve 1-2 dk içinde tekrar normale dönüyo şuan yoldayız bı sorun yaratır mı acaba

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Rampa aşağıya gaz basmazsanız yada çok fazla sıkıştırmazsanız sıcaklık dediğiniz şekilde düşebilir iç kesimde hava soğuk bu daha çabuk ve hızlı olur ,rüzgarında etkisiyle soğutma hızlı oluyor ve düşüyor bu normal çok düşerse ve gaz basmanıza rağmen normal noktasına gelmekte zorlanırsa yada gelmezse termostat arızalı demektir ama sizde normale dönüyor.Sıkıntı oluşturmaz yükselmesi sorun oluşturur.Boruyu değiştikten sonra sistemin havasını aldılar mı? Gittiğinizde yada mola verdiğinizde suyuna bakın eksilmişse sistemdeki havayı alıyor demektir tamamlayın.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Rampa aşağıya gaz basmazsanız yada çok fazla sıkıştırmazsanız sıcaklık dediğiniz şekilde düşebilir iç kesimde hava soğuk bu daha çabuk ve hızlı olur ,rüzgarında etkisiyle soğutma hızlı oluyor ve düşüyor bu normal çok düşerse ve gaz basmanıza rağmen normal noktasına gelmekte zorlanırsa yada gelmezse termostat arızalı demektir ama sizde normale dönüyor.Sıkıntı oluşturmaz yükselmesi sorun oluşturur.Boruyu değiştikten sonra sistemin havasını aldılar mı? Gittiğinizde yada mola verdiğinizde suyuna bakın eksilmişse sistemdeki havayı alıyor demektir tamamlayın.
+1