Hangi Yakıt Daha İyi

nabolant

Azimli Üye
Tepki
0
Transit in kitapçığında: rakımdaki her 1000 metrelik yükseliş motor performansında %10 kayba sebep olur . diye yazıyordu.Dolayısıyla yakıtta da fark edecek,bulunduğumuz coğrafyadaki rakım , hava sıcaklığı kullandığımız yakıta direk tesir ediyor.

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
q-pet istasyonlarını tecrübe eden arkadaşlar varsa görüşlerinizi bekliyorum

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ilk defa duydum?

Black Hawk

Saygın Üye
Tepki
17
Bi dönem istasyonların bakım işinde çalışmıştım. Ordan tecrübem var. Bayi güvenilirliği açısından Shell den iyisi yok. 2. sırayı Opet ve PO alır. Ben Shell den başka yere adım atmıyorum.

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
piyasadaki akaryakıt şirketlerinin % 80 i yakıtın üzerinde özelleştirme yapıyor. Saf rafineriden alıp satan çok çok az. Sadece doğu veya kırsal kesimdekiler direk rafinerien aldığı gibi satıyor.
Ben hepsini denedim ve burayada yazayım.
-Petrol ofisi yakıt menzili uzun gidiyor motor sessiz çalışıyor. (tek depo 1000 km)
-Shell menzil az motor sesli çalışıyor
-Total motor sessiz çalışıyor menzil çok az gidiyor. (tek depo 900 km)
-Opet sessiz çalışıyor menzil normal
-Adı duyulmamış bikaç istasyondan aldıklarım ( sivas - yozgat) motor aşırı sessi çaışıyor menzil az gidiyor. ( tek depo 800 km)
-Moil, motor benzinli kadar sessiz çalışıyor menzil çok çok çok uzun gidiyor. (tek depo 1400 km)

sonuç olarak moil istasyonu istanbulda yok. sivasta denk geldim mobile fulledim veacayip memnun kaldım öyle böyle değil hani :D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
opetle kışın ş.içi 800 ş.dışı 950-1000 arası yazın ş.içi 900 ş.dışı 1000-1100 km civarı yol gidiyorum. eco dizel.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
opetle kışın ş.içi 800 ş.dışı 950-1000 arası yazın ş.içi 900 ş.dışı 1000-1100 km civarı yol gidiyorum. eco dizel.

çok güzel değerler fethi.aman nazar değmesin.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
o zaman maşallah diyelim abi.

34 JU 1301

Azimli Üye
Tepki
1
BP çok mu kötü ki? kimse adını anmıyor. Biz eski dobloda 3 sene şirketin ordaki bp den başka biyerden almadık 110.000 km de sattık araba sapa sağlam gitti ve performansıda iyidi, 1 depoylada 800-1000 km arası km yapıyordu. Yeni aldığım 2013 dobloyada BP den alıyoruz bir sorun yok 850- 900 km civarı gidiyor 200 liralık mazotla.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
BP güvenirliği en yüksek olan firma diye duymuştum.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Tepki
79
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
piyasadaki akaryakıt şirketlerinin % 80 i yakıtın üzerinde özelleştirme yapıyor. Saf rafineriden alıp satan çok çok az. Sadece doğu veya kırsal kesimdekiler direk rafinerien aldığı gibi satıyor.
-Petrol ofisi yakıt menzili uzun gidiyor motor sessiz çalışıyor. (tek depo 1000 km)
-Adı duyulmamış bikaç istasyondan aldıklarım ( sivas - yozgat) motor aşırı sessi çaışıyor menzil az gidiyor. ( tek depo 800 km)
-Moil, motor benzinli kadar sessiz çalışıyor menzil çok çok çok uzun gidiyor. (tek depo 1400 km)

sonuç olarak moil istasyonu istanbulda yok. sivasta denk geldim mobile fulledim veacayip memnun kaldım öyle böyle değil hani :D
PO görüşüne katılıyorum, gerçekten sessizleşiyor araba. MOİL den bir defa aldım o da Yalova MOİL'den ama hiç memnun kalmadım anında araba hantallaştı ve sesi arttı.
Yine Yalova yeni açılan USPET'ten aldım o da aynı MOİL'deki tepkiyi verdi. Dolayısıyla artık bir daha hiç ucuz mazot denemeyeceğim. Benden sonra aracımı kullanacak olan kişiyi de düşünmeliyim onun için sonradan arıza çıkaracak uygulamalardan ısrarla kaçıyorum .
Genelde PO ve Opetten alıyorum.Bulabilirsem muhakkak ama muhakkak TP alırım nede olsa milli şirketimiz ama o da çok yaygınlaşamadı. Koskoca Bursa'da bir yerde var oda kuytu bir köyde belediye tarafından işletiliyor. Shell ve BP almak istemesem de yabancı oldukları için yine de bazen denk geliyor. Bu arada PO nun da büyük hissesi Avusturyalı OVM'ye ait. Israrla TP'nin yaygınlaşmasını bekliyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

PO görüşüne katılıyorum, gerçekten sessizleşiyor araba. MOİL den bir defa aldım o da Yalova MOİL'den ama hiç memnun kalmadım anında araba hantallaştı ve sesi arttı.
Yine Yalova yeni açılan USPET'ten aldım o da aynı MOİL'deki tepkiyi verdi. Dolayısıyla artık bir daha hiç ucuz mazot denemeyeceğim. Benden sonra aracımı kullanacak olan kişiyi de düşünmeliyim onun için sonradan arıza çıkaracak uygulamalardan ısrarla kaçıyorum .
Genelde PO ve Opetten alıyorum.Bulabilirsem muhakkak ama muhakkak TP alırım nede olsa milli şirketimiz ama o da çok yaygınlaşamadı. Koskoca Bursa'da bir yerde var oda kuytu bir köyde belediye tarafından işletiliyor. Shell ve BP almak istemesem de yabancı oldukları için yine de bazen denk geliyor. Bu arada PO nun da büyük hissesi Avusturyalı OVM'ye ait. Israrla TP'nin yaygınlaşmasını bekliyorum.

aynen.

argegsm

Azimli Üye
Tepki
11
moil bende uzun yolda denk gelmiştim gerçekten yakıtı güzel

şu an lukoil takılıyorum oda güzel total ve shell bıraktım..