Yardım Hangi Doblo'yu almalı?

BlackBlanco

Yeni Üye
Aracım Yok
Adı
Bilgehan Doblo
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Aracım Yok
Arkadaşlar merhaba.
Öncelikle kısaca bilgi vereyim. Ankara'da yaşıyorum ve ikinci bir iş yapmak için doblo tarzı bir araca ihtiyacım var.
Ancak ne arabalardan doğru dürüst anlıyorum, ne de arabadan anlayan bir tanıdığım var. ilanlara baktıkça kafam allah bullak oldu yemin ederim.
en sonunda gidip işi bilen birilerine sorayım dedim.

bana maksimum 62 bin liralık, çok arıza çıkarmayacak, yedek parçası bulunan, satmak istediğim zaman satabileceğim bir araba lazım.
sizce hangi modellere, hangi yıllara özellikle bakmalıyım? daha önce dizel araba almadım, beğendiğim arabayı tarcanlar ekspertize götüreceğim ama alırken özellikle kontrol etmem gereken ayrıca bir durum var mı?

kiminle konuşsam 1.3 multijet övüyor. bazıları o araba gitmez, o motor çekmez o arabayı yük atınca diyor. bazıları 1.9 jtd al diyor, diğerleri 1.9'a mazot yetiştiremezsin içer yakıtı diyor. valla bezdim.
valla bu araba konusunda tek atımlık kurşunum var..

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
1.3 De güzel 1.9 jtdde. Bakimli arac olsun sonra begenirseniz saglam Expere gidin ve işinin ehli bir ustaya danışın.

BlackBlanco

Yeni Üye
Aracım Yok
Adı
Bilgehan Doblo
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Aracım Yok
1.3 De güzel 1.9 jtdde. Bakimli arac olsun sonra begenirseniz saglam Expere gidin ve işinin ehli bir ustaya danışın.
ekspere gideceğim cidden, başka türlü içime sinmez zaten.
peki siz hangisini önerirsiniz hocam? özellikle şehir içinde az yükle kullanılacak

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ekspere gideceğim cidden, başka türlü içime sinmez zaten.
peki siz hangisini önerirsiniz hocam? özellikle şehir içinde az yükle kullanılacak
Uygun temiz hangisini bulursanız olur 1.3 biraz daha hızlı satılır.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
1.3 de iyidir biraz güçsüz hissettirir bi beklenti olmasın gidişte 1.9 jtd de iyidir bayağı seslidirde 1.9 multijet bakın uzar ama satış öbürlerinden ağır olur
Sorunu az olsun diyorsanuz 1.3 derim kesinlikle 1.9 dan daha sorunsuz

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
1.3 de iyidir biraz güçsüz hissettirir bi beklenti olmasın gidişte 1.9 jtd de iyidir bayağı seslidirde 1.9 multijet bakın uzar ama satış öbürlerinden ağır olur
1.3 75 hp 1.3 90 hp 1.9jtd 105 hp 1.6 105 hp hepsine sahip oldum nasip olursa yeni ayda 1.6 120 hp alıcam.
1.3 sorunsuzdur 👍

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Hayırlısı olsun hocam öncelikle işin ağır ise sürekli yükte kullanacaksanız 1.3. Kolay dağılır ve yürütemezsiniz 300 400 kilo için 1.3 ideal ağır yük ise 19 jtd öneririm lakin km uygun olsun

Doblo.33

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hakan Şefik Yeni
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba.
Öncelikle kısaca bilgi vereyim. Ankara'da yaşıyorum ve ikinci bir iş yapmak için doblo tarzı bir araca ihtiyacım var.
Ancak ne arabalardan doğru dürüst anlıyorum, ne de arabadan anlayan bir tanıdığım var. ilanlara baktıkça kafam allah bullak oldu yemin ederim.
en sonunda gidip işi bilen birilerine sorayım dedim.

bana maksimum 62 bin liralık, çok arıza çıkarmayacak, yedek parçası bulunan, satmak istediğim zaman satabileceğim bir araba lazım.
sizce hangi modellere, hangi yıllara özellikle bakmalıyım? daha önce dizel araba almadım, beğendiğim arabayı tarcanlar ekspertize götüreceğim ama alırken özellikle kontrol etmem gereken ayrıca bir durum var mı?

kiminle konuşsam 1.3 multijet övüyor. bazıları o araba gitmez, o motor çekmez o arabayı yük atınca diyor. bazıları 1.9 jtd al diyor, diğerleri 1.9'a mazot yetiştiremezsin içer yakıtı diyor. valla bezdim.
valla bu araba konusunda tek atımlık kurşunum var..
Ne tarz bir iş yapacağınıza göre durum değişir. Ancak 1.3 multijet işinizi görür ama aldığınız aracı muhakkak yetkili servisle bakım yaptırın. Onlar nelere ihtiyacınız olduğu hakkında doğru bilgilendirme yaparlar..

BlackBlanco

Yeni Üye
Aracım Yok
Adı
Bilgehan Doblo
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Aracım Yok
Uygun temiz hangisini bulursanız olur 1.3 biraz daha hızlı satılır.
Katılıyorum. Ben olsam dunyaya yine gelcek olsam jtd alırdım
1.3 75 hp 1.3 90 hp 1.9jtd 105 hp 1.6 105 hp hepsine sahip oldum nasip olursa yeni ayda 1.6 120 hp alıcam.
1.3 sorunsuzdur 👍
Hayırlısı olsun hocam öncelikle işin ağır ise sürekli yükte kullanacaksanız 1.3. Kolay dağılır ve yürütemezsiniz 300 400 kilo için 1.3 ideal ağır yük ise 19 jtd öneririm lakin km uygun olsun
Ne tarz bir iş yapacağınıza göre durum değişir. Ancak 1.3 multijet işinizi görür ama aldığınız aracı muhakkak yetkili servisle bakım yaptırın. Onlar nelere ihtiyacınız olduğu hakkında doğru bilgilendirme yaparlar..
cevaplarınız için teşekkür ederim.
1.3 multijet bakıyorum o zaman. önce kendim kontrol edicem, sonra iyi bir ekspertize götürüp bir sıkıntı olmadığına emin olacağım. ondan sonra yetkili serviste komple bir ağır bakım yaptıracağım.
trigger falan değişsin, herkes değiştirdik diyor ama güvenemiyorum. kafam rahat olsun

Doblo.33

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hakan Şefik Yeni
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
cevaplarınız için teşekkür ederim.
1.3 multijet bakıyorum o zaman. önce kendim kontrol edicem, sonra iyi bir ekspertize götürüp bir sıkıntı olmadığına emin olacağım. ondan sonra yetkili serviste komple bir ağır bakım yaptıracağım.
trigger falan değişsin, herkes değiştirdik diyor ama güvenemiyorum. kafam rahat olsun
Ben 1.3 multijeti ilk alanlardan biriyim ve en sonunda sıkıldığım için sattım. Şu anda 2015 1.6 105 hp lik premium aracım var. Geçenlerde triger kayış değişimi vardı. Yerlili servis çok güzel bir indirim yaptı. Size şimdiden hayırlı olsun.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ben 1.3 multijeti ilk alanlardan biriyim ve en sonunda sıkıldığım için sattım. Şu anda 2015 1.6 105 hp lik premium aracım var. Geçenlerde triger kayış değişimi vardı. Yerlili servis çok güzel bir indirim yaptı. Size şimdiden hayırlı olsun.
Ne kadar tuttu?