Günümüz Şoförlük Mesleğine Nasıl Bakıyor

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
Kamyoncu diyince insanın aklına Küfürbaz,Bıyıklı,Pis insanlar geliyor.Dinlenme tesislerinde ikinci sınıf insan muhamelesi görüyoruz..Bir yeri mal götürdüğümüz zaman, "Bu malzemeyi getiren kamyoncu değil mi,malzemeyi iyi sayın çalmıştır içinden" diye tepkiler alıyoruz..Buda benim gücüme gitti bu konuyu açma gereği duydum.

Artık zamanın değerli mesleği Kamyonculuk herkezin gözünde değer kaybediyor.Şöyle bir etrafımıza bakınca oturduğumuz evin demirinden çimentosuna,soframıza koyduğumuz domatesten salatalığa kadar bu saygın meslek ulaştırıyor bize..

Yeri geldiği zaman ekmek kavgası için yollara düşüp günlerce uykusuz kalan,sınır kapılarında saatlerce bekleyen,evine haftalarca hasret kalan,o kadar çalışmaya rağmen elinde beş kuruş olmayan bu sahipsiz mesleğin kahramanları hakkında siz neler düşünüyorsunuz ?

günümüzde birçok insan şoförlük mesleğine başka bir gözle bakıyor. "Şoförlük mü ıyyy""Delirdin mi şoför mü olacaksın""Hiç olma daha iyi" gibi bir düşünce var insanlarda. Kimse bu mesleği aklının ucundan bile geçirmiyor. Mesleği küçümsedikleri gibi şoförleri de hor gören insanlar var.
Benim babam şoför olduğu için biliyorum çok ama çok zor bir meslek. bütün gün direksiyon sallamak. İnanılmaz stresli ve yorucu bir iş. Hani işine gidip gelirken araba kullanan şoförlerden bahsetmiyorum gerçekten şoför olanlardan.
Sizin yapmanız gereken bir iş, uymanız gereken bir emir var. Altınızda şirketin size emanet ettiği, üstündeki her çizikten sorumlu olduğunuz bir araba. Onlarca aracın içinde trafikte işinizi yapıp ay sonunda alacağınız para için didinip duruyorsunuz. Bir yerlere sevkiyat yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Veya size can emanet ediliyor. Onları bir yerden bir yere tek parça ulaştırmak zorundasınız. Trafikte ise hergün karşınıza onlarca defa çıkan sinir bozucu, dikkatsiz şoförler. Ve en önemlisi trafik...
Ekmeğini direksiyon sallayarak kazanan herkese allah sabır ve kolaylık versin.
(İşin ilginç tarafı şoförlüğü kimse kendine yakıştıramazken ben kendimi başka bir meslekte hayal edemiyorum
biggrin.gif
)
SİZ BU MESLEK HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Kardeşim seni çok iyi anlıyorum ben toptan cep telefonu aksesurları satıyorum vep telefonuyla ilgiliyse işiniz hemen sahtekar gözüyle bakıyorlar Oysa türkiyede en çok yatırım yapılan işlerin başında geliyor bu işten isterseniz trilyon kazanın ev dahi kiralayamıyorsunuz hiç bir saygınlıgımız yok ama ben insanlara kızmıyorum sizin mesleginizdede oldugu gibi içimizdeki bazı insanlar yüzünden bizleri böyle tanıyorlar önemli olan o insanları sektörden uzak tutmak bunu nasıl yaptıgımızın önemide yok ben şahsi olarak böyle insanlarla çalışmıyorum bütün sektörede bu insanlarla alakalı uyarılarda buluyorum bunu ispiyon yada dedikodu gibi düşünebilirsiniz ama kendi saygınlıgımız için bu insanları aramızda barındırmamak gerekiyor

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Ben şöforlükten ekmek yiyen bir ailenin çocuğuyum. Uzun yol şöförlüğünü bilmiyorum ama babam bütün gün istanbul trafiğinde direksiyon sallıyor. Sabahın 5'in de babamı işe bıraktığımdan gecenin 12'sin de 1'inde babamı gidip benzinlikten aldığımda zorluklarını anlıyabiliyorum. Zor meslek vesselam.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sıkıntılı insan biraz daha fazla olabilir bu meslekte fakat tüm meslekler gerekli ve önemlidir.içerideki yanlışları ayıklayabilmek lazım ama oda zor maalesef.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
şoförlüğe karşı bakış açıp hep hayranlık derecesindedir.ancak o resimdeki yazılanlardan bazıları pek uygun olmamış barışım.biz bize kötü davranana da iyi davranacağız.iyi şoförün en büyük meziyeti insanlara karşı hep tevazu göstermektir.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Isanlarla iletişim halinde olunan her türlü meslek zordur , işin içine trafikteki insanlar da girince bir hayli zorlaşır.

Ama anlayışlı olmayan , insanlara saygısı bulunmayan trafiği tehlikeye atan insanlar oturmasin lar kardeşim madem direksiyon a .

Minibüs culerden Tüm Bursa olarak bikmiş durumdayiz, 3 şeritli yolda biri cebe girmez biri orta şerit te durur yolcu alıp indirir diğer dikiz aynası kullanmaz 80 le gelen aracın önüne kırar 10 mt. Sonra musteri görüp durur .

Bir çok kez Minibüsçüler ile kavga ettim çünkü ya kendi yada minibüsün içindekiler e zarar gelmesine ramak kalmıştı . Tamam bende tehlikeli araba kullandığım zamanlar oluyor ama sende sürekli o direksiyonun başında isen aynaları ni kullanacaksın insanlara saygı duyacaksınız arkadan gelen arabaların duramama ihtimalini göz önünde bulunduracaksin orta şerit te durup trafiği tikamayacaksin , bazı yerlerde süreniz doldurup durağa geç gidecem diye trafiği birbirine katmayacaksin, diğer hatlarla sidik yaristirmayacaksin .

Emek verilen her iş kutsaldır ve değerlidir. Ama bazı meslekler yüksek risk taşır şöförlukte bu işlerin başında gelir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@minibuscu59

ben bu meslek hakkında ne düşünüyorum?Allah hayırlısıyla nasib ederse bir tır sahibi olmayı düşünüyorum.şöyle en gıcırından bir scania,volvo yada man...

volvo FH 500 4x2

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
@RAPTOR
allah en iyisini nasip etsin abi çift şoför gidip geliriz senle

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
@RAPTOR

Aynı düşünçedeyim .vaz geçilmez üçlü. Bende tır ve iş makınaların hastasıyım. Aynı zamanda operetorum.

mGNrQV.jpg

ermangg

Azimli Üye
Adı
Erman
Modeli
Renk
Siyah
Mustafa Abi İşin Cok Guzel Kücükken Oyle Makinelere Hastaydım.
Konuya Gelelim Evet Genellikle Herkez Tırcılara Öyle Bakıyor Ama Aslında Hicbirisi Oyle Degiller Böyle Bir Ülkede Çalışmak Çok Zor

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
@ermangg

Şu anki işim bu degil. Zabıta memuruyum şimdi.

ermangg

Azimli Üye
Adı
Erman
Modeli
Renk
Siyah
Bu İşinde İyi Ama Dieri Daha İyiydi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bence çok zevkli meslek

ayrıca her mesleğin ayrı bir iyi yanı kötü yanı vardır

m_ates27

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Mustafa ATEŞ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Zabıta Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Safari Sarısı
Allahına gurban senin. Tam benlik yorum bunlar.

ermangg

Azimli Üye
Adı
Erman
Modeli
Renk
Siyah
Ben Bunları Kaldırıp Sürene Kadar Akşam Olur :D

b_ates27

Saygın Üye
Adı
Burak ATEŞ
Modeli
@RAPTOR agam babamın hard diskindeki fotolari cikartsa bu lar hiç bisi kalır 9000'den fazla tir ve is makinası resmi var ayrı yeten kaç senelik makina katolaglari kutu kutu arsivlenmis duruyor:)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@b_ates27

abeeoooww!sen bizim mustafa ağabeyin oğlusun hemiiii?la ben yeni uyandım olaya? :D:D:D kerataya bak hele...maaşallah!