Görüntü sistemi...

Engin AYDIN

Yeni Üye
Doblo premio için görüntü sistemi konusunda yardımınızı rica ediyorum... Aracıma görüntülü bir sistem yaptırmayı düşünüyorum. Daha çok uzun mesafede ve ailecek seyahat ettiğimiz için böyle birşey düşündüm. Amacım fayda-maliyet analizi yaparak, abartısız bir şekilde ve ekonomik olarak görüntülü sistem edinmek...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kardeşim ben şu tavana asılan açılıp kapanabilen (dizüstü bilgisayar gibi) monitörlü CD/DVD playerlerden taktırmayı düşündüm ama tavan döşemei delinecek deyince vaz geçtim,kıyamadım arabama.

eğer tavan döşemesini deldirmeyi göze alabilirsen tavsiye ederim bu tip sistemleri(LG,excaliber,trident v.s)

yok sende benim gibi düşünüyorsan o zaman ekranı teyibin içinden çıkan DVD li sistemler var onları deneyebilirsin.(yine ilk marka tercihim LG dir). ama yok sende benim gibi orijinali bozulmaın dersen o zaman koltuk başlıklarına özel çantaları ile asılan dvd çaları kendi içinde olan,tv li her yolcuya ve sürücüye ayrı ayrı münferit sistemler var.onları deneyebilirsin.bu son sistem biraz tuzlu olmakla birlikte konfor ve lüxün son noktasıdır.

nihterida

Azimli Üye
bilemiyecem bütçe konusunda ne aralıklardasınız ama aşağıdaki linkte bulunan cihazın fiyatı 350 ila1500 dolar arasında değişiyor bunu ister kendi ayağı ile ister lcd sini söküp aracınıza monte ederek kullanabilirsiniz
ne özellikleri vara kısaca bakarsak
7" ekran
web cam
wi-fi
navigasyon dahili
isterseniz jet yada vın denen modemlerle dahili internet
dahili mikrafon sayesinde araç kiti
6 saat pil ömrü
orjinal çanta ve bağlantı kabloları araç elektrik kablosu
win xp işletim sistemi

biraz itopik gelebilir ama cihazın ekranını söküp 7" lik bir teyip çerçevesi ile duble teyipler gibi aracına monte edenler var gayette başarılı

http://www.myviliv.com/eng/product/x70ex.asp

Engin AYDIN

Yeni Üye
Nihayet sistemimi oluşturdum ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Orijinal yerine tam olarak oturmadı ama montajda ustaca bu sorunu kamufle ettiler. Tüm Doblo modellerine uygun bir sistem, üstelik ses kalitesi çok daha iyi.
Brawoo marka aldım, bilinen bir marka değil diye önce tereddüt ettim ama şimdi çok memnunum. Tavsiye ederim...

Sistemin Özellikleri :

BW 7710 IN-DASH
* 7'' MOTORİZE DOKUNMATİK LCD EKRAN
* DVD/VCD/CD/MP3/MPEG4/WMA OKUYUCU
* USB GİRİŞİ
* BLUETOOTH ÖZELLİĞİ
* 4*45 WATT SES ÇIKIŞI
* SUBWOOFER ÇIKIŞI 4V
* TV TUNER
* UZAKTAN KUMANDA

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Engin AYDIN tarafından yazılan metin:
Nihayet sistemimi oluşturdum ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Orijinal yerine tam olarak oturmadı ama montajda ustaca bu sorunu kamufle ettiler. Tüm Doblo modellerine uygun bir sistem, üstelik ses kalitesi çok daha iyi.
Brawoo marka aldım, bilinen bir marka değil diye önce tereddüt ettim ama şimdi çok memnunum. Tavsiye ederim...

Sistemin Özellikleri :

BW 7710 IN-DASH
* USB GİRİŞİ
* BLUETOOTH ÖZELLİĞİ
* 4*45 WATT SES ÇIKIŞI
* SUBWOOFER ÇIKIŞI 4V
* TV TUNER
* UZAKTAN KUMANDA
hayırlı olsun...

Dark Knight

Fenomen Üye
Engin AYDIN tarafından yazılan metin:

Sistemin Özellikleri :

BW 7710 IN-DASH
* USB GİRİŞİ
* BLUETOOTH ÖZELLİĞİ
* 4*45 WATT SES ÇIKIŞI
* SUBWOOFER ÇIKIŞI 4V
* TV TUNER
* UZAKTAN KUMANDA

Hayırlı olsun. Ne kadar tuttu toplam ?

Engin AYDIN

Yeni Üye
Teşekkür ederim, daha iyileri sizlere nasip olsun.
Sistemin üzerine ön cama monte edilen TV anteni ve geri vitesle çalışan (Gece görüşü de olan) kamerayı da yaptırdım.
Bütün bunlarla birlikte (Montaj dahil) 800 TL. oldu maliyeti.

tLqA

Daimi Üye
hayırlı olsun güzel bir aletmiş. işçilik güzel ise sağda solda kablo yok ise bence çok güzel bir sistem olmuş.

Engin AYDIN

Yeni Üye
Cihazın kalitesinden memnuyetimin yanı sıra montaj işçiliği de mükemmeldi.
Anteni ön cama, rafın altına ve görünmeyecek şekilde monte ettiler.
Kamera arkada tamponun tam ortasında.
Bluetooth mikrofonu ön camın sol tarafında en üstte.
Bunun dışında ortada gözüken kablo vs. kesinlikle yok.
Sadece cihazın ekranının açılmasını engellememek için ana ünite teybin yerinde biraz önde.
Tek kötü görüntü bu ama çok fazla dışarıda olmadığından şu ana dek bunu benden başka farkeden olmadı...

tLqA

Daimi Üye
aynen anlatmakla olmaz bir resim rica ediyoruz :)
ayrıca tv güzel çekiyormu yoldayken ?

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
tLqA tarafından yazılan metin:
aynen anlatmakla olmaz bir resim rica ediyoruz :)
ayrıca tv güzel çekiyormu yoldayken ?
aynen bir de şehirler arası gidip geliyosun tv çekiyor mu?? :D

Engin AYDIN

Yeni Üye
Arkadaşlar uzun zamandır iş yoğunluğum sebebiyle siteye girememiştim. Bu yüzden sorularınızı cevaplayamadım, özür dilerim. Cihazda TV kullanıyorum, anten yükselticili olduğu için şehir merkezlerinde sorun olmuyor. Ancak, şehirlerarasında hem frekans farklılığı ve hem de yansıtıcının olmadığı yerlerde çekmiyor. Uydu anteni değil, haliyle sadece karasal yayınları izleyebiliyorsunuz...

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Size bir tavsiye arabanın orijinalı bozmam ben derseniz. Size alternatif süper bir şey Fransız malı 6-7 aydır kullandığım MECER DTV 7" ve 9" LCD Ekran çeşidi ile Özellikleri
# Dijital ve Analog TV
# 7” veya 9" LCD Tft Ekran
# Okunabilir Dosyalar: DVD/VCD/CD/MP3/MPEG4/JPEG/DivX
# USB girişi
# SD,MMC kart okuyucu
# Şarjlanabilen lithium Polymere akü
# Video Sistemi: PAL/SECAM
# AV girişi ve Çıkışı
# Aksesuarlar:
# Kulaklık
# Uzaktan Kumanda
# Adaptör
# Çakmak adaptörü
# Taşıma Çantası
# Anten ( yükselticiii değildir. )
Yükselticisi antenler piyasada 30 ila 60 tl arası değişiyor. yükselticili anten takın şehir içinde süper çekiyor şehirler arası çekmiyor haliyle karasal olduğu için.

Teybinizde Aux çıkışı varsa aux cıkısına bağlayıp seside teyibe bağlıyorsunuz. Ayrıca akü bitti vs. derdi yok şarzını yapın gidin dağda, bayırda, denizde tvyi acın izleyin 2-3 saat şarjı gidiyor. Çok güzel bir şey üstelik 150 ile 170 tl arasi fiyat aralıgı. Yanılmayın piyasada benzeri ürünler var baska markalar fiyatları cok pahalı gidin bunu alın. Şu ana kadar hiç bir problem yapmadı. Tavsiye ediyorum.

evmecer3712.jpg

Dark Knight

Fenomen Üye
cetin tarafından yazılan metin:
Size bir tavsiye arabanın orijinalı bozmam ben derseniz. Size alternatif süper bir şey Fransız malı 6-7 aydır kullandığım MECER DTV 7" ve 9" LCD Ekran çeşidi ile Özellikleri
# Dijital ve Analog TV
# 7� veya 9" LCD Tft Ekran
# USB girişi
# SD,MMC kart okuyucu
# AV girişi ve Çıkışı
# Aksesuarlar:
# Kulaklık
# Uzaktan Kumanda
# Adaptör
# Çakmak adaptörü
# Taşıma Çantası
Yükselticisi antenler piyasada 30 ila 60 tl arası değişiyor. yükselticili anten takın şehir içinde süper çekiyor şehirler arası çekmiyor haliyle karasal olduğu için.

Teybinizde Aux çıkışı varsa aux cıkısına bağlayıp seside teyibe bağlıyorsunuz. Ayrıca akü bitti vs. derdi yok şarzını yapın gidin dağda, bayırda, denizde tvyi acın izleyin 2-3 saat şarjı gidiyor. Çok güzel bir şey üstelik 150 ile 170 tl arasi fiyat aralıgı. Yanılmayın piyasada benzeri ürünler var baska markalar fiyatları cok pahalı gidin bunu alın. Şu ana kadar hiç bir problem yapmadı. Tavsiye ediyorum.

evmecer3712.jpg

Oldukça hoş bir cihaza benziyor.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
cetin tarafından yazılan metin:
# Dijital ve Analog TV
# 7” veya 9" LCD Tft Ekran
# USB girişi
# SD,MMC kart okuyucu
# AV girişi ve Çıkışı
# Aksesuarlar:
# Kulaklık
# Uzaktan Kumanda
# Adaptör
# Çakmak adaptörü
# Taşıma Çantası

evmecer3712.jpg
çok güzelmiş....

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Ben böyle kullanıyorum. :)

mecertv-cetin-doblo.jpg

mecertv-cetin-doblo2.jpg

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
İş görür kardeşim ama double dın gibi olmaz .............ama 170 tl ye bedava bir cihaz.............