Yardım Geri gelirken şak şak şak sesi

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Tekrar izledim net duyuluyor araç sesiyle bir bi ses var ritimli taktaktaktak yapıyor ama içerde şakırtı gibi geliyor videoda hınnntaktataktaktak çıkıyor.
Bence boşta sallanan bişey biparça bar motor sallanınca vuruyor

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
şanzıman dişlisi kardeşim
Ağzımı bozucam olmicak puştun biri balata değiştirirken motoru düşürdü benim şanzıman yağı koydu yarısını döktü yeminle canını alıcaktım zor aldılar elimden. Eğer hani net bi sonuç oluşursa farklı gidicem dükkanına ona göre bişeyler konuşalım nereyi çekeyim nereye bakayım nereyi sökeyim motorumu dağıtayım atayım imkan bilgi var söyleyin yeter ustayız ama kendi söküğümüzü dikemiyoruz niye başka ustalar el atıyor bi karıyı bi kişi düdükler ikinci girerse iş değişir. Kusuruma bakmayın aklıma geldikce deli oluyorum o olay.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Ağzımı bozucam olmicak puştun biri balata değiştirirken motoru düşürdü benim şanzıman yağı koydu yarısını döktü yeminle canını alıcaktım zor aldılar elimden. Eğer hani net bi sonuç oluşursa farklı gidicem dükkanına ona göre bişeyler konuşalım nereyi çekeyim nereye bakayım nereyi sökeyim motorumu dağıtayım atayım imkan bilgi var söyleyin yeter ustayız ama kendi söküğümüzü dikemiyoruz niye başka ustalar el atıyor bi karıyı bi kişi düdükler ikinci girerse iş değişir. Kusuruma bakmayın aklıma geldikce deli oluyorum o olay.
Aynı boklarla bizde uğraşıyoruz kardeşim yükte geride yapar genelde pürüzdirek de yapabilir lakin boştayken debriyaja bas bırak horuldama varsa pürüzdirek ama sanmam şanzıman dişlisi gibi duruyor

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Debriyaj falan sorunsuz pamuk gibi ses yok ama geriye takınca araç bi ufak silkeliyor sonra bişey olmamjş gibi gidiyor. Sonra taktaktaktak başlıyor.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Debriyaj falan sorunsuz pamuk gibi ses yok ama geriye takınca araç bi ufak silkeliyor sonra bişey olmamjş gibi gidiyor. Sonra taktaktaktak başlıyor.
Volantı taşlattın mı baskı değişirken

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Araç ritmine ayak uyduruyor hareketli sistemde sıkıntı olsa ileri giderkende yapar geri vites devreye girdiğinde belki dişliden olabilir birde aklıma geldi şanzıman takozunu hiç kontrol ettin mi yada değiştirmişmiydin bunu yapar o sağlıklı olmadımı beşik gibi sallanıyor motor ben de bu şekilde ses yapmıyordu ama kalkışlarda motor yük bindiğinde titreme ve vuruntu yapıyordu yeniledim sıkıntı kalmadı

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi volantı taşlamadı yapan gavat direk taktı. Kendim yapıcaktım abi kendim ordayken taksın iki dakka dedim üş3ngeçlik yaptım alıcaktım garaja kaldırcaktım aracı mis gibi kendim yapıcaktım hata ettim. Alt üst takozları 3 gün oldu yeni kendim değiştirdim ondan öncede vardı sonrada vardı. Ben isterseniz detaylı aracı kaldırayım garajda bide beraber inceleyelim gerekirse wp grup kuralım nasıl derseniz.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Abi volantı taşlamadı yapan gavat direk taktı. Kendim yapıcaktım abi kendim ordayken taksın iki dakka dedim üş3ngeçlik yaptım alıcaktım garaja kaldırcaktım aracı mis gibi kendim yapıcaktım hata ettim. Alt üst takozları 3 gün oldu yeni kendim değiştirdim ondan öncede vardı sonrada vardı. Ben isterseniz detaylı aracı kaldırayım garajda bide beraber inceleyelim gerekirse wp grup kuralım nasıl derseniz.
Nazım kardeşim motoru kucağa aldım bende onunla uğraşırım ileri giderken de sirkeleme var mı kalkışta ama aracı biraz dur kalka düşüreceksin lakin benim kafamın almadığı sirkeleme geri yükte yapıp ileri yükte yapmıyorsa volantta muamma geldi şanzıman dişlisine daha çok yatkınım

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Aynen abi ilerde problem yok kaymak gibi hiç sarsmıyor bile. Ama geriye takınnca bi ıkınır gibi olup toparlıyor sonra şakırtı başlıyor.