geç calışma sorunu

sucu58

Azimli Üye
Doblo
Adı
bayram
Kan Grubu
0 +
Meslek
sıhhı tesisatcı
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
bunu bir seyret umarim faydasi olur
paylaşımın için tsekkur ederim kardeşim mazut pompası dobladaki en saglam parcalardan die biliyorum ki onunda rolesininde kontrolunu yptırdım sağla...
bugun sabah caliştırmadan hava akış metrenin ffişini cıkartıp denedim ilk marşda yaklaşık 30 saniye falan marşı basılı tuttuktan sonra aldı.
şimdi hava akış metre bozuk diyecegimde 2 ay önce aldım zaten( bosch marka) hava akış metre devre dişiyken arabayı ısıttıktan sonra 3 5 dakika rolantide rampaya vurdum arabada cekiş gayet iyi motur güclü aynı sekilde hava akış metreyi devrfeye aldım tekrar aynı rampadan cıktım cekiş hemen hene yine aynı trafikte giderekn gazı kesme falanda yok anladıgım hava akış metrede saglam sanayiye gidemez oldum artık yok surdan olur yok burdan olur 2 yılda 8 binlira para harcamışım bilemedim bu kadar sıkıntı yaşayacagımı bilsem rektefiye yapardım 3 5 daha harcar. bu şekilde arabayıda satamıyorum alacak adam soylesem hadi adam yaptırabilecekmi ne kadar harcar iymi olur kotumu vicdanen de rahat olmam satamıyorumda velhasılı

bu arada özür dilerim kardeşim die hitap ettim yasınıza bakmadan :)

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Arkadaşlar benim sabah ilk marşta geç alma problemim çozüldü sanırım 3 yıldır bulamadığım sorun heralde aküdenmiş dün aküm bitti normalde 60 am akü oluyo bende tesisat var diye 72 takmştm şimdi 74 lük taktırdım ve 2 gündür normal marş alıyo bikaçgün daha deneyeyim de tam bilgi veririm 🙋‍♂️

Enginglr

Yeni Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar benim sabah ilk marşta geç alma problemim çozüldü sanırım 3 yıldır bulamadığım sorun heralde aküdenmiş dün aküm bitti normalde 60 am akü oluyo bende tesisat var diye 72 takmştm şimdi 74 lük taktırdım ve 2 gündür normal marş alıyo bikaçgün daha deneyeyim de tam bilgi veririm 🙋‍♂️
Valla benimde problem aynı hala arıyorum sorunu aküden değil bence 72 ah akü vardı zaten aynen araçta tesisat var diye yeni değiştirdim sıkıntı hala var

Enginglr

Yeni Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Krank sensörü değiştirdik dediler sıkıntı hala devam ediyor bana da gına geldi 5 6 binde bende harcadım marş motoru diyorlar şimdi de valeo nun güçlendirilmiş marş motoru varmış onu taktırcam ama öncesinde krank sensörünü gidip orijinalini alıp değiştirmeyi düşünüyorum ne takıldığını bilmediğimden güvenemedim