Doblo Geç çalışıyor

Sedat sade

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sedat sade
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar. Şimdi şöyle ilginç bir şikayetim var. Bende fiat doblo 1.9 jtd 2008 model var. Sabahları geç çalışıyor ve bu canımı sıkmaya başladı neredeyse akü bitti bitecek sonra 4 5 marş sonra calisyor. Sanayiye gittim bujiler de sıkıntı var dediler hepsini degistiler sorun bitmedi bir daha enjektörler de sıkıntı var dediler götürdüm enjektörleri söküp makineye koydular bi sıkıntı sıkmadı. Sonra akü de dediler abimin aküsünu taktım yine aynı. Sizden ricam aynı sorunu yaşayan bilen varsa bana söyler mi nedeni nedir. Soğukken çok geç calisyor isindiktan sonra sıkıntı yok. İnşallah bilen biri çıkar ümidi ile..

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Merhaba arkadaşlar. Şimdi şöyle ilginç bir şikayetim var. Bende fiat doblo 1.9 jtd 2008 model var. Sabahları geç çalışıyor ve bu canımı sıkmaya başladı neredeyse akü bitti bitecek sonra 4 5 marş sonra calisyor. Sanayiye gittim bujiler de sıkıntı var dediler hepsini degistiler sorun bitmedi bir daha enjektörler de sıkıntı var dediler götürdüm enjektörleri söküp makineye koydular bi sıkıntı sıkmadı. Sonra akü de dediler abimin aküsünu taktım yine aynı. Sizden ricam aynı sorunu yaşayan bilen varsa bana söyler mi nedeni nedir. Soğukken çok geç calisyor isindiktan sonra sıkıntı yok. İnşallah bilen biri çıkar ümidi ile..
Linke tıklayarak Grubumuzdada araştır
https://m.facebook.com/groups/fiatdoblo/permalink/10157008955956499/

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Silindir kapağı sökülecek aynısı bu kış başımıza geldi silindir kapağından çıktı bizde enjektörleri bakım yaptık adam dua ediyor şimdi

Sedat sade

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sedat sade
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Baktirmadigim yer kalmadı bi sürü param gitti halen çözülmüş değil en son götürdüğüm de motorun içinde bi sensör mu varmış neymiş onu değişti biraz düzeldi gibi. Bide yakıt filtresinin altında ki elektirik soketinde ıslanma var ondan kaynaklı olabilir mi acaba diye düşünüyorum.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Baktirmadigim yer kalmadı bi sürü param gitti halen çözülmüş değil en son götürdüğüm de motorun içinde bi sensör mu varmış neymiş onu değişti biraz düzeldi gibi. Bide yakıt filtresinin altında ki elektirik soketinde ıslanma var ondan kaynaklı olabilir mi acaba diye düşünüyorum.

Bende de 1.9 jtd var. Lâkin şükür sorun yok. Araç 360 binde 3.sahibiyim. arıza olmama sebebi yüzde yüz çok usta tarafından ellenmemesi. Yok sa benden de olacağı aşıkar...

Bizim araçlar elektriksel yönden çok kalabalık. Her yerde birşey var. Kesin kablolarda soketlerde ve sensorlerde bir yerde sıkıntı var.

Iyice bir bakmak gerek. Isı bilen kablo vb elektrk düzeneğine komple bakıcak.

Sedat sade

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sedat sade
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Bende de 1.9 jtd var. Lâkin şükür sorun yok. Araç 360 binde 3.sahibiyim. arıza olmama sebebi yüzde yüz çok usta tarafından ellenmemesi. Yok sa benden de olacağı aşıkar...

Bizim araçlar elektriksel yönden çok kalabalık. Her yerde birşey var. Kesin kablolarda soketlerde ve sensorlerde bir yerde sıkıntı var.

Iyice bir bakmak gerek. Isı bilen kablo vb elektrk düzeneğine komple bakıcak.
Vallah usta Rize gibi bi yerdeyim her usta şuradan olabilir buradan olabilir diye diye bisi olduğu da olmadı. 1.9 jtd dedikten sonra bunlar sıkıntı deyip duruyorlar. En son araç 60 watt akü ile geç çalışır 72 waat alman lazım dediler.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Vallah usta Rize gibi bi yerdeyim her usta şuradan olabilir buradan olabilir diye diye bisi olduğu da olmadı. 1.9 jtd dedikten sonra bunlar sıkıntı deyip duruyorlar. En son araç 60 watt akü ile geç çalışır 72 waat alman lazım dediler.

Tipik ustalar. 700 k giden 1.9 jtd var.
Halt etmişler.

60 amper yerine 72 amper tak diyorlar. Lâkin bunların 60 72 muhabbeti farklı birşey akünün mars basma gücü farklı.

Örnegin ;

60 amper akü 60 amper saat demek. Yani aracın teyip açık rasgele o da saatte 1 amper elektrk tüketiyorsa yaklasik 60 saat calistirma kapasitesi var.

Birde akü üzerinde mars gücü yazar. O önemli. 540 n 640 n 680en gibi.

Tesisat teyp filan varsa 72 amp. Takılabilir. Keyfe keder soğuk yerlerde de olabilir. Yani marşa 3 4 değilde 6 kere bastırır zor durumda.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
1.9 multijet.

Dosyalar

• IMG-20200214-WA0009.jpg
    IMG-20200214-WA0009.jpg
    96,9 KB · Okunma: 15
  • IMG-20200214-WA0005.jpg
    IMG-20200214-WA0005.jpg
    98,3 KB · Okunma: 15

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
abi şöyle diyim sabah geç çalışması ısıtma bujisinden yapıyo dicem baktırmışsın. Enjektör desem onada baktırmışsın. Benim araçta 1.9JTD ama -20 lerde tek marş alıyor. Bi püf noktası var çalıştırırken ayağınla gaza bas çek bas çek şahinler gibi bide öyle dene. Blok ta olabilir net bişe diyemem ama bi yerde bi sorun olduğu kesin. Sensörler önemli debimetrr yakıt cart curt onlara bi baktırt abi çünkü mekanik olarak bi sorunun yok gibi görünüyo ve sensörü takınca az düzeldi demişsin keza açık sensörlerden kaynaklı görnünüyor. Olmadı voltmetre ile bi ölç abi omajlarını.

Sedat sade

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sedat sade
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Yağ değişime götürdüm bugün yakıt flitresinin altındaki elektirik soketinde bi islaklik fark ettim ustaya söyledim sokup baktık bi contasi takılmamis, hali ile hava yapıyormuş. Usta bundan dolayı olabilir dedi. Şimdi yarın sabahı bekliyorum inşallah bundan kaynaklıdır. Eyvallah kardeşim sağolasın 🙏

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Rica ederim abi. Çünkü mekanik bi sorun olmadığı baki. Sensörler önemli. Bi debimetre yüzünden 3 bin deviri geçmiyodu aracım hemen sensörlere baktım hava debimetresi bozuk yakıtı kısıyor. Sevindim abi inşallah çözülür sorun takipteyiz.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Yağ değişime götürdüm bugün yakıt flitresinin altındaki elektirik soketinde bi islaklik fark ettim ustaya söyledim sokup baktık bi contasi takılmamis, hali ile hava yapıyormuş. Usta bundan dolayı olabilir dedi. Şimdi yarın sabahı bekliyorum inşallah bundan kaynaklıdır. Eyvallah kardeşim sağolasın 🙏
Tamam bu bizim miraça ulaş face üzerinden yardımcı olur
Miraç Pehlivan

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
İyi bir ustaya ihtiyac var olay bu

ATAKAN YAVUZ

HAMDİ BÜKLÜ
Doblo
Adı
HAMDİ BÜKLÜ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Basın Mensubu(ALTAŞ TV)
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
GRİ (GRANİT)
[B]Sedat sade[/B] senin yaşadığın sorunun benzerini ben yaşadım. Benim aracım soğukta çalışıyor ama sıcakta çalışmıyordu. Bende senin yaptıklarının hepsine baktırdım hepsi sağlam çıktı. Sonunda arızanın marş otomatiği olduğu ortaya çıktı.