Gaza basınca motor sesi 2 katına çıkıyor

quintas

Yeni Üye
Adı
murat
Merhaba arkadaşlar 2012 orta kasa 75 lik doblom var. Dun yolda giderken motorun daha gurultulu calistigini farkettim. Yani motor sesi 2 katina cikti gidiste ve cekiste pek bir fark yok gibi, turbo degil bence. Turbo sesini biliyorum oyle birsey degil gibi. Resmen traktor gibi oldu. Her viteste ayni. Ne olabilir fikri olan varmi

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Manifold yada egsoz sesi olabilir. turbo sesi daha çok ıslık şeklindedir.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Manifolt Somun kesmiş olabilir hemen baktır

tunass

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Beyaz
Aracin yagini kontrol edin. Yagsizliktan siboplar ses yapiyo olabilir

quintas

Yeni Üye
Adı
murat
Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Yağ seviyesi gayet normal ,kontrol ettim . Artık yarın baktırıcam bir yere. Size sonucu buradan yazarım. Ataşehirde ikamet ediyorum . Buralarda güvenilir tanıdığınız bir usta var mı çözebilecek

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Benim araçta aynısı olmuştu ama benim araç 1.9 multijet benim araç triger kayışlı aracımın geri bilyası bozulmuştu ve bu sebepten sente ayarı kaçmıştı ve araç traktör gibi calismaya başlamıştı senin aracın Zincirli ve germe ilgili parça olduğunu düşünüyorum o parça bozuldu ise senin aracının da sentesi kaçmış olabilir

mucahit12

Aktif Üye
Adı
mücahit
aynı sıkıntı bende de baş gösterdi. sonucunu bekliyorum. ben triger zinciri diye düşünüyorum kendi aracımda ama bakalım

quintas

Yeni Üye
Adı
murat
Arkadaslar bostanci sanayide bir usta buldum ve sorunu hallettik. Sorun euro 4 motorlarda kronik olan emme manifoldunun zayif bir bolgesinde (fabrika hatasi oldugunu soyledi) mercimek kadar bir delik buldu ve gaza basinca buradan epey bir hava ufluyordu. Emme manifoldunu söktü ve baktik ki kaynak cok saglikli olmayacak , parcayi yenilemek zorunda kaldik. Resim eklemeye calisicam.sonuncu resimde yeni manifoldu cektim. Buldugumuz butun cikma manifoldlarda ayni yerden patlak vermislerdi

Dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    58,2 KB · Okunma: 20
  • image.jpeg
    image.jpeg
    66,5 KB · Okunma: 19
  • image.jpeg
    image.jpeg
    94,7 KB · Okunma: 20

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Geçmiş olsun nekadara mal oldu ve aracın arıza vermeden önceki çekisinden daha iyi mi oldu çünkü emme monifoldu temiz olduğundan çekişi farkettimi bende emme monifoldu temizliği yaptırmayı düşünüyorum

quintas

Yeni Üye
Adı
murat
Manifold 400 işcilik 150 lira, çekiş % 10-20 düşmustu 2 gundur. Şimdi duzeldi. Ama onceye gore cok fatketmedi sanki. Eski manifoldun içi komple kurum baglamisti. Cok fark eder dedim ama etmedi. (Cok test etme imkanim olmadigindan belki)

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Teşekkür ler