Frenle Alakalı Bilgi Edinme

inclr

Yeni Üye
Doblo
Adı
burak
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar merhabalar, forumda henüz yeniyim. Hepinize selamlar. 2011 model 1.6 105 hp multijet premio kullanmaktayım. Pazar günü uzun yola çıkacağım için ön fren balata ve disklerini değiştireceğim. Sizce aracım için hangi marka modeli tercih etmeliyim? Değerli görüşleriniz benim için çok önemli. Çok bir zamanım kalmadığı için biraz acelem var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar dilerim.

sa1970

Azimli Üye
Modeli
Renk
beyaz
İyi tanıdığın bir usta yok ise , Yetkili servise git garantili bir şekilde gereken parçaları orijinalleri ile değiştirip kredi kartı ile peşin fiyatına 9 taksit yaptır, ayrıca komple kontrol edip sorunlu veya sorun çıkarması muhtemel parçalarıda söylerler, üç yaş üzeri garantisi geçmiş araçlara indirimde yapıyorlar.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Trw yada Lancia kullan
Ucuzluk olarakta kale marka

saltinto

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Benim iki senedir aracımda sorunsuz kullandığım ürünler
Ön Disk= AYD - 10-50227
Balata= MGA 55110
Doblolarda zımba gibi yere yapıştıran bir fren sistemi yok. Bu sebeple fiyat-performans olarak tercih edilebilir.

1.jpg2.jpg

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Arkadaşlar merhabalar, forumda henüz yeniyim. Hepinize selamlar. 2011 model 1.6 105 hp multijet premio kullanmaktayım. Pazar günü uzun yola çıkacağım için ön fren balata ve disklerini değiştireceğim. Sizce aracım için hangi marka modeli tercih etmeliyim? Değerli görüşleriniz benim için çok önemli. Çok bir zamanım kalmadığı için biraz acelem var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar dilerim.
Aynen bu konu için forumda danışayım diyordum. Yarın servise gidebilirim
Servisten fiyat aldınız mı
Bilgi verir misiniz

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Ben yazarım belki birine lazım olur. Yetkili servis disk ve balata için 7500 istedi.
Özel serviste 3000 liraya değiştirdim.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ben yazarım belki birine lazım olur. Yetkili servis disk ve balata için 7500 istedi.
Bu nedir nasıl bir düzendir anlaşılmaz bir durum var. Çözüm düşünmek lazım...

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Ben de fiorino için değiştireceğimyakin bir zamanda frenler zayifladi hem de ikaz ışığınıda yakti söndü hangi marka takıldı disk ve balatalar

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Tatildeyim. Açıkçası hem tanıdık usta hem vaktim de yoktu. Yetkili servis uçuk bir rakam söylemese hiç sanayi ye de gitmezdim. İlk gördüğüm dükkana girdim. Fren disk kutusunu gördüm Yavuzsan yazıyordu. Balata da farklı bir isimdi yabancı hiç hatırlayamıyorum.
Aracım ile 1600 km yi bulacak yola çıkacağım için bir an önce işimi halletmem gerekliydi. 90 da fren tutunca direksiyon halay çekiyordu.
Parçalar için 2500 tutuyorlar dedi. Yükselen fiyatlardan vs bahsetti. 500 de işçilik aldı.
İnsan sarrafı değilim ama güven veren bir ustaydı.Artık fazla da aldıysa tatilimin ortasında bu işi halletmiş olmak benim içn çok önemliydi.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Bu nedir nasıl bir düzendir anlaşılmaz bir durum var. Çözüm düşünmek lazım...
Malesef çözüm olarak özel servise gitmekten başka yol yok. 4 5 arası olsa tamam ama 7500 kabul edilebilir değil.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Yetkili servis opar ve Lancia kullanıyo buda fiyat olarak merdiven altı YAVUZSAN adlı markaya göre normal

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Trw opar Lancia performans olarak mükemmel

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
En son feredo disk taktım 130 bin yaptı devam ediyorum balata olarakta aynından taktım 90 bin yaptılar şimdi bosch balata takılı 30 bin yaptım devam ediyorum ses yok tutuşu gayet iyi

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
D1'lerde nadir çıkan 10" westinghouse'lu sistem kullanıyorum, yokuş aşağı 140dan 50ye 4 saniyede indirecek kadar güçlü bi fren sistemi var (280mm diskli) disklerim bosch fakat maalesef parca bulamadığımdan dolayı zamanında mga balata takmak gibi bi hata yaptım. 8 bin kilometre sonra balatalarım aşırı ısınmaya, çok fazla ses yapmaya başladı ve iki sert frenden sonra frenlerim tutmamaya başladı. Anında zaten ilk başta almak istediğim ferodo balataları temin ettim, diskleri tornalamadan bile gündüz gece gibi bi fark var, 180-90 arası dip frende bile güven veriyor, uzun süreli frenlemelerde mga gibi balon olmuyor. Ferodoları alalı 10bin km oldu, balatalar hala yarıda ve performansından bir gram kayıp yok. Brembo, Ferodo, TRW, Bosch üstüne fren tanımadım, tanımayacağım, Opar, Mga, Ayd, Zegen, Walburg, Ate falan balata değil çöpten ibaret. Ha Walburgdan memnunum ama zegenlerle de kötü bi geçmişim var. Valeo ve Delphi çok dengeli balatalar fakat bi Ferodo veya TRW etmiyolar.