FIAT LPG-LANDI RENZO

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Kullanıcılarının çevre ve ekonomi konusundaki hassasiyetlerini önemseyen FIAT, bu anlayışla hizmetleri arasına benzinli araçları için LPG dönüşüm uygulamasını da ekledi. Bu uygulama ile benzin ve dizele kıyasla aracınızın motorunda daha temiz yanma sağlayarak daha az karbon salımına ve daha düşük yakıt tüketimine imkan veren LPG ‘yi kullanabilirsiniz.LPG, sıvı halde depolanan ve tüketim anında gaz haline geçebilen bir yakıt olarak çevre dostu ve diğer yakıt türlerine gore çok daha verimlidir.

Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT modelleri için özel yazılımlar kullanılarak tasarlandı. Grande Punto, Doblo, Palio, Albea ve Linea modellerinin benzinli versiyonlarına uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinmelerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzos emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın “3 yıl / 150.000 km Garanti” si devam eder.

LPG kiti dönüşüm operasyonları FIAT yetkili servislerinde FIAT garantisi altında gerçekleştirilir.LPG kitine ait bakım ve onarım işlemleriniz için de FIAT yetkili servisleri sizlere en iyi hizmeti verecektir.

FIAT servislerinde aracınıza taktıracağınız LPG kitleri “UNECE* Araç Regulasyonu” belgesine sahip olup tüm yasal zorunlulukları sağlayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. LPG dönüşümü sonrası ister benzinli ister LPG’li olarak kullanabileceğiniz aracınızın hem motor hem de yakıt aksamları FIAT garantisi altına alınırken, güvenli bir sürüş deneyimi sağlanır.

Siz de LPG dönüşümü ile daha ekonomik ve çevreye daha duyarlı ve güvenli bir sürüş keyfi için bir FIAT yetkili servisine başvurabilirsiniz.

*UNECE : The United Nations Economic Commission for Europe

K

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
paylaşım için teşekkürler....

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Landirenzo piyasadaki en kaliteli lpg kiti markasıdır.orijinal italyandır.avrupa fiatlara ve sıfır opellere takılan lpg kitidir(opellere landirenzo,chevrolett lere brc takılmaktadır.).her marka ve modele uygun kitleri mevcuttur.fiyatıda haliyle yüksektir.kendimde bizzat Doğan SLX de Landi Renzo kit kullanıyorum. sis gaz kiti 300 tl+ruhsata işletme masrafları iken Landi Renzoyu 750+işletme masraflarına taktırdım.ama sonuç süper

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
Fiat servislerinde yapılması tercih sebebi olacaktır.

İyide kanki kimbilir kaça kaptıracak Fiat....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
paylaşım için teşekkürler.....

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:

Valla moruk onu bilmem de Fiat ve Servis söz konusu oldu mu kesinlikle acaba diyenler OK 'e dönecektir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bakiergul tarafından yazılan metin:

hocam mal zaten pahalı.örneğin bizim doblo 1.4 fire için olan sıralı sistem Landi Renzo LPG kiti Landirenzonun bayisinde motaj dahil 2200 tl .

buna bide işletme masrafı ekleniyor 250 tl.yediğin içtiğinle 2500 lirayı buluyor.ben LPG li araç alacak olsam hiç ruhsattı muayeneydi sızdırmazlıktı carttı curttu uğraşmam,gider direk orijinal LPG li alırım.hem de servise gittimmi kimsede bana tatava yapamaz!

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
yaa bunlara gerek yok iyi bir firma olsun kaliteli servisi heryerde olunca sorun olmaz...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
fthdjdoblo tarafından yazılan metin:
yaa bunlara gerek yok iyi bir firma olsun kaliteli servisi heryerde olunca sorun olmaz...

yaaa hiç gerek yok tabi!tüplü araçları fiat servislere almıyorlar biliyormusun?garantili sıfır araç alacam diyen adam ne yapıyordu bu güne kadar?tüp taksa garanti iptal!servis "biz tüplü araçlara bakmıyoruz" deyip yolluyor.arabayı aldın bir hafta sonra eksantrik kesti,motor iptal!ne yapacan?servis ben bakmam diyor.haklıda.sonuçta onaylanmayan motor modifikasyonu var.gık çıkartamazssın.alırsın motoru omuza gidersin sanayiye.en küçük motor rektefe 4000 tl.sen diğerlerinin en iyisini taktırsan 500 lira kurtarırsın,öbür taraftan 4000 lirayı sellersin.

Dark Knight

Fenomen Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:

yaaa hiç gerek yok tabi! tüplü araçları fiat servislere almıyorlar biliyormusun?garantili sıfır araç alacam diyen adam ne yapıyordu bu güne kadar?tüp taksa garanti iptal!servis "biz tüplü araçlara bakmıyoruz" deyip yolluyor.arabayı aldın bir hafta sonra eksantrik kesti,motor iptal!ne yapacan?servis ben bakmam diyor.haklıda.sonuçta onaylanmayan motor modifikasyonu var.gık çıkartamazssın.alırsın motoru omuza gidersin sanayiye.en küçük motor rektefe 4000 tl.sen diğerlerinin en iyisini taktırsan 500 lira kurtarırsın,öbür taraftan 4000 lirayı sellersin.

Aynı fikirdeyim *clap*

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bu işi sadece dobloyla sınırlamayın.hadi diyeceksin doblonun dizeli var.kardeşim binek araç alacak adam ne yapsın.örnek.1.4 tjet 120 hp lineaya landirenzonun turbo uyumlu LPG kitini sardınmı,1.6 benzinli megan 3 e asfaltı dar eder.bildiğin yer uçağı olur.

ama bunu serviste yaptırman lazım araba sıfır.dışarda taktınmı gitti garanti.yarın en küçük sıkıntıda adam seni tüpü taktırdığın yere postalar.falanca gazmı taktırdın?,git onlara anlat derdini der.bitti!gık çıkaramazsın!

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
evet bu çok iyi olmuş bende zaten Allah bana bi daha sıfır araç almayı nasip ederse tüplü alırım..mazot bakımıydı zartı zurtu hiç iş değil!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yenidoblocu tarafından yazılan metin:
evet bu çok iyi olmuş bende zaten Allah bana bi daha sıfır araç almayı nasip ederse tüplü alırım..mazot bakımıydı zartı zurtu hiç iş değil!

bakım için olur.ama fiyata gelince 1.3 90 hp ile tüpülü fire 95 hp kafa kafaya geliyor.karar senin sende haklısın!

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
RAPTOR tarafından yazılan metin:

bakım için olur.ama fiyata gelince 1.3 90 hp ile tüpülü fire 95 hp kafa kafaya geliyor.karar senin sende haklısın!

aynen bakım konusu için diyorum bende zaten.çok km yapmıyorsan dizel araç almak mantıksız aslında..

Dark Knight

Fenomen Üye

aynen bakım konusu için diyorum bende zaten.çok km yapmıyorsan dizel araç almak mantıksız aslında..

Bu kişiden kişiye değişir, ben çok km yapmıyorum ama yine de dizel tercih ettim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bende dizeli tercih ediyorum zırılıtısı yok,uzun yolda sürekli bi gözün tüpün lambasında bi gözün istasyonda gitmiyosun.baba bi çıkıyosun en kısa menzil 850 km.10 yılda bir tüp yenileme her muayenede sızdırmazlı cart curt yok!tertemiz iş!hemde ticari ki her yıl her yıl çekemem ben o sıkıntıyı!

taksici19

Yeni Üye
ARKADAŞLAR LANDİ RENZO FİYATI MERAK EDENLER İÇİN SÖYLÜYORUM. YILBAŞINDAN ÖNCE FİAT SERVİSİNDE D3 ARACIMA TAKTIRDIM SİMİT TANK HERŞEY DAHİL 2000 TL. AMA ÇOK MEMNUN DEĞİLİM FAZLA YAKIYOR.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
paylaşım için teşekkürler